Sayfa 7/53 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 421 madde; 49 - 56 arası.

Konu: BIOEN - Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.

1. spk dört beş katından halka arza isterse izin vermez.kanun kendileri artık.Türkiyede işler böyle gidiyor.işin içinde iş var.önümüzdeki aylarda çok canlar yanacak bu son halka arzlardan.çünkü hepsi pahalı arz edildi.

2.  Alıntı Originally Posted by gizligüc Yazıyı Oku
    Turex hala halka arz fiyatının %20 üstünde. Bu kadar düşmüş durumda bile şu an satan yıllık faiz kadar kazanıyor. Bu kadar olumsuz konuşulmasını anlamak mümkün değil. YTD
    Sayın gizligüc turex'in ilk taban olduğu günkü bir aracı kurum/şahıs tarafından yapılan katagulli işlemlerden bahsediyorum. Hissede olanların farkında değilsiniz galiba. Fiyatın normal şekilde çıkıp inmesinden bahsetmiyorum.

3. Ayrıca yukarıda "denklem" SPK ve son arzlar ile ilgili önemli noktaya değinmiş, mesele 30-50 lot ile 3-5 tavan gitme meselesi değil, ederinin 4-5 hatta 10 katına arzlara izin verilmesidir. Ederinin çok çok üstünde halka arz edildiği için, bu tarz hisseleri ileriki zamanlarda arz fiyatının altında dahi alacak olan küçük yatırımcı muhtemelen mağdur olacaktır. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Gardaş01 Yazıyı Oku
    Sayın gizligüc turex'in ilk taban olduğu günkü bir aracı kurum/şahıs tarafından yapılan katagulli işlemlerden bahsediyorum. Hissede olanların farkında değilsiniz galiba. Fiyatın normal şekilde çıkıp inmesinden bahsetmiyorum.
    Ben Sizi anladım ama şunu demek istiyorum, bu işten zarar eden varsa o da taban bozulduktan sonra kağıda atlayanlardır ancak. Tavanı bozma biçimi spekülatif olabilir ama bu tavan bir şekilde bozulacaktı zaten. Tavan bozulunca arzda %80 değer kazanmış bir hisseyi almış oluyor kişi. Ki arz edilirken de yüksek F/K ile arzedilmiş bir şirketti Turex.

Netaş 25 lerden yükselirken tavan oldu, tavanda milyon lot, ertesi gün hiçbirşey olmamış gibi düştü. Bu tarz işlemler maalesef birçok hisse de olabiliyor. Nereye gitti o milyon lot alıcı bir gecede, bunlar borsamızın gerçeği. İlk kez oluyor gibi bir hava var, onu anlayamıyorum biraz, bir de halka arz fiyatına göre zararda olan kimse yok, herkes feryat figan onu anlayamıyorum sadece.

saygılar

5. aynen kardeşim.ilerde ucuz diye alanlarda yanacak.büyük oyun oynadılar millete.ne paralar dönüyordur biryerlerde

yok 4tl ederi yok 18 tl pahallı BIST de her şey normalde bi sizin dedikleriniz doğru ...
    TKURU 7tl den 1034 tl ye karı öz kaynağı ileme gitti yada ALCAR CMBTN MERKO...
    2004 den beri borsadayım 2020 -2021 yılındaki gibi bir piyasa görmedim biz bedelliden kaçardık şimdi millet bedelli açıklasın diye dua eder oldu biz halkarz a halkınırzına geçme derderdik katiyen yanaşmazdık şimdi almka için sıra bekler oldur. Bildiğin doğru doğru değil oldu artık nasibin varsa 5 -6 tavandan verip çıkarsın burda burayı izleyen yazan kimse evladiyelik almıyor herkez vur kaççı o yuzden kimse kimseye akıl vermesin nasibinde kar elde etmek varsa kar zarar elde etmek varsa zarar edersin... Sen 100 lot için ortalığı vesveseye boğuyorsun adamın elinde kaç milyon lot var o düşünsün 5 tavanda çakar çıkarım oda giderse...
    Trılc ederi 5 tl benim gözümde ama hisse 74 tl gördü açıklayın
    Matrix 20 MİLYON SERMAYELİ ŞİRKET PİYASA DEĞERİ 1MİLYAR TL GÖRDÜ ŞAKA GİBİ AMA OLUYOR ... ''100 MİLYON KAR EDERSE OLUR TABİ AMA 35 MİLYONKAR AÇIKLAMIŞ ŞİRKET'' EDERİ 15 TL DİR...

7.  Alıntı Originally Posted by hngcm Yazıyı Oku
    yok 4tl ederi yok 18 tl pahallı BIST de her şey normalde bi sizin dedikleriniz doğru ...
    TKURU 7tl den 1034 tl ye karı öz kaynağı ileme gitti yada ALCAR CMBTN MERKO...
    2004 den beri borsadayım 2020 -2021 yılındaki gibi bir piyasa görmedim biz bedelliden kaçardık şimdi millet bedelli açıklasın diye dua eder oldu biz halkarz a halkınırzına geçme derderdik katiyen yanaşmazdık şimdi almka için sıra bekler oldur. Bildiğin doğru doğru değil oldu artık nasibin varsa 5 -6 tavandan verip çıkarsın burda burayı izleyen yazan kimse evladiyelik almıyor herkez vur kaççı o yuzden kimse kimseye akıl vermesin nasibinde kar elde etmek varsa kar zarar elde etmek varsa zarar edersin... Sen 100 lot için ortalığı vesveseye boğuyorsun adamın elinde kaç milyon lot var o düşünsün 5 tavanda çakar çıkarım oda giderse...
    Trılc ederi 5 tl benim gözümde ama hisse 74 tl gördü açıklayın
    Matrix 20 MİLYON SERMAYELİ ŞİRKET PİYASA DEĞERİ 1MİLYAR TL GÖRDÜ ŞAKA GİBİ AMA OLUYOR ... ''100 MİLYON KAR EDERSE OLUR TABİ AMA 35 MİLYONKAR AÇIKLAMIŞ ŞİRKET'' EDERİ 15 TL DİR...
    Ağzına sağlık hocam. Sanki borsada tüm şirketler kendi değerindeymiş gibi milletin deli gibi halka arzlara analiz kasmasına akıl sır erdiremiyorum ben de. Sanki hisseyi 10 yıl için alıyor millet. tavanlarımı alır çıkarım yok defter değeri şuymuş yok borç kapatacakmış ya zerre umrumda değil.

8. Begenmediysenuz girmeyin efendim bize daha cok.lot gelir bu sayedrle

Sayfa 7/53 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •