Sayfa 101/361 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 801 - 808 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Finansallar gider içinde odaş a olan ticari olmayan borcuna faiz gideri yazması lazım... Görmedim....

--satışların maliyetinde aamortisman gideri varmış, 155 milyon kadar; düzelttim..özür...

Amortisman giderinin faiz gideri ile ne alakası var ? Bide gitmiş özür dilemiş...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Son kez yazıyorum. O para yani ODAS'tan borç alınan ve EPDK'ya ödenen para bilanço aktif ve pasifinde karşılıklı muhasebeleştiriliyor. Dava sonuçlanana kadar da bu ilişki devam edecek. Adamlar zaten açık seçik yazmış bunu dipnotlarda. Nesini anlamadın bunun da şu saçma sapan mesajı yazdın inanılır gibi değil...

Gitmiş, ilgisiz alakasız şeyleri getirmiş buraya. Hey allam...
    --CANTE bu borca faiz ödemek zorunda değil mi?

--odaş, bu borçtan faiz almak zorunda değil mi?

Amortisman giderinin faiz gideri ile ne alakası var ? Bide gitmiş özür dilemiş...

--sen önceden ne yazdığımı görmedin?...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --CANTE bu borca faiz ödemek zorunda değil mi?

--odaş, bu borçtan faiz almak zorunda değil mi?
    Şimdi...

Ben senin EPDK'ya olan borcunu ödedim, sen o borca konu alacağı aldığında direkt bana vereceksin. Bunun muhasebesi de şirketin açıkladığı gibi olur, yanlış ya da eksik bilgi yok. Alacağa işleyen bir faiz var sonuçta, üstüne bir daha mı faiz ödesin CANTE?

Lütfen tamam bu sefer anladım de...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

--üçü de de ODAŞ ın bilançosundan.....

Son düzenleme : ft-2; 21-10-2023 saat: 17:36.

6. Kes, yapıştır, tek bir yorum yapmadan çek git. Neresini anlamadın diye soruyorum onu da bilmiyor.

7. Para sermaye avansı. Finansal bir borç değil...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Kes, yapıştır, tek bir yorum yapmadan çek git. Neresini anlamadın diye soruyorum onu da bilmiyor.
    --sen, konsolide bilanço nasıl hazırlanır...bilmiyorsun...

--cante ODAŞ tan borç almış, bunu bilançosunda gösteriyorsa, ODAŞ ın bilançosunda verdiği para ticari olmayan alacak, CANTE nin aldığı borç da ticari olmayan borç şeklinde kayıt yapılmalı...

--odaş, CANTE nin 2022 yılındaki elde ettiği karı 3. çeyrekte bilançosundan çıkarmış, ama CANTE bu bu karı çıkarmadı, bu kar ile bedelsiz verdi...yoksa bedelsiz verme gücü yok...CANTE nin yapmadığı bir fiili, ODAŞ yapamaz, çünkü ODAŞ, CANTE yi konsolide ediyor...

Sayfa 101/361 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •