Sayfa 224/377 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 3012 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Venezuela muhabbetinde araya girip gerçekleri görelim.Lakin sanki venezueladan haber gelmezse şirketin işi zor kağıt yürümez gibi bir durumla alakası yok.

Bu kağıt halka açıldığı fiyat belli gördüğü seviyeler belli,borç varken fiyatlar belli.

Şimdi
    2023 ilk çeyrek üretimi 365.901 mw
    2023 ilk çeyrek üretimi 435.886 mw
    2023 ilk çeyrek üretimi 502.591 mw
    2023 ilk çeyrek üretimi 533.488mw (28.12.2023 itibariyle) yıl kapanışı 550.000 mw olabilir.
    Şeffaflık epiaş internet sayfasında elektrik üretim ,tarih ve çan2 termik seçerek istenilen tarihlerin bilgisini alabilirsiniz.
    Konuya hakim takipçi varsa ne ciro elde edecek son çeyrekte auf mekanizması sonlandı birim fiyat yükselecek deniyordu aydınlatan çıkarsa sevinirim.Ciroyu hesaplarız.

Önceki çeyreklerde gelen kar belli.
    Şimdi finansal gider yazmadan aksine az da olsa finansal ilave gelir yazarak bilanço kar beklentim 9 aylıklarda 1.084.000.000 TL gelmiş
    2023 6 aylık 548 milyon gelmiş ama ilk 6 ay çok düşük üretim.
    Yani 3. Çeyrekte ilk 6 ay kadar kar yapıp 540 milyon kar yazmış.
    2023 4.çeyrekte hem auf hem artan üretim ile ve artan eurodan kur farkı yemeyip inş.750-850 milyon yapsa 2 milyar TL kara yakın bir sonuç ile yılı kapatmasını beklerim.
    1 ocakta elektrik fiyatları ne olur bilemem ama ben venezuelaya bakmıyorum.

%41,52 si halka açık 396 milyon lot diyor.

2. Temettü taahütleri var 1,9 milyar kar gelse hisse başı 1 tl temettü verebilir.

3. Evet, Venezuela olayını bonus veya piyango olarak görmek lazım. O olmadan da şirket gayet iyi durumda...

Alıntı Originally Posted by Kandinsky Yazıyı Oku
    Venezuela muhabbetinde araya girip gerçekleri görelim.Lakin sanki venezueladan haber gelmezse şirketin işi zor kağıt yürümez gibi bir durumla alakası yok.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

4. Şu bilanço hele bir gelsin. Birilerine fena giydireceğim...Her zamanki gibi "sen kumda oyna" vb yılışık cevaplarla arenadan kaçacak adım gibi eminim ama aklımdasın...Yazılan hiç bir şeyi unutmam...

* Bu arada, portföyümün % 25'i halen bu hissede ve bu rakam buradaki bir çok kişinin toplam borsa portföyünden hallice... Bazı endişelerimi "tornistan" gibi niteleyenlerde tek bir lot CANTE olmadığından da adım gibi eminim...Aynısı şurada var çünkü:

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Ayrica ft 2 nin her turlu savunmasi mazur gorulurken bizim savunma hakaret icermemesine ragmen neden silliniyor?

Ft 2 nin durumu olumsuz yorum yapmasi degil. Karalama yapmasi

O kdr olumsuz yorumdan sonra 2 tl dusse alacam diyor. Peki 2 tl dusunce olusmsuz durumlar gececek mi. Hayir. E peki neden aliyorsun o zaman

Sahsin amaci milletin satmasini sglayarak dusukten almak demek ki. Bu da manipülasyondur

Gerekli islem yapilmali hakkinda
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

5. Her yerde aynı şeyi yapmış ve Dünyanın lafı edilmiş ama umurunda değil. Ar damarı çatlamamış; yok !...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

--delikanlı adam, benim cevabımı da getirirdi...

--ayrıca, benim CANTE de ODAŞ hissesi satılıp aşamasında iken ne amaçla yapıldığını yazdığım noktaya gelmişsin... delikanlı adam haklıymışsınız, günahınızı aldım.. diye bir özür dilerdi..

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --patronda para olduğunu nereden biliyorsunuz ki?... odaşın 4-5 günde sattığı 3 milyarlık hisse satışının karşılıklı işlem olduğu su götürmez...

--hiç bir tanıdık, eş dost-arkadaş ben borçları kapatmak için size bu hisseyi bu fiyatlardan alın., ileride daha yüksekten veririsiniz diye almaz... alsalardı, daha düşük fiyatlarda da almaya devam ederlerdi...

--CANTE nin bedelliye gitmesi kaçınılmazdı...şirketin yüzde 75 i ni elinde bulunduran ODAS patronlarında para olmadığı için bedelli imkansızdı....

---yapılan işlem ile emanete alınan hisseler ile borsada gerçek 2. halka arz yapılacak....emanetteki hissenin bir taşıma maliyeti var...patronların odaş ve cante nin kuruluşlarında ve sonraki süreçlerde derenin taşıyla derenin kuşunu vurdukları için bir maliyetleri yok...bu kadar para yatırdıklarına göre yukarı çekmek zorundalar, buraların altına düşmez diye düşünmek ne kadar sağlıklı???
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Tam da...Kedi buysa ciğer nerede durumu.

* Bedelli için patronun parası parası yoktu ama tahsisli için 3 küsur milyar TL yatırdı. Parası yoksa hisseleri tahtadan nasıl aldı ?

19 Tl ortalama ile kendine hisse aldı sonra bunları 21.76 Tl ile kaydileştirdi.

Ee, ne kazandı bu işten ?
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Birileri sayın patrona güvenmiş şakkadanak 3 küsür milyar borç vermiş. Aynı şeyi biz yaptık hisse alarak. Güven önemli yani.

Güvenmiyorsan, çok daha güzel hisseler var diyorsan burada tavuk gibi neden eşiniyorsun diye sorarlar. Demek ki bir görevin var. Disdirek söyleyim, Sende yaralı parmağa işemeyecek bir tip görüyorum nedense...
    -------------------------------------------

yorum yok...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --delikanlı adam, benim cevabımı da getirirdi...

--ayrıca, benim CANTE de ODAŞ hissesi satılıp aşamasında iken ne amaçla yapıldığını yazdığım noktaya gelmişsin... delikanlı adam haklıymışsınız, günahınızı aldım.. diye bir özür dilerdi..
    Neyi getireyim, orası da zaten herkesin okuduğu yer ?!..Sana yapılan hakaretleri mi getireyim ?

Dediğin noktaya gelmiş olsaydım bu hissede 1 lot dahi malım olmazdı. Şu an bile senin rüyana girecek miktarda para bağlamışım bu kağıda...Sen ise, 1 lotun bile olmayıp 7/24 şirketi karalama...

Ülker için 2 Tl den alırım demişsin, bunu kaçtan alacaksın yaz da bilelim...

Sayfa 224/377 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •