Sayfa 281/368 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon
Arama sonucu : 2944 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Ortaklık demek; bir şirketin yönetiminde söz sahibi olacak şekilde hissesini satın almak demek. Dolaylı ortaklığı ise olası ABD ambargo riski nedeniyle tercih etmişler ve bu gayet akılcı. Şöyle düşün: Elinde ODAS hissesi olanlar aynı zamanda dolaylı olarak CANTE ortağı. Ancak, CANTE'deki olası bir sıkıntı durumunda hiç bir sorumlulukları yok.

Burada da aynı durum söz konusu. Bunlar rahmetli Turgut Özal'ın çocukları, merak etme senden benden akıllı adamlar.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. ABD emperyal bir güç ve çoğu zaman ambargo tehditlerini kendi şirketlerine alan açmak için kullanıyor. Rusya ile ticari ilişkileri gün gibi ortada hem de desteklediği Ukrayna savaşı döneminde. Kuyruğuna basılmazsa kimseye ses çıkarmaz. Kazan kazan durumu olmasa şirket yöneticileri böyle bir yatırım kararı asla almaz; alamaz ! ABD büyükelçilerinin ilk ziyaret ettiği ailelerden biridir Özal ailesi.

Nokta.

3. Cümle alem de biliyor.ABD de Venezüella daki petrolü istiyor.Bu nedenle Maduro yu istemiyor.Coni
    bir yolunu bulup o petrolü alacaktır.Belki de buldu biz farkında değiliz.Gözümüzün önünde olan
    biteni okuyamiyoruz belki de...Dünyada sadece dolar ile alınıp satılan emtialar var.Petrol de bunlardan
    ,yok ben dolar ile almayacağım demek coni için savaş sebebidir.Örnek İran,örnek Irak ve Saddam.Neden böyle
    çünkü doları dolar yapan güçlerden biri de bunlardır.Arada Zal oğlu Rüsteme küfretsem de sağolsun miktarımızı yükseltmemize fırsat veriyor.Şimdilik zaloğlu nun fiyat ile sorunu yok.Sanki miktar ile ilgileniyor.Ben de oyle yapıyorum.

4. Miktarla da ilgili değil, zaten malın çoğu ellerinde. Tahtayı tutanların son 1 yılda uğradıkları alternatif maliyet zararı dudak uçuklatıcı seviyede. 8 ay önce keş 3 küsür milyar Tl para yatırıp banka borçlarını kapattılar. Boru mu yaw... İllaki vardır bir bildikleri dedik, bekliyoruz...Bende zaman çok, sağlığım yerinde hamdolsun...

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Miktarla da ilgili değil, zaten malın çoğu ellerinde. Tahtayı tutanların son 1 yılda uğradıkları alternatif maliyet zararı dudak uçuklatıcı seviyede. 8 ay önce keş 3 küsür milyar Tl para yatırıp banka borçlarını kapattılar. Boru mu yaw... İllaki vardır bir bildikleri dedik, bekliyoruz...Bende zaman çok, sağlığım yerinde hamdolsun...
    Yukarı sürmeden tahtacı da kazanamaz.
    Bu basit bir kuraldır.
    Zamanını bekleyeceğim ben de.
    Borsada hep böyle para kazanıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Miktarla da ilgili değil, zaten malın çoğu ellerinde. Tahtayı tutanların son 1 yılda uğradıkları alternatif maliyet zararı dudak uçuklatıcı seviyede. 8 ay önce keş 3 küsür milyar Tl para yatırıp banka borçlarını kapattılar. Boru mu yaw... İllaki vardır bir bildikleri dedik, bekliyoruz...Bende zaman çok, sağlığım yerinde hamdolsun...
    Ben öyle düşünmüyorum Üstadım,Elbette beklemelerinin bir sebebi vardır.Venezuella daki gelişmelerin netleşmesini bekliyorlardır.Ancak önemli miktarda mal alsalar bile tahayı bozabilecek serseri mayın misalı miktarda mal halen var.O malları da almak istemezler mi bufiyatlardan.21.76 dan tahsisli sermaye arttırımı yapan şirketin 16-17-18 lerde ne işi olur.Bu adamların fiyat ile değil miktar ile dertleri var diyorum.

7. Söz konusu şirket Venezuela'da yer alan ve 4 sahadan oluşan üretim bloğunda toplam 171 kuyudan oluşan hafif ve graviteleri 18° ile 60° API arasında değişen orta ham petrol üretimine sahip alanda Kalkınma Planı çerçevesinde PDVSA adına üretim faaliyetlerini gerçekleştirecektir.

Sahalarda devlet adına ispat edilmiş yaklaşık 593 milyon varil petrol rezervlerinin olduğu tahmin edilirken, gaz rezervleri yaklaşık 1,373 milyon cubic feet seviyesindedir.

Bu çerçevede, 2024 yılının ilk 5 aylık dönemi içerisinde 6 Mn USD'lık ilk finansman sağlanması planlanmaktadır. İşletmenin faaliyete geçmesiyle üretimden oluşacak faaliyet gelirleri de dikkate alınarak ilave yatırım oluşturulacaktır.

İlgili ülkeye yönelik yatırım ajans ve izinlerinin alınması ve tanıtımı ana ortağımız Odaş tarafından yapıldığı için tüm başvuru süreç ve işlemler Odaş üzerinden yapılmış olup takip eden 60 gün içerisinde söz konusu petrol ve doğalgaz sektörleri ile ilgili olan tüm faaliyetler, işletmeler veya ilgili hisselerinin Çan2 Termik A.Ş.'ye bedelsiz olarak devredilmesi hususunda Odaş ve Şirketimiz arasında 01.12.2023 tarihli protokol imzalanmıştır.
    Petrol deyip duruyoruz da, doğalgaz konusunu gözden kaçırdık. Bu malum cenaha ait gemiciklerin an itibariyle taşıdıkları tek yük bu son dönemde... O değil, buradaki zavallıcık günlerce Paris iklim miklim bir sürü şey yazmıştı...İster misin asıl haber doğalgaz tarafından gelsin...Şap gibi oturur çocukcağız...

8. Bu "anlamsız" bekleyiş ile ilgili olarak ki, daha önce de yazmıştım: Tahsisliden alınan ve özellikle "şirketin talebi doğrultusunda borsada işlem görür nitelikte" ibaresi ile MKK kaydına geçen yaklaşık 139 milyon lotun birilerine satılması durumunda doğacak çağrı yükümlülüğü konusu...Olaki böyle bir durum olur ise mer'i mevzuata göre pivot rakam 21.76 Tl dir...

Not olarak bulunsun.

Sayfa 281/368 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •