Sayfa 51/362 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2894 madde; 401 - 408 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    10 GÜNLÜK SÜREÇTE DK,SAATLİK LİKLERDE belli bir formasyon ard arda 8-10 kez yinelenerek yapıldı ve benimde dikkatimi çekti,hareketler belli bir sistem dahilde yapılıyor. Bu bir tesadüf olamaz.
    Benim gördüğüm, tahtada aktif olarak 5 ayrı kurumun robotu işlem yapıyor. Yani kurumsal anlamda. Ben ve diğer onlarca traderin Matriks, İdeal vs. terminallerinden yapılanlar hariç.

Fiyatlamaların, SPK onayı gerçekleşmeden stabil bir seviyeye gelmesi şimdilik mümkün gözükmüyor. Cuma günü sadece ben 186 bin lot alıp satmışım tahtada. Bu işlemler klasik anlamda yatırımcı işlemleri değil yani...Algoritmaların oluşturduğu sinyaller; tamamen sanal...

Şirketimizin %92 oranında iştiraki olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş., Çanakkale ili Çan ilçesinde kurulacak 340 MWm/330 MWe gücündeki yerli kömüre dayalı termik santral yatırımı finansmanı ile ilgili olarak Yapı Kredi Bankası A.Ş. ve Halk Bankası A.Ş. "Kredi Verenler" konsorsiyumu aracılığı ile 116 Milyon Euro tutarında, ilk üç yıl ana para geri ödemesiz olmak üzere toplam 8 yıl vadeli, proje finansmanı kredisinin kullanılmasına ilişkin kredi ve teminat sözleşmeleri 14.01.2015 tarihinde tüm taraflarca imzalanmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/408375
    "2019 Mart sonu itibariyle stabil üretime geçen Çan2 Termik Santrali, mevcut baca gazı arıtma sistemleri sayesinde 06.12.2019 tarihinde aldığı Emisyon Çevre İzni ile ülkemizde pulverize yanma teknolojisi ve yerli linyit kömürü kullanarak üretim yapan ve çevre iznine sahip olan tek termik santral konumundadır."

CANTE henüz bir bebek, gerçek anlamda faaliyete geçeli daha 4 yıl bile olmamış. Yıllara sari üretimde desen hiç bir sıkıntı görünmüyor:

Şirketin (genel anlamda grubun) borçluluk yapısını düzeltmek herkesin menfaatine. Şirket kurucu ortağı rahmetli Korkut Özal, yönetimde de çocukları kuzenleri vs var yani hepsi tuzu kuru adamlar. Borsayla morsayla, parayla pulla işi olmayan tipler. Yurt dışı sendikasyon kredilerini yenilemekte zorlanan bankalarımız -anlaşılan o ki- bu yıl sözleşme süresi dolan kredilerden arta kalanı yenilememişler, bunlar da böyle bir yol bulmuş.

Bence gayet adilane bir çözüm...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

ÇAN-2 TERMİK SANTRALİNDE

1 0CAK İLE 12 AĞUSTOS ARASI ÜRETİM:

yıllar
    2020=Toplam Üretim: 1.220.231,00 MWh
    2021=Toplam Üretim: 1.325.121,00 MWh
    2022=Toplam Üretim: 1.455.855,00 MWh
    2023=Toplam Üretim: 1.030.062,16 MWh

1 temmuz-12 ağustos toplam üretim:

2023Toplam Üretim: 228.274,76 MWh
    2022Toplam Üretim: 268.844,00 MWh

--düşüş %17.7

--ayni tarihlerde PTF (piyasa takas fiyatı)

2023:2038....13.99 cent
    2022:2460.....7.65 cent

--düşüş %8.2; dolar bazında düşüş... %55
    Son düzenleme : ft-2; 13-08-2023 saat: 16:01.

4. https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...ran-2023-49704

Buraya bir şey yazdığın zaman altı dolu olacak. MB rezervlerinin eksilerde olduğu; 1 sente muhtaç hale geldiği, döviz bulabilmek için dün düşman ilan ettiklerini bugün askeri törenle karşılayan ülkenin çok ciddi bir ekonomik krizden geçtiği dönemleri başka verilerle karşılaştırmak yanlış sonuçlar verir. Tam bağımsız ! kuruluşumuz TÜİK tarafından açıklanan veriler yukarıda. Bugüne kadar açıklanan 6 aylık bilançolar da ortada ki, kadim şirketlerimiz bile ciddi sıkıntı içerisindeler.

*

Diğer konu...Tanıyanlar bilir, emekli hukukçuyum. Hangi sosyal medya platformu olursa olsun yazdıklarımızın sorumluluğu var. O nedenle dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar. Onlar "kandırıldık" der, her türlü yırtarlar ama biz öyle değil. Aman ha !
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu iki şirketi 2014 yılından beri takip ediyorum...2015 yılından beri de topiklerinde önemli yerlerde yazıyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarını dip noktlarının diplerine kadar okudum...faaliyet raporları dahil....özel durum açıklamarını da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruş para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sıfır....bunlar için öenmli olan şirketleri yüzdürmek...fiyatın bir anlamı yok şimdilik...

--bilançolarını ciddiye almamak lazım...VUK beyannameleri daha önemli...

ï‚· Faaliyet Süresi Kriteri: Kuruluşundan itibaren en az 3 takvim yılı geçmiş olması ve son 3
    yıllık mali tabloların yayınlanması
    ï‚· Kar Kriteri: Başvuru tarihinden önceki son 2 yılda vergiden önce kar etmiş olması
    (Halka arz
    edilen hisse senetlerinin piyasa değerinin en az 45 milyon TL veya halka açıklık oranın en az
    %35 olması halinde son 1 yılda)
    https://kosano.org.tr/wp-content/upl...aarzraporu.pdf
    ---(süre dolar dolmaz başvuru yapılmış) halka arz büyüklüğü 60 milyon TL olduğu için 2 yıl kriterinden kurtulmuş...

--dikkat ile bakarsanız, yeni kurulmuş, kasasında 3 milyon TL bile olmayan , sermayesi 100 bin TL olan şirkete, garantili bir geliri olmadığı halde, yaklaşık 140 milyon TL (78 milyon dolar civarında) yatırım için kredi verilmiş...
    Son düzenleme : ft-2; 13-08-2023 saat: 17:33.

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu iki şirketi 2014 yılından beri takip ediyorum...2015 yılından beri de topiklerinde önemli yerlerde yazıyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarını dip noktlarının diplerine kadar okudum...faaliyet raporları dahil....özel durum açıklamarını da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruş para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sıfır....bunlar için öenmli olan şirketleri yüzdürmek...fiyatın bir anlamı yok şimdilik...

--bilançolarını ciddiye almamak lazım...VUK beyannameleri daha önemli...
    Olmayan kömürle alınan santral izninden tutun yanında ki devlete ait Çan santralinin kömüründen satın almasına, bankalardan aldıkları kredileri malum bir spek ile iş tutup halka arzlar/bedelli sermaye artışları ve bitmek bilmeyen hisse satışları yaparak kapatıp tamamen piyasa katılımcılarının sırtına basarak sağlanmalarına, altın madeni açacağız diye yapılan bedellilerden tutun türlü çeşit alengirli işlere kadar her şeyi konuşabilirsiniz bu şirketle alakalı

Günün sonunda sizinde dediğiniz gibi bu şirketin sahiplerinin tüm mal varlıkları borsa sayesinde oluştu..elin taşıyla elin kuşunu vurup köşeyi döndüler

Bu tür bir sıfırdan servet sahibi olma operasyonu elbette arkada siyasi destek ister…işin bu kısmı zaten gün gibi ortada

Santral aşırı eski ve yama yapıla yapıla çalıştırılmaya çalışılıyor…Çok uzun bir ömrünün kaldığını sanmıyorum
    Az insan çok huzur

7. cante 2004 yılında falıyetet gectı, eskı oldgunu dusunmuyorum.
    2 x 165 mgw akışkanyataklı çan termık santralı
    fransız alstompower ile turk partneri teknotes inşaat yaptı
    o zamankı euaş a yaptı

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    cante 2004 yılında falıyetet gectı, eskı oldgunu dusunmuyorum.
    2 x 165 mgw akışkanyataklı çan termık santralı
    fransız alstompower ile turk partneri teknotes inşaat yaptı
    o zamankı euaş a yaptı
    --cante 207-2208 yılında üretime geçti...2015 yılında çanakkale il genel meclisi toplantı tunağında üyelerden biri (rahmetli oldu), termik santralin avusturyada 15 yıl kullanıldıktan sonra kapatıldığını ve ODAŞ enerjinin aldığını ifade etmişti...yani santral-kazanı en az 23 yıllık....eknomik ömür de zaten 30 yıl gibi....

https://canakkaleozelhaber.com/seni-...meyelim/39469/

Sayfa 51/362 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •