Sayfa 284/361 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Bu peri masalının Cante açısından en önemli konusu şu bence: Odaş bu devri yaptığında Cante artık bir elektrik üretim şirketi olmayacak, bir petrol üretim şirketi olacak. Borsada petrol üreten tek şirket olacak. Türkiye'de bir ilk...
    --acaba?..emin misin?

2. Hocam,

Exxon veya herhangi büyük bir petrol şirketi almaz, alamaz. Zaten dişinin kovuğuna girmez. Exxon'un gelecek 5-10 yılda Guyana'da yatırıma harcayacağı para 10 Milyar Dolarları geçiyor. Uğraşmaz bununla...

Ayrıca bu 170 kuyu faaliyete geçip, bin kuyu gibi bir büyüklüğe çıkana kadar da satmak salaklık olur Odaş açısından. 1000 Kuyu işleten bir petrol şirketinin değerini şuraya yazmak bile istemiyorum. Borsada ilk ona girer. Öyle bir peri masalı bu...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Kısa vadede evet, ODAS için avantajlı. Ancak bu satış atıyorum Exxon gibi birilerine olursa Exxon dolaylı olarak Venezuela pazarına girmiş olacak...Kayıtlı sermaye tavanını boşuna 10 milyar Tl yapmamıştır bunlar....
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3. Değilim. Borsamızda petrol üreten şirket var mı? Aydınlatırsan sevinirim...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --acaba?..emin misin?

4. Dön dolaş tekrar başa geldik.Bu pilav çok su kaldırır diyorduk.Görünen de aynen öyle .Venezuella petrol ve doğalgaz işi ile ilgili somut olumlu bir haberde kimseye mal aldırmazlar kanaatindeyim.Bu işin ABD onayı ile mi olduğu ayrı bir değerlendirme konusu haline gelir. Sn. Hissedarx in bakış açısını takdir ile izliyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Hocam,

Exxon veya herhangi büyük bir petrol şirketi almaz, alamaz. Zaten dişinin kovuğuna girmez. Exxon'un gelecek 5-10 yılda Guyana'da yatırıma harcayacağı para 10 Milyar Dolarları geçiyor. Uğraşmaz bununla...

Ayrıca bu 170 kuyu faaliyete geçip, bin kuyu gibi bir büyüklüğe çıkana kadar da satmak salaklık olur Odaş açısından. 1000 Kuyu işleten bir petrol şirketinin değerini şuraya yazmak bile istemiyorum. Borsada ilk ona girer. Öyle bir peri masalı bu...
    Üstadım, müesses nizamın şirketleri bunlar; Vanguard, Black Rock vs. Konu uğraşmak değil, globalizasyon...Çok detaylı bir konu ve buna harcayacak enerjim yok şu anda...

Esasen, burada bunca yazacak büyüklükte de değil portföyümdeki CANTE oranı. Belki de ondandır...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

6. Size hak veriyorum, o kadar derine inmeye gerek yok. Onların ilgisini çekmesi için onları rahatsız edecek ciddi bir büyüklüğe gelmesi lazım...

PDVSA kendi kontrolü altında olan şirketlerle yabancı yatırımcıları çekerek üretimini arttırmak için yeni düzenlemeler yaptı. Cante işte bu düzenlemeler çerçevesinde iş yapacak anlaşıldığı kadarıyla. Üretimi yapacak, gerisi PDVSA'da. Taşıması, satışı felan zaten çok çetrefilli konular ve Cante'nin boyunu fersah fersah aşar bunlar...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Üstadım, müesses nizamın şirketleri bunlar; Vanguard, Black Rock vs. Konu uğraşmak değil, globalizasyon...Çok detaylı bir konu ve buna harcayacak enerjim yok şu anda...

7.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Sen onu boşver, yanındakilere sor bakalım Çin tarafından kütürtü sesi geldi mi ?

hah hah aahhaaaahh !..

Sayın fenerbahceli burada mı ?...
    Burdayım başkanım izleyemedim bugün ama şunu net anladım odas daha iyi durumda ve Cante alım şansı verirse mutlaka ele veriyor yani sizin taktiik güzel bam bam

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Değilim. Borsamızda petrol üreten şirket var mı? Aydınlatırsan sevinirim...

https://ipekenerji.com.tr/faaliyetlerimiz/uretim/

https://ipekenerji.com.tr/data/Izahn...%C3%BCleri.pdf

Sayfa 284/361 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •