Sayfa 287/361 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Ve mısırı olmayan arkadaş iki kuyusunu alıp, sahneyi terk eder...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Sizler aranızda petrolcülük oynamaya devam edin...

By..by....
    Dil aslandır, yatar eşikte...

2.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Keşke bunu yazmasaydınız. Yazılarımızı Cante ile alakalı tutalım. Tarihimizdeki yalanlar ileride ortaya çıkacak. Lütfen bu konulara girmeyin...
    Neresi yalan anlamadım üstadım. O sözün İsmet İnönü'ye ait olduğunu herkes bilir. Diğer konuları da bizzat yaşadık. O dönem TR'de değildiniz sanırım.

Devlet ilişkilerini şahıslar yürütür ve bu şahıslar çoğunlukla önce temsil ettiği yapının daha sonra devletin menfaatini düşünür...Devlet Adamı, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleri ile tevhid ederek devletini zor durumda bırakacak işler yapmaz. Yapanlar oldu mu, oldu. Sonrasında İngiliz zırhlısına binip memleketi tarumar halde bırakıp tüydüler...

*

Diğer yandan, konu birebir CANTE ile ilgili. TR'deki hiç bir şirket ABD'nin arka bahçesi bir ülkede onların onayı olmadan iş tutamaz. Malum şirkete dolaylı olarak ortak olunmasının sebebi de bu, nitekim geride de yazmıştım.

Geçen de yazdım. Bu gibi sosyal medya köşelerinde yazılan yazılarla tahtaya yön verildiğini zanneden şapşallar olaya büyük resimden bakmayanlar. Zamana bağlı bir plan vardır ve kimse bunun ne önüne geçebilir ne de arkasına.

Malum kişi yüzünden çok gereksiz efor sarfettim bu başlıkta...Ve yoruldum.

Lütfen ! Rica ediyorum...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

3. Tüm okullarda öğretilen tarihimiz yalan ama bu konuya girmeyeceğim. İstanbul'da iseniz buluşup konuşabiliriz...

Buradaki konuşmaları Cante ile sınırlayalım...

4. Venezuela konusunda söylenecek çok şey var. Amerika'nın ağır yaptırımları altında ama aynı zamanda dünyada gittikçe şiddetlenen Küresel Güney akımı var. Venezuela BRICS'e girmek istiyor. BRICS'e 3-5 yıl içinde girecek olursa işler çok değişecek. Böyle bir senaryonun ileriki yıllarda gerçekleşmesini hesaba katarsanız Venezuela'ya bugünlerden girip, petrol üretmeye başlayan şirketlere piyango vurmuş olacaktır...

Hepsi bu peri masalının bir parçası...

5. Anlamak mümkün değil neden birtakım kişiler hep olumsuzluk pompalıyor.Sanki kim haklı oyunu oynanıyor . Sürekli bir bilek güreşi var..Olayın farkında olan neye dikkat edeceğini biliyor. İsmet İnönü nün bir sözü var Tam Duvara asmalık. Derki, Ben çok hata yaparım Ancak aynı hatayı iki defa yapmam. Bence bu söz borsacıları kapsamaz.Çünkü borsacılar aynı şeyleri mütemadiyen yaparak fsrkli sonuç bekliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Tüm okullarda öğretilen tarihimiz yalan ama bu konuya girmeyeceğim. İstanbul'da iseniz buluşup konuşabiliriz...

Buradaki konuşmaları Cante ile sınırlayalım...
    Yav mısır deme sebebin çok popcorn kadir izlemek herhalde.d gizli tarihi devlet ve arşivi bilmiyor ama sizler biliyorsunuz vay be. Bizim kahvedeki ilkokul terk dayı da gizli tarih geyigiyle Atatürk düşmanlığı yapıyor. He mg siz biliyorsunuz tarihi. Popcorn izlemeye devam. Valla Hissedarx olmasa sizin gizli bilgilerinize bir saniye bakilmaz

7. Önce hisse alıp satmayı kar etmeyi öğren de sonra diğer konularda yazmayı dene...

Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Yav mısır deme sebebin çok popcorn kadir izlemek herhalde.d gizli tarihi devlet ve arşivi bilmiyor ama sizler biliyorsunuz vay be. Bizim kahvedeki ilkokul terk dayı da gizli tarih geyigiyle Atatürk düşmanlığı yapıyor. He mg siz biliyorsunuz tarihi. Popcorn izlemeye devam. Valla Hissedarx olmasa sizin gizli bilgilerinize bir saniye bakilmaz

8. Ben burada petrol piyasası, Venezuela'nın durumu, oradaki kuyular ve Cante'nin bu ortamda yapabileceklerini paylaştım. Her paylaşımımda kaynak verdim. Yazdıklarımla ilgili yorum yapabiliyorsanız yapın. Ben de bildiklerimi paylaşırım...

Mısır konusu o arkadaşın hissesi olmayanlar için yazıyorum demesiyle dalga geçmek için. Madem hissesi yok, neden yazıyor? Bununla dalga geçiyorum ben...

Sayfa 287/361 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •