Sayfa 204/361 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. Ben şahsen yatırım yaptığım hisselerde fazla temel bakmam, zaten temeli güzel olmasa yatırım yapmam özetle testere yapan bir dip oluşumu bekliyorum, şimdilik stopsuz bekliyorum beni stop edecek ciddi bir hareket görmedim. Büyük resme odaklanip dalgaları es geçiyorum. Zaman ne gösterecek bakalım nasip

2. Eksik kaldı sanırım yazım, teknik olarak dip oluşumunun sonunada gelmiş de olabiliriz, hareketli ortamalarim yol gösterecektir, ara ara hissede kaldığım süre içinde yazicam. Bu süreci hep beraber tecrübe edicez, çünkü bildiğiniz gibi tecrübe parasını peşin olarak edindiğimiz bilgidir, bizde parasını peşin verdik saygılar iyi pazarlar

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Adamlar çok rahatlar; hiç aceleleri yok...Yükselişlerin habere bağlı olmayacağı da artık netlik kazanmış vaziyette, bundan sonra yapılacak iş grafiği izlemek olacak herhalde...YTD
    Ne güzel, elimizde şahane bir grafik var diye bakıyor "aferim çocuklara iyi iş çıkarıyorlar" diyorduk...Trend çizgisini bozan o bar neyin nesi arkadaş, tahtayı 2 hafta daha aynı yerlerde tutup bu petrol haberini o zaman göndersen de şu prematüre görünümlü grafik ortaya çıkmasaydı kötü mü olurdu ? Grafik yapan paranın da bir sorumluluğu vardır piyasa oyuncularına...Olmaz ki ! Eskiler bilir; grafikteki barlar onu çizen paranın namusudur derlerdi. Bu yeni yetme Z kuşağında bu tür ulvî değerler yok ama...Net.

Şahsen bende (uzun vade anlamında) elle tutulur bir grafik kalmadı. Sayın esozcan'dan bu konuda beklentim var açıkçası...

Saygı ve hürmetlerimle
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Ben hala yönetimin,tahsisli lotlarını enflasyona yedirmeyeceğini düşünüyorum.Bunun için,gerçek anlamda birşeyler yapmak ve fonları ikna etmek zorundalar.
    Fonlar venezuella haberine inanmadı ki,hisse geri geldi.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şahsen bende (uzun vade anlamında) elle tutulur bir grafik kalmadı. Sayın esozcan'dan bu konuda beklentim var açıkçası...
    Saygı ve hürmetlerimle
    Sn Hissedarxd, uzun vadeli işlem yapanları yanıltmamak için yorum yapmayacağım dedim ama, bu senede hem emek, hem de çok zaman ayırdınız... bu yüzden size hayır demek mümkün değil..

Haziran 2023 te sarı 18.44 ile 28.00 arasındaki yükselişi, yeşil yatayda kalarak ve beyaz ile birleşmeyerek onaylamadı.. şimdi ıse kirli sarı tekrar leylak rengin yanına geldi ve pembe ile arasındaki mesafe daraldı.. buradan yapılan olası yukarı hareket ile barın pembe üzerine çıkması ile yeşilin aşağı çapraz atmasına ve beyazla birleşmesine neden olabilir.. bu birleşme sonrası genelde bir düzeltme beklenir ve sonra ise tekrar pembe üzerine bir çıkış söz konusu olabilir.. bu benim OLASI SENARYOM... gerçekleşecek diye bir kural yok.. leylak ve turkuaz rengin aynı değerde olması ve sarı indikatöre yakın olması bu olasılığı gündeme getiriyor.. ama borsanın değişmeyen bir kuralı var '' para ne derse o olur.. kazancınız bol ve bereketli olsun..
    Saygı ve hürmetlerimle..

Son düzenleme : esozcan; 17-12-2023 saat: 20:48.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

6. Anlaşma yapılan Tomlam şirketi Maturin denilen ülkenin Kuzeydoğusunda denize yakın bir yerde yerleşik. KAPta geçen 4 bölgede toplam 171 kuyu ve doğalgaz sahalarının nerelerde olduğu konusunda kendi sitesinde bile bir bilgi yok. Ama en azından şu an sorunlu olan ve Venezuelanın hak iddia ettiği ve fakat halihazırda Guyana tarafından yönetilen ve ülke nüfusunun 3 te 1 ine ev sahipliği yapan Essequibo bölgesinde olmadığını düşünebiliriz... Guyana askeri yönden Venezuelanın 40 ta 1 i kuvvetinde ancak arkasında Amerika olduğu için,resmi dilide ingilizce bu arada, askeri anlamda bir operasyona kalkışacağını düşünmem. Olsa olsa 2024 seçimleri öncesi milliyetçilik bayrağını dalgalandırıp safları sıkılaştırma yapılıyordur... Kendi açımızdan bakarsak, sitesinde petrol çıkarma ve petrol sahaları,,lisans vs.ile ilgili en ufak bilgi olmamasını yaptırım ve ambargolardan dolayı bu sektörde geçici olarak faaliyet yürütmüyor olmalarına bağlayabiliriz ancak Odaş tarafından yerinde gidilip fizibilite çalışmaları yapılıp gerekli projeksiyonlar çıkarıldıktan sonra KAP a bilgi atılmış olması gerekir... Yaptırımlar kalkar kalkmaz 2 ay içinde kotarılacak işler değil bunlar, Maduronun evvelki gelişlerinde hükümet destekli ve yönlendirmesi ile bu işlere girişildiğini şundan dolayı düşünebiliriz: Maduronun amerikayı ayıktırmadan ambargoyu delip elindeki malı (altını, kok kömürünü,ham petrolü vsvs) satması ,bizim de oradan gelecek altın, petrol ve diğer emtialarla ekonomiye destek atmamız gerektiği. 15 gün geçti,kaldı 45 gün. Bürokratik işlemler bitip iş CANTE'ye devredilip ivmelenme sağlandığına dair kaplar gelirse başka bir temel/hikaye boyutuna geçer hisse... Bu ihtimal için bile beklemeye değer bence. Borsada sabır zordur,çok bekleyen hissedaşlar olduğunu okuyoruz... Bu kadar bekledikten sonra sabırsızlığa yenilip hisse yürürken arkadan bakmak daha bir kahırlandırır yatırımcıyı... Sabredip kredilerini kapatarak borcu kalmayan ve faaliyet karı oluşturmaya başlayan, AUF mekanizmasının devre dışı kalması ile karlılığını artıracağını ve dahi temettü verme politikasının önüne hiçbir şeyin geçmeyeceğini beyan eden yönetimi izlemek lazım bir müddet daha.

Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    Caroline çok yukarıda kaldı.. onu kırmızı bir bar ile aşağı çekmesi lazım..
    kazancınız bol ve daim olsun..
    Kırmızı bar ve Caroline

buna gerçek Caroline

https://www.youtube.com/watch?v=Sk2yoOY8CTU
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8. 2024 ' te ne kadar bedelsiz potansiyeli var,mali analizi sağlam biri vardı,paylaşım yaparsa seviniriz.

Sayfa 204/361 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •