Sayfa 180/362 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon
Arama sonucu : 2894 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

En büyük alıcı 2.3 milyon ile bofa,,,,bofa fırsatı kaçırmamış.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

bu habere göre önemli bir haber gibi.
    fakat cante nin sahibi odaş değilmi.odaş cantenin sahibi ise sahibi 100 100 ise neden bedavadan elindeki bu imtiyazı bu iştirakine versinki.zaten sahibi odaş o halde böyle venezuella durumu petrol hikayeside varsa şayet odaş a daha fazla yaramazmı.ikside gidersede şaşmamak lazım.ikisi arasındaki anlaşmadan bahsedilmiş.ben yazmasdım.burada yazanların ifadesidir..faydalı olabilirde...olmayabilirde.her iki hisseyede...ytd

3.  Alıntı Originally Posted by kartalcı53 Yazıyı Oku
    fakat cante nin sahibi odaş değilmi.odaş cantenin sahibi ise sahibi 100 100 ise neden bedavadan elindeki bu imtiyazı bu iştirakine versinki.zaten sahibi odaş o halde böyle venezuella durumu petrol hikayeside varsa şayet odaş a daha fazla yaramazmı.ikside gidersede şaşmamak lazım.ikisi arasındaki anlaşmadan bahsedilmiş.ben yazmasdım.burada yazanların ifadesidir..faydalı olabilirde...olmayabilirde.her iki hisseyede...ytd
    Ne demek istediğin net anlatanilseydin belki cevap verebilidik.Anladığm kadari ile cevap vereyim,KAP haberinde diyorki Venezuella da imtiyaz sahibi olan MULTİSERVİCOS TOMLAM CA şirketine %60 ile ortak olunacaktır.Ayrıca Venezuelladaki tüm işlemleri Odaş yürütecek 60 gün sonra hisseler CANTE ye bedelsiz devredilecektir.

Alıntı Originally Posted by kartalcı53 Yazıyı Oku
    Cante yatırımcıları çok madur oldu,onları da sevindirmek amacıyla böyle bir yönteme başvurmuş olabilir.Baktığımız zaman cantede tarihi zirve 71.92 iken odas da bu rakam 14.47
    Belki masumane bir bakış açısı ama,bu faktörün de payı olduğunu düşünüyorum.
    Zamanında yatırımcılarından çok beddua alan,patron,bunları telafi etmek isteyebilir.
    Neticede bu dünyada en büyük kar iyilik yapmaktır.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bir sen, bir de o yetim hakkı yiyen arsız hırsızların ülkenin kurucusu hakkındaki felsefesine alenen destek veren meczup.

Yazmak için enerji bırakmadınız şu başlıkta !

Genel kurul toplantı sonucuna kadar yokum. Belki de hiç yazmam, bilmiyorum.

Herkese bol kazançlar...
    bu forumun en kıdemlisi ve bilgesi olarak sizin de yorumunuzu görmek isteriz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6. Ben de Sn. Kartalcı53 gibi bunun sebebini merak ediyorum...

Burada başta Sn. Hissedarxd olmak üzere tecrübeli arkadaşlar sıradışı bir şeyler beklediklerini yazmışlardı. Ben de kendimce yurtdışı bir yatırımcı ile alakalı bir hisse satışı ve yenilenebilir enerjiye yatırım haberi gelebileceğini düşündüğümü paylaşmıştım. Sadece böyle bir haber tüm bu operasyonu açıklıyor olabilirdi. Ama kırk fırın ekmek yemiş ermiş bile Venezuela'da petrol yatırımı konusunda açıklama yapılacağı gibi ütopik bir olayı tahmin edemezdi...

Odaş neden bunu kendi yapmadı sorusunun cevabını er geç öğreneceğiz ama benim ütopik düşüncem şöyle:

Odaş'ın halka açıklık oranı %79'larda. Patron Odaş'taki Cante hisselerini borsada satarak kendine aldı. Odaş eli ile Cante'yi borçsuz bir şirket haline getirirken, Cante'de fazladan %15-20 gibi bir paya sahip oldu. Bu operasyon sayesinde Cante'nin bu yatırımından diğer Odaş hissedarlarından daha büyük bir fayda sağlayacak. Kısacası pastanın tamamını Odaş'ın halka açık kısmı ile paylaşmaktansa Cante operasyonu ile bir koyup, beş alacak...

Aklıma başka bir açıklama gelmiyor...

Alıntı Originally Posted by kartalcı53 Yazıyı Oku
    Dil aslandır, yatar eşikte...

7. Büyük bir operasyon olduğu çok belli idi.Yaklaşık 200 milyon lotu alanın hesabı da büyüktür. Ancak Venezuella da petrol ve doğalgaz çıkartılacağı kimsenin aklına gelmemiştir.Benim anladığım oradaki kamu şirketine %60 ortak olunacak.Açıkcası hakim ortak konumunda olacak.Çıkartılan petrol ve doğalgaz dünyaya satılacak.Bu pilav çok su kaldırır.Yapılan operasyondan nakit akışı başladığında vay anasını diyerek herkes dudağını ısıtabilir.Önümüzdeki günler çok şeye gebe diyorum. YTD

8. Böyle bir operasyon ile karşılaştırabileceğim tek olay Gübre Fabrikaları. Çıktıkça çıktı, kimse neden çıkıyor anlamadı..

Sn. Hissedarxd, yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir tespitte bulundu: Söz konusu alanlardaki kuyular zaten önceden çalışan ama Amerika'nın yaptırımlarından dolayı işlemez hale gelen kuyular. Bunları tekrardan işletmeye almak görece olarak daha kolay...
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Sayfa 180/362 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •