Sayfa 177/362 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 2890 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Anlaşılan o ki, elektrik fiyatları out, Petrol fiyatları in...Durumları...Vay anasını, nerden nereye işe bak...
    --artık para basıyor, çöpsüz üzüm diyemiyorsunuz?

2. bu işe yatırılacak sermaye ne kadar ?

şirkette böyle bir para varmı ?

varsa ve bu yatırım yapılacaksa geri dönüşü ilk ne zaman olacak

bunlara da bir bakmak lazım

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    O parayı % 50 faizle bankaya koyup kafam rahat demek varken gittiler tahtadan mal aldılar. Hemde 3 küsur milyarlık. İllaki bir bildikleri vardır diye biz de aldık. Bakalım ne olacak ?
    Tebrikler Üstat!

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Türkiye'nin yıllık petrol üretimi yaklaşık 22 milyon varil...Vay yavrum vay...Yeni bir BP mi geliyor yoksa... Geride bir mesajımda da yazmıştım, böyle bir operasyon "el almadan olmaz" gibisine. O 204 milyon lotu Kılıçlarınoğlu'nun ekibi almadıysa ben de bir şey bilmiyorum...
    600 milyon varil petrol ve 1.3 milyar feet3 doğalgaz rezervinin parasal karşılığının; Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri ürettiği petrol gelirinden kat be kat fazla olabilir :-)

--
    YTD Değildir.

5. Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin, Venezuela'ya yönelik yaptırımların kaldırılmasına ilişkin açıklamasının doğru yönde atılmış bir adım olarak gördüğünü bildirdi...Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti, tek taraflı yaptırımlara karşı ilkesel tutumunu muhafaza etmekte olup, dostumuz Venezuela'nın geçmişte olduğu gibi bugün de yanındadır." ifadesine yer verildi.

https://www.aa.com.tr/tr/politika/tu...siladi/3026580
    Rahmetli Korkut Özal ile Sayın Erdoğan, Erdoğan ile Maduro arasında -kişisel düzeydeki- ilişki hepimizin malumları...Maduro'yu az kalsın darbe ile indireceklerdi hatta bir keresinde suikast girişimi olmuştu da MİT kurtardı şeklinde haberler çıkmıştı. Yani Dışişleri açıklamasındaki "dostluk" tabirinin arkası dolu...

Şirketin yaptığı açıklamada "4 sahadan oluşan üretim bloğunda toplam 171 kuyudan oluşan hafif ve graviteleri 18° ile 60° API arasında değişen orta ham petrol üretimine sahip alanda..." şeklindeki vurgu çok önemli. Burası (çok muhtemelen) ambargolar öncesi zaten üretim yapılan bir yer ancak uygulanan ambargo nedeniyle üretime ara verilmiş gibi değerlendirmekteyim...Detaylar ilerleyen süreçte ortaya çıkacaktır illaki...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Son olarak. Ben büyük balığın peşindeyim, EPDK tarafından gelecek haber bildiğin istavrit, hamsi...
    Açık söylemek gerekirse, ben mahşerin yani piyasanın 4 atlısı olarak bilinen (B & M & E & N) taraftan altın ile ilgili haberler bekliyordum ve hatta bir kaç yerden buna ilişkin kar suyu da kaçırılmıştı kulağıma...Açıklamalardan anladığımız kadarıyla konuyla ilgili süreç ABD'nin ambargo kararının hemen arkasından başlatılmış yani yaklaşık 1,5 aydır bugüne kadar hiç bir sızıntı olmadan...Hiç bir yerde konuşulmadı, yazışılmadı, birilerinin kulağına üflenilmedi...

Hassaten tebrik ederim hem sayın yönetimi hem de malum 4 lüyü...Tertemiz iş.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Açık söylemek gerekirse, ben mahşerin yani piyasanın 4 atlısı olarak bilinen (B & M & E & N) taraftan altın ile ilgili haberler bekliyordum ve hatta bir kaç yerden buna ilişkin kar suyu da kaçırılmıştı kulağıma...Açıklamalardan anladığımız kadarıyla konuyla ilgili süreç ABD'nin ambargo kararının hemen arkasından başlatılmış yani yaklaşık 1,5 aydır bugüne kadar hiç bir sızıntı olmadan...Hiç bir yerde konuşulmadı, yazışılmadı, birilerinin kulağına üflenilmedi...

Hassaten tebrik ederim hem sayın yönetimi hem de malum 4 lüyü...Tertemiz iş.
    --hayırlı pazarlamalar....
    --kuşlu sitede millet çok büyük beklentiye girmiş...daha ortada fol da yok yumurtada yok...muhtemelen orda yapay bir oluşum var...

--2014 yılında bir değerleme şirketine olmayan (daha doğrusu fizibil-yeterli olmayan diyelim) kömürün (toprak altında çıkarılmayan-stoklara girmemiş) değerlemesi yapılmıştı...buna göre şerefiye değerimiz artmış diye finansal tabloya ciddi kar yazıldı....daha sonra, yapanlar işini gördükten sonra SPK bunu iptal etti...dün bir bakayım dedim...değerleme şirketinin raporunu KAP da göremedim...

8. Çirkinleşme...Ne o öyle pazarlama felan...Şurada yazılan çizilene göre mi grafik oluşturuyorlar sanıyorsun behey zavallı !..Adamlar bunun planını EPDK kararı da dahil her şeyi hesaplamak suretiyle aylar öncesinden yapmışlar. Bunu bile anlamaktan acizsin...Ben yorumcuyum, analitik düşünür ona göre yatırım kararı verir ve sonucunu beklerim. Günün sonunda kimin haklı çıktığına defalarca kez şahit oldu buradaki herkes. Yine rezil olacaksın ve yine hiç bir şey olmamış gibi yazmaya devam edeceksin.

Utanç utanıp, çekildi köşesine; esip gürlüyor utanmazlık !

Sayfa 177/362 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •