Sayfa 106/362 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 2890 madde; 841 - 848 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. aslan yarın kedi kesilir,kaplanı görünce

2. Açıklanacak olan tahsisli fiyatını beğenmezse patronun tahsisliden vazgeçme hakkı var aklımda kaldığı kadarıyla. Ek bilgi.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine uygun olarak gerekli gördüğü zamanlarda kayıtlı
    sermaye tavanına kadar yeni pay ihraç ederek çıkarılmış sermayeyi arttırmaya, pay sahiplerinin yeni pay alma
    hakkının sınırlandırılması ile, primli veya nominal değerinin altında pay ihracı konularında karar almaya
    yetkilidir. [B]Yeni pay alma haklarını kısıtlama yetkisi pay sahipleri arasında eşitsizliğe yol açacak şekilde
    kullanılamaz[
    /B]

ÇAN2 TERMİK A.Ş.
    ESAS SÖZLEŞMESİ
    6. MADDE

--pay sahipleri kim = ODAŞ ve borsada fiili dolaşımdakiler... Bu maddeye rağmen tahsisli yapılabilir mi?

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası Kanunu hükümlerine uygun olarak gerekli gördüğü zamanlarda kayıtlı
    sermaye tavanına kadar yeni pay ihraç ederek çıkarılmış sermayeyi arttırmaya, pay sahiplerinin yeni pay alma
    hakkının sınırlandırılması ile, primli veya nominal değerinin altında pay ihracı konularında karar almaya
    yetkilidir. [B]Yeni pay alma haklarını kısıtlama yetkisi pay sahipleri arasında eşitsizliğe yol açacak şekilde
    kullanılamaz[
    /B]

ÇAN2 TERMİK A.Ş.
    ESAS SÖZLEŞMESİ
    6. MADDE

--pay sahipleri kim = ODAŞ ve borsada fiili dolaşımdakiler... Bu maddeye rağmen tahsisli yapılabilir mi?
    SPK tutarsizdir bu konularda.sirketine göre karar örnekleri çoktur.
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bunların hiç biri tahsisli sermaye artırımı değil; bedelli sermaye artırımı. Tahsisli sermaye artırımında diğer ortaklar rüçhan hakkını kullanamaz. Yalan yanlış bilgilerle doldurmayın burayı...Az kaldı, sürecin sonuna geldik sayılır. Bakalım sayın kurul nasıl bir karar verecek, sonrasını sonra tartışırız.
    Yalan yanlış olsa bire bir ornekleri vede şirket adı yazarak belirtiyorum.
    Siz anladiginiz gibi anlayın
    Sagliklar

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    kullanılamaz[
    /B]

ÇAN2 TERMİK A.Ş.
    ESAS SÖZLEŞMESİ
    6. MADDE

Yapabilir. Çünkü hemen üstte yazdığı gibi "pay sahiplerinin yeni pay alma hakkının sınırlandırılması" konusunda YK'larına verilmiş bir yetki var. Ve şirketlerde Yönetim Kurulları, genel kurul oylaması sonucu "seçilmiş" en yüksek karar organdır.

MRSHL ortaklarından biri, tam da bu konu ile ilgili Gebze Asliye Ticaet Mahkemesinde dava açtı, kaybetti. Çok eski de değil, 3 ay önce. KAP bildirimlerinde görebilirsin üstadım.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by hissedarxd Yazıyı Oku
    yapabilir. çünkü hemen üstte yazdığı gibi "pay sahiplerinin yeni pay alma hakkının sınırlandırılması" konusunda yk'larına verilmiş bir yetki var. Ve şirketlerde yönetim kurulları, genel kurul oylaması sonucu "seçilmiş" en yüksek karar organdır.

Mrshl ortaklarından biri, tam da bu konu ile ilgili gebze asliye ticaet mahkemesinde dava açtı, kaybetti. çok eski de değil, 3 ay önce. Kap bildirimlerinde görebilirsin üstadım.
    --yetki var ama bu eşitsizliğe yol açacak şeklinde kullanılamaz diyor...burası açık...tartışılmaz...

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --yetki var ama bu eşitsizliğe yol açacak şeklinde kullanılamaz diyor...burası açık...tartışılmaz...
    Bence buradan anlamamız gereken şu:

- Şirket kayıtlı sermaye tavanına kadar yeni pay ihraç edebilir.

- Bu yeni payların pay sahipleri tarafından alımını kısıtlayabilir.

ama "Ahmet efendi 1 milyon lot alabilir ama diğer pay sahipleri pay alamaz." şeklinde bir eşitsizlik yapamaz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 106/362 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •