Sayfa 138/362 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
Arama sonucu : 2893 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --çağrı yükümlülüğü şartları neler??
    Şunu başka biri yazsaydı üşenmez yazardım. Seni kapsama alanımın dışına aldım. Artık bilgi istemli hiç bir mesajına cevap vermeyeceğim üstadım. Kusura bakma.
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şirketlerin piyasa değerine pay piyasasında oluşan değerlemeler üzerinden bakmak yanıltıcı sonuçlar verebilir dostlarım. Çünkü bu değerler tamamen spekülatiftir. Yüzlerce örneği var. En akılcı yöntem emsal değerlemeler ile mukayesedir. Uzun bir dönem PRKME ortaklığım olmuştu ve açık söylemek gerekirse (gereğinden fazla mütevazi olamayacağım maalesef) termik santraller konusunu doktora tezi kıvamında yalayıp yutmuşumdur.

CANTE henüz 5 yaşında genç bir santrale sahip.
    Sayın Hissedarxd,

CANTE nin kullandığı santralin 2. el kullanılmiş bir santral olduğuna dair bazı yazılar var, CANTE yeni bir şirket olmasına rağmen üretim yapılan santral eski olabilir.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Sayın Hissedarxd,

CANTE nin kullandığı santralin 2. el kullanılmiş bir santral olduğuna dair bazı yazılar var, CANTE yeni bir şirket olmasına rağmen üretim yapılan santral eski olabilir.
    Kaynak ?

Kulaktan dolma; sosyal medya mesajları değil ama. Resmi açıklama lütfen... Yazın eyvallah diyeyim üstadım...

Saygıyla

4. Diğer konu, 41 yıllık Yatağan örneğini burada defalarca yazdım. Şakır şakır çalışıyor halen. Neden ?

Çünkü mekanikte eski diye bir şey yoktur. 1-2 tamir, tadilat vs (yeni yatırım) ile mevcut performansı devam ettirmek vardır.

Zaten santral genç derken kasdettiğim de şirketin yeni olduğu yani yatırım maliyetini daha yeni yeni çıkarmakta olduğudur...PRKME örneğini verdim mesela. Adamlar aynı nitelikte bir termik santral için 750 milyon dolar bütçe öngörmekte.

Yatırımı tamamlanmış, borçları bitmiş, kısacası tüm ceremesi sona ermiş bir şirket bence altın yumurtlayan tavuktur. Kesersin ya da kesmesin o herkesin kendi bileceği bir iş.

Herkesin görüşüne de saygım sonsuzdur. Ancak öyle kahve, mahve bilmem ne. Terbiyesizliğin de lüzumu yok...

5. Sayın hissedarx..inanın neden birileri sürekli kötüleme peşinde anlamakta zorlanıyorum... hisseleri var da zarardalar da onun mu siniri var..yok hisseleri yoksa neden bu yerin dibine batirmalar..
    Ben sizin yorumlarınizi dikkatle takip ediyorum.. maliyetim de buralarda zaten..
    Hisse nete yorumlarıniz varmı ona bakmak için giriyorum..
    Hissenin geleceğini 3 milyar yatıran kişiler düşünsün..
    Ayrıca kömür santrali tü kaka vs yok eski yok zararda yok bilmemne.. insanları etkilemeye hiç birisinin hakkı yok..bir kere denmesi yeter .iş sistemetige döndümü olmuyor..
    Saygılarımla..

Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Sayın Hissedarxd,

2014 tarihli yerel gazetelerde çıkan haberlerde Avusturya da 15 yıl çalışıp kenara ayrılan santral...yani 2014 yılında en az 15 yaşındaymış...daha sonra 2018 de türkiyede üretime geçti...25 yaşında yaklaşık...

zaten şirketin ÇED raporunda termik santralin ömrü 20 yıllık hesaplanmış...

--alın size şirketin resmi belgesi....

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/400983

Şirketimizin %92 oranında iştiraki olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.'nin Çanakkale ili Çan ilçesinde kurulması planlanan 340 MWm/330 MWe kurulu gücündeki Çan-2 Termik Santraline ilişkin yatırım bütçesinin, santral yapımında kullanılacak yeni imalatlarla beraber mevcut kömür rezervimizin kalorifik değer ve parametrelerine uygun olarak dizayn edilmiş bazı ekipmaların da yeniden değerlendirilmesiyle emsallerine göre yaklaşık 1/3 oranında daha düşük bir maliyetle gerçekleşmesi ve böylece ekonomi sağlanması beklenmektedir. Yatırımın finansmanı ile ilgili olarak süreçler olumlu şekilde ilerlemekte olup, finansal kapanışın tamamlanmasından sonra yatırımın geri dönüşü ve nakit akımları ile ilgli bilgilendirmelerin kamuoyu ile paylaşılması planlanmaktadır.

--sıfır alınsa imiş 3 kat daha pahalıya mal olacakmış....

Sayfa 138/362 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •