Sayfa 80/364 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon
Arama sonucu : 2905 madde; 633 - 640 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by hissedarxd Yazıyı Oku
    daha demin [ı]"1.5-2 milyara yakın borcun faizi var" [/ı]diyen kimdi ? şifreni birine verdin de o mu yazıyor yoksa ?
    --bendim ne alakası var?

2. Fiyatı dizginlemek için her şeyi yapıyorlar.. bu artık kesin gibi degilmi sizcede?

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Sayın İncome expert,

"Normal şartlarda" yönetim kurulu kararının kamuya açıklandığı günden önceki 10 iş gününün ağırlıklı ortalaması alınması lazım. Ancak bu işlemin hemen öncesinde hissede ana ortak ve aynı zamanda hisse tahsis talebinde bulunan ODAŞ tarafından yapılmış işlemler var. SPK için zor ve aynı zamanda emsal bir karar olacak.

Görüş ve öneri bağlamında SPK nezdinde gerekli girişimleri yaptık, biz de merakla beklemedeyiz... Son tahlilde, ilk günün satış ortalaması olan 20.46 Tl den aşağı bir rakam beklemediğimizi daha önce ifade etmiştim.

Saygıyla...
    Hatta o gün (21.07.2023) en yüksek 21.88 görmüş. Yani ana ortak bu fiyattan satış yapmış. SPK dilekçesinde bunu da yazanlar var, bu rakamdan aşağı olamaz gibisine. Bazı diğer tahsisli kararları ile mukayese ediyorlar diğer platformlarda. Benim bildiğim kadarıyla benzeri bir eylem yok borsa tarihinde. Piyasadan sattığı hisseyi aynı hafta sonunda çok daha düşük fiyattan tahsisli ile geri alma saçmalığı yani. Şayet SPK böyle bir yol açarsa, sermaye piyasaları biter..
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hatta o gün (21.07.2023) en yüksek 21.88 görmüş. Yani ana ortak bu fiyattan satış yapmış. SPK dilekçesinde bunu da yazanlar var, bu rakamdan aşağı olamaz gibisine. Bazı diğer tahsisli kararları ile mukayese ediyorlar diğer platformlarda. Benim bildiğim kadarıyla benzeri bir eylem yok borsa tarihinde. Piyasadan sattığı hisseyi aynı hafta sonunda çok daha düşük fiyattan tahsisli ile geri alma saçmalığı yani. Şayet SPK böyle bir yol açarsa, sermaye piyasaları biter..
    Sattığını geri almak tabiri yanlış gibi geliyor bana. Burada bedelli bir sermaye artırımı var ve Odaş'a tahsis edilmiş. Neticede şirket sermayesi artacak, halihazırdaki hisseleri almayacak.

5. Biraz çok soru sordum kusura bakmayın lütfen.
    . borsada işlem gören 400 milyona yakın lot var.. şu anda..ve bu 400 milyon hisse aracı kurumlarda sahislarda vs vs duruyor .
    Diğer kurumlar ne düşünüyor sizce.. fiyat tutuluyor zarar goze alinarak.. diğer büyük hisse sahipleri ne yapıyor şu anda..
    Benim tahminim zamanı gelince büyük ikramiye gelecek diye onlarda beklemede galiba diye düşünüyorum..

6.  Alıntı Originally Posted by kocanas Yazıyı Oku
    Sattığını geri almak tabiri yanlış gibi geliyor bana. Burada bedelli bir sermaye artırımı var ve Odaş'a tahsis edilmiş. Neticede şirket sermayesi artacak, halihazırdaki hisseleri almayacak.
    Üstadım, olaya ortaklıktaki pay oranı üzerinden bakarsanız kullandığım terim doğrudur. İşlemi yapanlar farklı gerçek/tüzel kişiler olsaydı bu tabiri kullanmazdım.

Adına ne dersek diyelim, SPK tüm piyasa oyuncularına (patronlar da dahil) gayet esaslı bir mesaj vermesi lazım. Yoksa hepimizin bildiği o malum hırsız patronlara gün doğar. Kitle malı millete, sonra dön bunu tahsisli ayağına aşağılardan yerine koy. Sermayedeki payın değişmeden parayı vur. Oh ne güzel...

7. Bul karayı al parayı.
    Günün sonunda kazanan hep bizim banka.

8. Ya da,

Karpuz var yen mi ?

Sayfa 80/364 İlkİlk ... 3070787980818290130180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •