Sayfa 34/361 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 265 - 272 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    ODAŞ hisse satışıyla elde ettiği parayı CANTE'ye sermaye avansı olarak aktarıyor.

Buna göre CANTE'de önümüzdeki süreçte bir bedelli sermaye artışı söz konusu olacaktır.

Yani CANTE'nin ilerleyen dönemde yapacağı bedelli için ODAŞ şimdiden parayı vermiş oluyor.

Bedelli sermaye artırımına katılmak suretiyle zaten hisse alacağı için ODAŞ'ın piyasadan CANTE hissesi alacağını pek sanmıyorum.
    --krediyi ödeyemeyeceği için teminattaki hisseler satılıyor, alan da muhtemelen patron ve evanesi olması lazım...ciddi bir kurum-yatırımcının suratına bakacağı bir şirket değil...yani yüklü alanlar patronlar ve ekurisi dir...asıl dağıtımın daha sonra olacağını düşünüyorum...yani bedelliye bulabildiği kadar yatırımcı-trader bulursa yanına kar kalacaktır...

--malı kitlemek için öbür tarafı tavana çekerek basireti bağlatıyor...

--bu tür şirketleri eskiden borsaya açmazlardı...yani en az iki yıl üst üste kar etme şartı vardı...

--yüzdürmek için halka arz şartlarını değiştirdiler...

2. kredi notu artmış....
    BBB den BBB+ ya....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

3. Niyetlerini bilançoya bakıp anlarız. Zira attıkları KAP'a inanırsak, euro borcunu ödeyip bu kara günlerin hakkını verecek. Yaşayıp göreceğiz.

Planım tekrar 16 altına sarkarsa çok nazik alım yaparım. 2275 lot var, 2500 yapar daha altına sarkarsa 3bine tamamlarım. Geçen sene ağustos ayından kış ortasına kadar soluksuz yükselmişti. Kışa doğru elektrik, kömür, enerji gibi kavramları kapsayan olumlu-olumsuz her haber hisseyi bir şekilde ileri itecektir diye düşünüyorum. Hayaller bu yönde. Zaman sorunu da yok, beklemedeyiz.

4.  Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    ODAŞ hisse satışıyla elde ettiği parayı CANTE'ye sermaye avansı olarak aktarıyor.

Buna göre CANTE'de önümüzdeki süreçte bir bedelli sermaye artışı söz konusu olacaktır.

Yani CANTE'nin ilerleyen dönemde yapacağı bedelli için ODAŞ şimdiden parayı vermiş oluyor.

Bedelli sermaye artırımına katılmak suretiyle zaten hisse alacağı için ODAŞ'ın piyasadan CANTE hissesi alacağını pek sanmıyorum.
    Bedelli olmazsa ne düşünmemiz gerekecek ve ne kadar zamanda belli olur bedelli... Spk onay verir mi...

--elinde hissesi olanlar. alma niyetinde olanlar;

--sermaye avansının bilançoda nerede gözükeceğini, bu paraya faiz ödeyip ödemeyeceği, sermaye artırımının ne zaman ve ne kadar miktarda yapılacağını şimdiden sorup öğrenmelerinde fayda var... özellikle faiz kısmı çok önemli

6. Hissemiz var, bacası da tütüyor evelallah ama sermaye avansı nedir, ne şekilde kalem oynatılır o kısımlar karanlık, birilerinin analinizi okuyacağız artık o günlerde:/

7. Sermaye avansı bilançoda özkaynaklar içinde görünür. Avansı alan şirketin özsermayesi ekside ise verilen borca ait kur farkı, vade farkı ve faiz olarak her ne adla alınırsa alınsın alınan bu ilave bedeller kanunen kabul edilmeyen gider olarak kabul edilir. Ayrca alınan sermaye avansı uzun bir süre kullanılamaz. Geri ödenmesi gerekir. Eğer geri ödenmezse bu verilen sermaye transfer fiyatlandırması ve örtülü sermaye olarak kabul edilir.

8.  Alıntı Originally Posted by sawkolk Yazıyı Oku

borçları bize ödetmesinlerde

Sayfa 34/361 İlkİlk ... 2432333435364484134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •