Sayfa 47/361 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 369 - 376 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    Kendine almadı , ODAŞ borsada sattı. Elde etiği geliri cantenin hesabına avans olarak verdi. Cante bu parayla borçlarını kapattı.Avans bedelini tahsisli sermaye artırımı yaparak bu aldığı avansı hisse senedi piyasasında 10 günlük fiyat ortalamasına denk fiyat üzerinden aldığı avansa denk gelen hisse senedinini ODAŞA karşılığında ödeyecek.Bu da hisse senedinin değerini düşürdü. sermaye sağ cepten sol cebe aktı,olan yatırımcıya oldu...Bunu bedelli olarakta yapabilirdi...şirketteki sıkıntıyı bu şekilde çözmüşler.

Yani her ne olduysa oldu ama bu hikayede yanan ky oldu

2.  Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    %51 oranı beni umutlandırıyor. Bu oran yönetim kontrolü demek. Neden bu orana gelindi? Satış mı olacak? Sadece merak...
    İmtiyazlı hisseler nedeniyle yönetim kontrolü için %51 sahipliğe gerek olmuyor. Bilginize.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

3. Süreç; eylem ve açıklamalar bütünlüğüne bakıldığında gayet şeffaf gibi duruyor, şahsen kafamda soru işareti yok. Tüm gruba ağır bir yük haline gelmiş CANTE'yi gelinlik kız gibi hazırladılar ve günün sonunda halka açıklığı piyasa oyuncularının istediği seviyede artmış, finansal yükü olmayan bir şirket var.

Geçende yazdığım gibi buradan orta & uzun vadede yüksek lisans tez konusu çıkacağından eminim. Diğer enerji şirketlerinin rasyoları ile mukayese edildiğinde kısa & orta vade süslü bilançolarla akıl almadık değerlemelere gelebilme ihtimali bu tezin en dikkat çekici kısmı olacak gibi duruyor.

"Tahsisli sermaye artırımlarının şirket performansına piyasa değeri yönünden etkileri."

Güzel konu...Ekonomi finans öğrencileri...

4. Güç göstergeleri (Mom ve Eft) referans seviyelerde. Sıkıntı gözükmüyor...YTD

5. Doğrudur ama ben neden %51'e indirdiklerini merak ediyorum. Satış gibi bir şeyler çok ilginç olurdu....

Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    İmtiyazlı hisseler nedeniyle yönetim kontrolü için %51 sahipliğe gerek olmuyor. Bilginize.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

6. Cidden tertemiz oldu. Bu operasyonu boşu boşuna yaptıklarına inanmakta zorluk çekiyorum. Bakalım ne olacak...

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Süreç; eylem ve açıklamalar bütünlüğüne bakıldığında gayet şeffaf gibi duruyor, şahsen kafamda soru işareti yok. Tüm gruba ağır bir yük haline gelmiş CANTE'yi gelinlik kız gibi hazırladılar ve günün sonunda halka açıklığı piyasa oyuncularının istediği seviyede artmış, finansal yükü olmayan bir şirket var.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

7. Tahsislinin SPK onayı gelmeden yukarı yönlü radikal bir hareket beklemek yanlış olabilir. Tahta yapıcılar sayın patronu madara etmek istemezler. Çünkü fiyatı biraz yükseltseler patron daha yukarıdan tahsisli yapmak durumunda kalacak. Gelinen noktada adamlar 3.5 milyar TL den fazla para yatırdı buraya ve tezgahları faizlerin %40 ları bulduğu bir konjonktürde her gün maliyetleri artıyor. Senin benim 3-5 bin lotum Galata Köprüsünde rakı balık parası bunun yanında.

Enerji kağıtlarındaki inanılmaz ralli bazı şirketlerin değerlemelerini absürt boyutlara taşımış vaziyette, dur durak bilmeksizin yükseliyorlar ve bu süreçte ne CANTE yatırımcıları ne de tahta yapıcı abiler para kazanamadı. İşlemlerin büyük kısmı algoritmik emirler, çok net.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Tahsislinin SPK onayı gelmeden yukarı yönlü radikal bir hareket beklemek yanlış olabilir. Tahta yapıcılar sayın patronu madara etmek istemezler. Çünkü fiyatı biraz yükseltseler patron daha yukarıdan tahsisli yapmak durumunda kalacak. Gelinen noktada adamlar 3.5 milyar TL den fazla para yatırdı buraya ve tezgahları faizlerin %40 ları bulduğu bir konjonktürde her gün maliyetleri artıyor. Senin benim 3-5 bin lotum Galata Köprüsünde rakı balık parası bunun yanında.

Enerji kağıtlarındaki inanılmaz ralli bazı şirketlerin değerlemelerini absürt boyutlara taşımış vaziyette, dur durak bilmeksizin yükseliyorlar ve bu süreçte ne CANTE yatırımcıları ne de tahta yapıcı abiler para kazanamadı. İşlemlerin büyük kısmı algoritmik emirler, çok net.
    --sizin gördüğünüz fiyattan aldıkları ne malum; ya da alanların emanteçi olmadıkları...

--bu alanlar şirket borsaya açık olmasa 1 lotuna kaç lira verirlerdi?, ya da alırlar mıydı?...

--gerçek halka arz...daha sonra gelecek.....bu arz için uygun bir ortam bulabilecekler mi?, asıl sorun bu??...

Sayfa 47/361 İlkİlk ... 3745464748495797147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •