Sayfa 104/361 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 2883 madde; 825 - 832 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1. İlk öngörünüz gerçekleşti inş ikinci öngörü de tutar da artık bu tahsisli çilesi sona erer..

Alıntı Originally Posted by HYPATAI Yazıyı Oku
    Bilanço 19-20 Ekim' de ,Tahsisli 26-27 Ekim 'de açıklanır diye öngörüyorum...
    SM-A525F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : talebe37; 24-10-2023 saat: 19:08.

2. Hisse fiyatı düşer çıkar ona yorum yapmayacağım.FT-2 ye Genelde karşı yazı yazarım ama burada yazdıklarında haklı. Hatta sayın Rİc gerekenleri fazlası ile yazmış onu da anlamamışsınız.

Bir de bu tahsisli nasıl odaş yatırımcısının problemi oluyor. Şimdi ODAŞ CANTE nin % 51,27 sine sahipken tahsisliden sonra bu oran aşağı yukarı % 62 ler olur.Arkadaşlar görüyorum ki matematiksel konulara hakim değilsiniz. He tahsisli peşine hisse yükselir mi yükselir onu bilemem ama herhalde tahsisli ile yaşayacağınız hak kaybının pek farkında değilsiniz.

Bu tahsisli sermaye artırımı kanunu çıkarken güya amaç zor durumda olan patrona sermaye koyma imkanı tanımaktı.Patron keriz mi? Bunu hep mali yapı kötü iken yatırımcıya taşıttıkları malı şirketin mali yapısı düzelince tahsisli ile paylarını artırmak için kullandılar. Bunun başlangıcı peruklu yani VESTEL olayıdır.

SPK ivedilikle bu tahsisli sermaye artırımlarında yeni bir düzenlemeye gitmelidir.

Burada bu yazıyı yazma sebebimde hiç kimse ile tartışma yaratmak değildir. Bugün burada olur yarın bir gün bu durumlara karşı çıkmazsak bizim elimizde olan hissede de olur.Bu tahsisli sermaye artırım işleri pek doğru değil bana göre.
    Son düzenleme : Zdx&Lunar Soul; 24-10-2023 saat: 21:19.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Hisse fiyatı düşer çıkar ona yorum yapmayacağım.FT-2 ye Genelde karşı yazı yazarım ama burada yazdıklarında haklı. Hatta sayın Rİc gerekenleri fazlası ile yazmış onu da anlamamışsınız.

Bir de bu tahsisli nasıl odaş yatırımcısının problemi oluyor. Şimdi ODAŞ CANTE nin % 51,27 sine sahipken tahsisliden sonra bu oran aşağı yukarı % 62 ler olur.Arkadaşlar görüyorum ki matematiksel konulara hakim değilsiniz. He tahsisli peşine hisse yükselir mi yükselir onu bilemem ama herhalde tahsisli ile yaşayacağınız hak kaybının pek farkında değilsiniz.

Bu tahsisli sermaye artırımı kanunu çıkarken güya amaç zor durumda olan patrona sermaye koyma imkanı tanımaktı.Patron keriz mi? Bunu hep mali yapı kötü iken yatırımcıya taşıttıkları malı şirketin mali yapısı düzelince tahsisli ile paylarını artırmak için kullandılar. Bunun başlangıcı peruklu yani VESTEL olayıdır.

SPK ivedilikle bu tahsisli sermaye artırımlarında yeni bir düzenlemeye gitmelidir.
    Hak kaybımız olduğu tabii ki ortada.

780 milyon hisse var. % 51 ODAŞ'ın 400 milyon hisse eder yaklaşık diyelim.

farz edelim 1 milyar hisse oldu ve bunun 620 milyon'u ODAŞ'ın olacak.

Ama adam para koyacak hissesi olacak. Bedelli yapsaydı daha mı iyi olurdu? Bu sefer de KY'den para topluyor denecekti.

Yahu zaten topu topu 1000-2000 bilemedin 10K lotumuz var KY olarak. Önemli olan beş kuruş borcu olmayan, kârlı şirkette trendi yakalamaya paramızı değerlendirmeye çalışıyoruz.

Bir de üstüne temettü vereceğiz düzenli derse şahane olur da pek sanmıyorum o kadarını.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Şahsi fikrim bedelli her daim tahsisliden iyidir yatırımcı için

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Hisse fiyatı düşer çıkar ona yorum yapmayacağım.FT-2 ye Genelde karşı yazı yazarım ama burada yazdıklarında haklı. Hatta sayın Rİc gerekenleri fazlası ile yazmış onu da anlamamışsınız.

Burada bu yazıyı yazma sebebimde hiç kimse ile tartışma yaratmak değildir. Bugün burada olur yarın bir gün bu durumlara karşı çıkmazsak bizim elimizde olan hissede de olur.Bu tahsisli sermaye artırım işleri pek doğru değil bana göre.
    Size carpici 2 örnek vereyim.
    1.dogan holding nominal değerin altında yaptı 0.77 kuruş
    2.netholding 1 TL.idi sanırım
    SPK bunlara izin verdiğinde defter değeri 1 TL altında idi.spk maalesef böyle komedi kararlara imza attı.
    Yine tahsisliye başka değişik bir örnek
    Global yatırım holding tahsisli yaptı ama bu hakkı bireysel yatırımcıya da kullanma hakkı verdi 1 yıl satmamak şartı ile vede ben kullandım bu hakkı.
    Cante özelinde Odas şirketinin iyi niyetli olduğunu zannetmiyorum,ne demek hisse sat sonra tekrar tahsisli için müracaat et.
    Ayrıca 79 TL iken satmazmi basiretli bir tüccar hisseyide tutar 20 lerde satar.
    İnşaallah hayırlı bir karar çıkar
    İsterse SPK fiyatı tespit eder ama Odas vazgeçtim diyebilir bağlayıcı değildir.
    Sağlıkla

6. Bu numaralar koktu be Muratçığım, sen bizi biz seni iyi tanırız. Ding dong...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Hak kaybımız olduğu tabii ki ortada.

780 milyon hisse var. % 51 ODAŞ'ın 400 milyon hisse eder yaklaşık diyelim.

farz edelim 1 milyar hisse oldu ve bunun 620 milyon'u ODAŞ'ın olacak.

Ama adam para koyacak hissesi olacak. Bedelli yapsaydı daha mı iyi olurdu? Bu sefer de KY'den para topluyor denecekti.

Yahu zaten topu topu 1000-2000 bilemedin 10K lotumuz var KY olarak. Önemli olan beş kuruş borcu olmayan, kârlı şirkette trendi yakalamaya paramızı değerlendirmeye çalışıyoruz.

Bir de üstüne temettü vereceğiz düzenli derse şahane olur da pek sanmıyorum o kadarını.
    zamanında Cante yi vs. yapmak için odaşta üstüste bedelli yaptılar, bana göre cantenin çoğunluğunun ky de olması gerekir nede olsa onların bdelli parasıyla yapıldığını düşünüyorum(tamamen kendi görüşüm, yanlışım varsa özür dilerim) buna şark kurnazlığı denir. tahsisliyle hissesini arttırıp , hisseyi yukarı çekip tahsisliden önce elinde varolan hisseleri satmayacaklarının garantisi var mı?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. her önemli yatırım insanın kendi tecrübesi ve bilgisi ile alınır.

8. İmtiyazlı Pay

Şirkette imtiyazlı pay yok, yani sayın patron öyle kafasına göre satış yapamaz. Sonuçta kuruş finansal borcu olmayan, henüz 4 yaşında, pazar sorunu olmayan, merkez bankası gibi para basan bir yer. Alırlar anahtarını elinden...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Sayfa 104/361 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •