Sayfa 18/73 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon
Arama sonucu : 578 madde; 137 - 144 arası.

Konu: ZRGYO Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. arkadaşlar 33 gun boyunca %10 gitsin yeter hepimize yıllık banka getirisi net %18 zaten yani hisseyi tekrar iade etmek için forum doldurdum yatırımcı ilişkileriyle muhatap olcam derdine girmeden.

2. Arkadaşlar buradaki negatif algıcılar sizi korkutmasın. Kimse bunu Aydem ile kıyaslamasın. Aydem son 3 yıldır yüklü zarar eden, güvenilirliği olmayan, kimisine el altından 8,50den bizim gibi kerizlere de 9,90dan malı kitleyen, ben de dahil birçok kişinin bedduasını almış lanet bir hissedir ve borsadaki en büyük pişmanlığımdır. Aydem faciasından sonra normalde halka arza tövbe etmiştim ama Ziraat güvencesi beni teşvik etti. Üstelik sabit fiyat ve 1,60 gibi gayet uygun fiyat. Piyasada ihlas grubu kağıtları dışında bu fiyata kelepir hisse kaldı mı ? Üstelik izahnamede de belirtildiği gibi 2,14 liralık nominal değerine göre %25 iskontolu. Halka arz (ırz) edilen zarar eden diğer patron şirketlerinin aksine 2020 yılını yaklaşık 400 milyon gibi bir kârla kapatmış. Ve kârını her yıl düzenli olarak arttıran, ve arttırması beklenen sağlam bir şirkete benziyor. İzahnameyi açıp okuyanlar ne demek istediğimi daha net anlayacaktır. Önümüzdeki yıldan itibaren düzenli temettü ödemesi de yapacağını belirtmiş. Muhtemelen ekgyo gibi bu da sağlam bir bist30 hissesi olur. Beni tek şaşırtan %38 gibi çok yüksek bir dağıtım oranının olması. Ancak onu da şuna bağlıyorum millet bu son oransal dağıtımlardaki Aydem ve Bioen facialarından sonra ciddi zarar etti ve borsaya özellikle de halka arza küstü. Quagr'nin halka arzında 890.000 yatırımcı talepte bulunmuştu bunda ise sadece 270.000 Bence malınıza sahip çıkın arkadaşlar. Korkmayın. Sağlam, ucuz, ve geleceği olan, büyüme ve temettü beklentisi olan bir hisse. Önümüzdeki dönemlerde olası faiz indirimleri başta Ekgyo ve Zrgyo olmak üzere tüm gayrimenkul hisselerini çok daha iyi seviyelere getirecektir. Perşembe günü tahminimce açılışta korkutmak için belki hafif düşüşle açılabilir hatırlayın Gwind %-5 düşüşle açmıştı ama günü %10 yükselişle tavan kapatmıştı. Üstelik Zrgyo, Gwind ile kıyaslanamayacak kadar güçlü ve sağlam bir şirket. İlk gün herkes sakin olursa, panik satış yapmazsa, ve açığa satış yapan o zalimleri terste bırakırsa, çok rahat tavan kapatırız ilk günü. Ve bu coşku ikinci hatta üçüncü güne de taşınabilir. Ben Ziraat'in markasına, prestijine itibarına sonsuz güveniyorum. Bence son yıllarda halka arz edilen birçok hisse içinden bist30 potansiyeli olan tek hisse. Gamestop hisselerini hatırlayın arkadaşlar, küçük yatırımcıyı hafife alan açığa yüklü miktarda satan balinalara karşı küçük yatırımcılar kenetlenmişti kimse zararına malını satmamıştı ve balinaları çok büyük zarara uğratıp tarihi bir ders vermişlerdi. O yüzden birlik olalım kenetlenelim. En azından kimse ilk gün panik olup zararına kaptırmasın malını ki, o açığa satış yapacak olan zalımın oğluna ecel terleri döktürebilelim. Ucuzdan açığa sattıklarını seans sonuna doğru yüksekten alıp hissemizin Tavan olmasına katkıda bulunsun. Yahu en kötü ihtimalle 33 gün elinde tut. Hisseyi en az 1,63ten satma garantin var zaten. Yani zarar ihtimali sıfır. Yaklaşık 200 bin liralık talep ettim ve 75 bin liralık geldi. Hedefim en az 2.00 lira. 130 bin lira nakitim hazır bekliyor. Açığa satış yapanın malına ucuzdan çökeceğim. Düşüşler alım fırsatıdır. Dediğim gibi sakin olun, anlık düşünmeyin, tuzağa düşmeyin. En az %10 kârınızı almadan satmayın. Ben şahsen %25 kâr hedefim ile 2,00 liradan satmayı planlıyorum. Böylece Aydem ve Bioen'den ettiğim zararın acısını misliyle çıkaracağım inşallah.

vay be sağlam savunucusuda gelmiş hemide foruma üye olur olmaz direk buraya yazmış artık bu kağıdın sırtı yere gelmez
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    vay be sağlam savunucusuda gelmiş hemide foruma üye olur olmaz direk buraya yazmış artık bu kağıdın sırtı yere gelmez
    Güzel kardeşim, bak logondaki ulu önderimiz Atatürk'e olan sonsuz sevgim ve saygımdan dolayı seni incitmeden konuşayım. Benim bu hissede 75 bin liralık yatırımım var. Tabii ki yükselmesini en çok ben isterim. Ve yazdıklarım da hepsi zaten izahnamede yazılan gerçek rakamlar ve beklentiler. Senin bu alaycı ve dalga geçer tutumunun sebebi ne ? Bu hissenin yükselmemesi için neden algı yapıyorsun, bu işte menfaatin mi var? Açığa satış yapmayı planlayan zalımların trolü müsün ? Ya da benim gibi tek amacı para kazanmak olan ve diğer yatırımcı kardeşlerimi de panik yapmamaları ve mallarına sakince sahip çıkıp yükselişe katkıda bulunmaları konusunda güzelce tavsiyede bulunan iyi niyetli biriysen, yazdıklarımı neden dalgaya alma gereği duydun ? Bu borsa böyle bir yer işte, hemen fitnenin biri çıkar kötülemeye çalışır. Hissede olmayan, hissenin düşmesini tabiki ister. Kardeşim beğenmiyorsan ve bu hissede payın yoksa neden burda boş laf yapıyorsun? Hissen var ise, yazdıklarım neden zoruna gitti anlamadım. Senin de varsa olumlu olumsuz görüşün paylaş da bizler de fikir sahibi olalım. Akıl akıldan üstündür. Bir fikrin yoksa boşyere fitne fesat yapıp şu mübarek gün beddua alma. İnadına ilk gün tavan kapatacağız inşallah, yeter ki kimse panikle zararına satmasın. Unutmayın ki o ucuza açığa satanlar (tabi yiyorsa) seans sonuna doğru MECBUREN GERİ YERİNE KOYACAKLAR. Sadece sakin kalın. En kötü ihtimalle 33 gün sonra 1,63 garanti. Ama bu en kötü ihtimal. Tahminimce 33 gün sonra 2 liranın altına kolay kolay düşmez birdaha.

5. Ayrıca ilk gün açılışta düşük fiyattan açması benim daha çok işime gelir çünkü boşta bekleyen yaklaşık 130.000 liram var. 1,60 olan maliyetimi daha da düşürmüş olup daha çok lot miktarıyla çok daha fazla kazanırım. Nasıl olsa 33 gün sonra en kötü ihtimalle 1,63 garanti. Ama bu işe ilk kez girmiş deneyimsiz acemi birçok kardeşim panik yapıp zararına satarsa gerçekten üzülürüm yazık olur. Sonuçta herkes çoluğunun çocuğunun rızkını gelip buraya yatırıyor, kimse zarar etmek için yatırım yapmaz. Ama profesyonel troller öyle güzel negatif algı yapar ki işte o an insanın korku psikolojisi, aklının mantığının önüne geçer, sonradan pişman olur ama onun malını ucuzdan kapan çoktan kapmıştır bikere. Daha önceden çok canım yandı böylesş trollerin algılarından ve sırf bu yüzden üye olup içimi dökmek istedim. İnşallah perşembe günü Zrgyo için çok güzel bir gün olacak.. ucuza panikle satanın pişman, sakin kalanın ise bol kazançlı kapattığı bir gün olur inşallah.

Alıntı Originally Posted by zazadayı Yazıyı Oku
    Güzel kardeşim, bak logondaki ulu önderimiz Atatürk'e olan sonsuz sevgim ve saygımdan dolayı seni incitmeden konuşayım. Benim bu hissede 75 bin liralık yatırımım var. Tabii ki yükselmesini en çok ben isterim. Ve yazdıklarım da hepsi zaten izahnamede yazılan gerçek rakamlar ve beklentiler. Senin bu alaycı ve dalga geçer tutumunun sebebi ne ? Bu hissenin yükselmemesi için neden algı yapıyorsun, bu işte menfaatin mi var? Açığa satış yapmayı planlayan zalımların trolü müsün ? Ya da benim gibi tek amacı para kazanmak olan ve diğer yatırımcı kardeşlerimi de panik yapmamaları ve mallarına sakince sahip çıkıp yükselişe katkıda bulunmaları konusunda güzelce tavsiyede bulunan iyi niyetli biriysen, yazdıklarımı neden dalgaya alma gereği duydun ? Bu borsa böyle bir yer işte, hemen fitnenin biri çıkar kötülemeye çalışır. Hissede olmayan, hissenin düşmesini tabiki ister. Kardeşim beğenmiyorsan ve bu hissede payın yoksa neden burda boş laf yapıyorsun? Hissen var ise, yazdıklarım neden zoruna gitti anlamadım. Senin de varsa olumlu olumsuz görüşün paylaş da bizler de fikir sahibi olalım. Akıl akıldan üstündür. Bir fikrin yoksa boşyere fitne fesat yapıp şu mübarek gün beddua alma. İnadına ilk gün tavan kapatacağız inşallah, yeter ki kimse panikle zararına satmasın. Unutmayın ki o ucuza açığa satanlar (tabi yiyorsa) seans sonuna doğru MECBUREN GERİ YERİNE KOYACAKLAR. Sadece sakin kalın. En kötü ihtimalle 33 gün sonra 1,63 garanti. Ama bu en kötü ihtimal. Tahminimce 33 gün sonra 2 liranın altına kolay kolay düşmez birdaha.
    la bi git. her kağıdın bi sapığı olur daha tahta açılmadan çıktın ortaya yok düşsede maliyeti düşürsek uçacak akçacak 1 milyon lot aldım 2 milyon daha alacam. nasıl bi tatmin etme duygusudur sizdeki anlamak mümkün değil bize ne senin ne kadar paran olduğundan çokda şeyimde değil şeyinde olan olduğunuda sanmam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

senin yeni üye olduğun ve bize tebliğ görevi üstlendiğinide yedik

8. sayın zazadayı Hz. Mevlana ne demiş Cahille oturup bal yiyeceğine, alimle oturup kuru ekmek ye! atomu parçalamak cahile cahilliğini kabul ettirebilmekden zor değil imkansızdır saygılar.

Sayfa 18/73 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •