Sayfa 103/1002 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Maraş otu. Bundan 30 Yıl önce Antep'e diş ağrısı tuttu. Bu ottan verdiler pamuk içine koyup dakikasında ağrı kalmadı.
    Askerliğimi Marasta yapmistim.
    Elbistanda çok kullanirlardi bu otu.
    Ben hiç denemedim yalniz.

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Boynu Kalın:

"HELAL HARAM NEDİR BİLMEYEN ADİ GÜRUH"

“ALAYINIZIN CEHENNEME KADAR YOLU VAR”

“DEVLETİN KASASINA BU PARANIN NEREDEN GELDİĞİ SİZİ İLGİLENDİRMEZ”

“VERGİLERİNİZDEN BANA DÜŞEN HİSSEDEN HEPİNİZE KALİTELİ PAMUK ALDIM”

SOSYAL MEDYA HESABINI SİLDİ

Mehmet Boynukalın, tepki çeken sözlerinin ardından paylaşımı yaptığı sosyal medya hesabını önce kilitledi, sonra tamamen sildi.

Boynu Kalın üniversite hocasiymis aynı zamanda .
    Sahsi yakinen taniyanlarin ifadesine gore aldigi pambik ance kendisinikine yetermis.. Nasil yaniii...

EGM' nin Ses ve Görüntü Alınmasını engelleyen genelgesi uygulanmaya başlanmış, youtube' da videolar var, yayınlayanı çözemediğim için link vermeyi uygun görmedim.

Bir motorsikletli hareket halinde, trafik polisi kontrol noktasında, yanından geçerken elindeki kaskla motorsikletliye bi vuruyor polis niyeyse çözemedik, vatandaşın biri de o esnada ne alaka, belki de denk geliyor tesadüfen çünkü hiç bir özel durum yok, anlık gelişmiş gibi her şey, uzaktan çekim yapıyor ve bu sahneyi yakalıyor, polisin yanına gidiyor, niye vurdun adama durup dururken elindeki kaskla diyor, polis de genelge var çekim yapamazsın diyor. Kişisel verilerin korunması şeysi. Polis darp ederken onu kamerayla çekmek polisin kişisel dokunulmazlığını ihlal ediyor.

Başka bir sahne, gösteri mösteri galiba, kafa göz dalıyor polis, çekmiş birisi de kameraya, fark ediyor, çöküyor tepesine kameraya çekenin, genelge var kardeşim illa sileceksin görüntüyü telefondan diye zorluyor çekeni, muhtemelen yere doğru yatırmış sırt üstü, kamera açısından öyle anlaşılıyor.

Ve İç İşleri Bakanı bağlanmış canlı yayına, Anayasadan Kişisel Verilerin Korunması Kurumunda bahsediyor, yok Tapu Kadastroda, yok Vergi Dairesinde çekim yapılsa, hatta kadın spikere ben yolda giderken sizi kameraya çeksem hoşunuza gider mi gibi oldukça tuhaf savunmasını yapıyor genelgenin.

Akıl tutulması yaşıyoruz beyler.

Ekonomiyle ilgili kararlar alırken ekonomistler, hukuki bir düzenleme yaparken hukukçular, sağlıkla ilgili kararlar alırken sağlık çalışanları, deniz hukuku ile ilgili bir şeyler yaparken denizciler dinlenmez de her türlü karar siyaseten alınırsa, bu iş bambaşka yere doğru gider.

Eğer, yetkisini aşarak müdahalede bulunan bir polis memurunu kameraya çekerek, bunu hukuk önünde delillendirmeye çalışması vatandaşın suç sayılmışsa geçmiş olsun. Nezarethanelerdeki kameraları da kaldırsınlar. Bir polis memuru sinirlendiğinde, kontrolünü kaybettiğinde, tam kafa göz dalacakken/böğrüne yumruk atacakken/sırtına tekmeyi geçirecekken/gaz bombası tüfeği ile adamı tam suratından vuracakken, polis arkadaşının, 'kameraya çekiyorlar' diye uyarması üzerine, yapmaktan vazgeçmesi, o kameranın bir frenleme/hukuku hatırlatıcı etkisi olduğunu gösterir. Ve yapılan şey de tam olarak bundan vazgeçmektir, rahatlıkla kontrolü kaybedebilirsiniz demektir. Yoksa 50 tane kamera çeksin, yapılan müdahalede sorun yoksa, o polis yapacağından vazgeçmezdi. Umarım bu yanlıştan vazgeçilir. Toplumsal olaylarda uniforma içinde, kasklı polisin zaten yüzü belli değil ki, kişisel verisi ifşa olsun, sırf bu yüzden kaskların arkasına numara basılıyor. Olayı sarhoş bir vatandaşla diyaloga giren bir polis üzerinden örneklendirmek nedir yaw?

Bu konu ileride çok su kaldırır, şu an arada kaynıyor gibi ya, neyse.

İstanbul 22 Nisan itibarıyla haftalık vefat sayıları

Aşağıdaki mavi kuşak 2015-2019 ölüm ortalaması, bölge şeklinde renklendirilmiş, kırmızı 2020 değerleri, siyah 2021. Ek ölümler, yani ortalamanın üzerine çıkışlar anlamlandırılmaya çalışılıyor. Yok vakaydı, hastaydı, yok covid-19 du ölüm nedeni yok zatürreydiden çok daha net bariz bir veri.

Genel yaklaşım bu bakış açısında doğru, meseleyi okumak adına. Sadece haftaları geçen senenin aynı haftasıyla karşılaştırma yanlış bence. Bu sene soğuklar uzun sürdü, görünen o ki zirve zamanca kaydı sağa doğru ve Mayıs ayında oluşacak. Aşağılarda dünya ülkelerinin de aynı yaklaşımla grafikleri var, Mayıs' ta tepe yapmışlar. Yani tepe oluşunca, bu seneki tepe ile geçen seneki tepeyi karşılaştırmak bence doğru yaklaşım.

Şu an geçen sene zirvesinin 200 üzerindeyiz İstanbul'da haftalık, şu an 2545. Başka bir ifadeyle, eskiden 2015-2019 yıllarında, pandemi yokken, ortalama bu sayı kabaca 1400 müş şu an 2545. Haftalık 900 kişi fazla ölüyor.

İnşallah bu hafta tepe yapar Pt günü güncellenecek.

https://sarkac.org/2021/04/istanbuld...efat-sayilari/

5. Kütahya’daki zincir marketlerde gıda haricindeki tüm ürünlerin satışının valilik kararı ile yasaklandığı açıklandı. Kararı Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir açıkladı.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    EGM' nin Ses ve Görüntü Alınmasını engelleyen genelgesi uygulanmaya başlanmış, youtube' da videolar var, yayınlayanı çözemediğim için link vermeyi uygun görmedim.

Bir motorsikletli hareket halinde, trafik polisi kontrol noktasında, yanından geçerken elindeki kaskla motorsikletliye bi vuruyor polis niyeyse çözemedik, vatandaşın biri de o esnada ne alaka, belki de denk geliyor tesadüfen çünkü hiç bir özel durum yok, anlık gelişmiş gibi her şey, uzaktan çekim yapıyor ve bu sahneyi yakalıyor, polisin yanına gidiyor, niye vurdun adama durup dururken elindeki kaskla diyor, polis de genelge var çekim yapamazsın diyor. Kişisel verilerin korunması şeysi. Polis darp ederken onu kamerayla çekmek polisin kişisel dokunulmazlığını ihlal ediyor.

Başka bir sahne, gösteri mösteri galiba, kafa göz dalıyor polis, çekmiş birisi de kameraya, fark ediyor, çöküyor tepesine kameraya çekenin, genelge var kardeşim illa sileceksin görüntüyü telefondan diye zorluyor çekeni, muhtemelen yere doğru yatırmış sırt üstü, kamera açısından öyle anlaşılıyor.

Ve İç İşleri Bakanı bağlanmış canlı yayına, Anayasadan Kişisel Verilerin Korunması Kurumunda bahsediyor, yok Tapu Kadastroda, yok Vergi Dairesinde çekim yapılsa, hatta kadın spikere ben yolda giderken sizi kameraya çeksem hoşunuza gider mi gibi oldukça tuhaf savunmasını yapıyor genelgenin.

Akıl tutulması yaşıyoruz beyler.

Ekonomiyle ilgili kararlar alırken ekonomistler, hukuki bir düzenleme yaparken hukukçular, sağlıkla ilgili kararlar alırken sağlık çalışanları, deniz hukuku ile ilgili bir şeyler yaparken denizciler dinlenmez de her türlü karar siyaseten alınırsa, bu iş bambaşka yere doğru gider.

Eğer, yetkisini aşarak müdahalede bulunan bir polis memurunu kameraya çekerek, bunu hukuk önünde delillendirmeye çalışması vatandaşın suç sayılmışsa geçmiş olsun. Nezarethanelerdeki kameraları da kaldırsınlar. Bir polis memuru sinirlendiğinde, kontrolünü kaybettiğinde, tam kafa göz dalacakken/böğrüne yumruk atacakken/sırtına tekmeyi geçirecekken/gaz bombası tüfeği ile adamı tam suratından vuracakken, polis arkadaşının, 'kameraya çekiyorlar' diye uyarması üzerine, yapmaktan vazgeçmesi, o kameranın bir frenleme/hukuku hatırlatıcı etkisi olduğunu gösterir. Ve yapılan şey de tam olarak bundan vazgeçmektir, rahatlıkla kontrolü kaybedebilirsiniz demektir. Yoksa 50 tane kamera çeksin, yapılan müdahalede sorun yoksa, o polis yapacağından vazgeçmezdi. Umarım bu yanlıştan vazgeçilir. Toplumsal olaylarda uniforma içinde, kasklı polisin zaten yüzü belli değil ki, kişisel verisi ifşa olsun, sırf bu yüzden kaskların arkasına numara basılıyor. Olayı sarhoş bir vatandaşla diyaloga giren bir polis üzerinden örneklendirmek nedir yaw?

Bu konu ileride çok su kaldırır, şu an arada kaynıyor gibi ya, neyse.
    Adamların şiddet özgürlüğüne müdahale ediliyor....yahu kimse bu bakana el-insaf demiyor mu?

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kütahya’daki zincir marketlerde gıda haricindeki tüm ürünlerin satışının valilik kararı ile yasaklandığı açıklandı. Kararı Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir açıkladı.
    Ahan buraya yazıyorum vatandaşın galen gıda alacak gücü kalsın onuda yasaklarlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    rize balı ucuk , alternatif olmazmi
    Anzer demedim rize dedim trabzon ve artvinde olur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 103/1002 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •