Sayfa 143/1002 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Tüm rizeliler çayı böyle demler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Şu oruçlu ağzımla günaha giriyorum ama...
    Vallahi dinden soğutuyorlar bu ......lar.
    Her yıl 8-10 gün oruç tutan 17 yaşındaki oğlum, bu yıl 1 gün benim telkinimle oruç tuttu..
    Hissediyor anlıyorum onun genel durumunu da... söylemlerinden..
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

3. Halen Bedelli yapmak isteyen şirketler var Valla şaka gibi (((

Normalde, Borsamızın taş gibi olması lazım
    Kıytırık şirketlerin Borsaya kote olamaması lazım
    Şirketlerin kar edip, yatırımcılar para dağıtması lazım iken

Burda şirketler zarar edip, ya da dümenden cüzzi kar edip, bi de Bedelli yapıp, en kibar tabiri ile yatırımcıdan para dileniyor, para istiyor

Bedelli talep etmek, aslında şirketler için yüzkarası bir durumdur. Unutmayın
    Bedelli yapan bir şirket, iyi yönetilmiyor demektir, kasada bi kara delik var demektir
    %99,9 ikinci kez ileride ya da 3. Kez ya da 5. Kez bi bedelli daha yapacak demektir.

Çok şükür, zamanında bu bedellilerde çok kazıklandığım için, 10 kilometreden
    Bedelli yapacak şirketleri ve patronlarını çözebiliyorum. İçinde yakalanmıyorum.

Çözüm ne, SPK nın artık Bedellilere kesinlikle izin vermemesi, ya da birlik olup, Cimere, İletişim Başkanlığına sesisinizi duyurmanız. Tarihte örneği var. Çok şikayetler gidince, Devlet zirvesinden dahi bu Bedelli arttırımlara engel olunmuştu..

—///

Diğer bir moda da:

Malum populer ekonomi kanalı, ya da yeni çıkan onun çakması görüntüsü HD olmayan ekonomi kanalında,

Patron ya da Ceo ların, ya da şirket yetkililerinin konuşup, şirketlerini ballandıra ballandıra anlatması, ya da şirkete teklif var, ya da ihale alıcaz yakında vs vs gibi söylemlerde bulunması

Hisselerin o gün ya da ertesi gün tavan olması
    O gün ya da ertesi gün , Patron ya da ortak satışı..

Bunu yapanlara artık , hem kanala, hem şirketlere, SPK nın büyük cezalar kesmesi lazım, bu işte moda oldu. Çok garibanın canını yakıyorlar, bunun önünü almak gerek...
    Şirketler bunu taktik haline getirdi çünkü

Unutmayın, bi patron, ceo
    Kanallarda, tv lerde, dergilerde, radyolarda fink atıyorsa, o şirketlerden uzak durun. Her an kucağınıza, tepe fiyatlardan mal bırakırlar, anlamazsınız bile..

İş yapan patron, ceo, şirketinin işinin başında olur, iyi şirketin reklama ihtiyacı yoktur. İşinin başında değil, reklam yapıyorsa, bilin ki orda işler iyi gitmiyordur.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    E ne desin garibim, şeyin günlük harcaması şu kadar diyememiş, bir İHA kaça uçuyor biliyor musunuz demiş, napsın.

Adam yenişafak'ta faiz karşıtı yazı yazıp yazacağına pişman oldu...

Faiz sebeptir, enflasyon sonuçtur, faizler acil düşürülsün en önemlisi günahtır netekim
    Bir IHA olsun olsun saati 1.000 dolar gaymeye uçar, biz bunu 1 milyon dolar gayme yapalım, bu kodumun IHA'ları 128 bin saat mi uçmuş?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7 Mayıstan sonra marketlerde yarra... pardon tarrak satışı olacak mı, gastecilerin yarısı serbest diyor, diğer yarısı ise yasak.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    7 Mayıstan sonra marketlerde yarra... pardon tarrak satışı olacak mı, gastecilerin yarısı serbest diyor, diğer yarısı ise yasak.
    Satış var.
    Tırtıllı.

7. Tek sonuç kazanmaktır

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bir IHA olsun olsun saati 1.000 dolar gaymeye uçar, biz bunu 1 milyon dolar gayme yapalım, bu kodumun IHA'ları 128 bin saat mi uçmuş?
    Ben uzaya çıkacaz diyorum, siz hala goygoy...

Sayfa 143/1002 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •