Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,376
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    TL mevduatçılar burda mı?
    Dolarcılar da burada mı?

Tamaaaam.

8,54 vurdu çekti
    Önce 48-peşi 45 ve birden 55 şu sıralar 52-53

2. Abd ile anlaşma gerçekten sağlanamaz ise artık dolarda kaçınılmaz son başlayacak gibi b u sefer durdurmaları zor ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,376
     Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Yeni Şafak köşe yazarı için bulunmaz fırsat. Gazetede atıp , tutmak ile olmuyor bu iş. Şimdi tam zamanı. Gelişmekte olan ülkeler faiz arttırırken, şakkadanak 250 baz puan indirsinde, dolar 9,5 da soluklansın.
    Öncedende belirtmiştim o zatı,şimdi ayakları titriyor.Aynen sıkıysa indirsin,zaten herşey dolara endexli %65 oran üretim odaklı mallar ithal.

4. Sadece bilmeyenler için yazıyorum zira ben de anlamsız bir faiz indirme ısrarını anlamlandiramiyordum ne zamana kadar Işık Vokte nin laf arasına sokuşturup anlatınca ya kadar :

Ben de pek çok kişi gibi faiz indirelim , faiz indirmeliyiz , indirmeliyiz vb ısrarını piyasa canlansın işler açılsın diye yapıldığını daha doğrusu sadece bunun için yapıldığını zannediyordum.

Oysaki faiz indirimi , esas itibariyle borç çevirmekle ömrünü geçiren aslında batmış ama batmasına izin verilmeyen şirketlerin düşük faizle yeniden ve pek muhtemelen kamu bankalarından fonlanmalarina yarayacağı için istenip duruyormuş , vay Işık vay , burda boş lafla yok adamlar işi bilmiyor , boş boş takıntı yapiiiler vb ,konuşiiidik tabii , meğerse ki batık şirket tanıdık olunca belki kurtulur Allem , deyerekten şey ediyler mis.

Shreffless Baydın , o kadar iyi niyet , Afganistan a da gideriz, yeter ki benzini koyun vb dememize karşılık kasaya para koymak istememiş olmalı ki , birden lunpark boks topu gibi vurma eğilimleri ortaya çıktı.

5.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    ...

Oysaki faiz indirimi , esas itibariyle borç çevirmekle ömrünü geçiren aslında batmış ama batmasına izin verilmeyen şirketlerin düşük faizle yeniden ve pek muhtemelen kamu bankalarından fonlanmalarina yarayacağı için istenip duruyormuş ...
    Bu olay şu an bütün dünyanın problemi.

Boşuna demiyorlar FED'in en ufak faiz arttırımı borsaları duman eder diye.

Düşük faiz uyuşturucu gibi. Bir kere bünye alışınca bir daha eski normale dönmek için bir kamyon dayak yemen gerekiyor. (Peter Schiff güzel anlatıyor bunu)

Bir de asıl kötü olanı, sen yüksek faiz verirken senin ayarında olan bütün diğer herkesin senden düşük faiz verip piyasayı kızıştırması.

A ülkesi ben mali politikayı sıkı tutacağım, batan batsın diyor ama A'nın rakibi B parayı bastıkça basıyor, borsayı şişiriyor, bol kepçe dağıtıyor.

Bu sefer A ülkesindeki hükümet başarısız görünüyor oy kaybediyor.

Sonuç olarak populizm patlama yapıyor.

Şimdi sıfıra dayandılar gidebilirlerse bundan sonra gidecekleri yer negatif. O da bankaların tamamen ortadan kalması demek.

Demokrasi + Populizm = Rezillik

Demokrasinin kendisi çok kötü bir sistem değil ama populizme karşı yapabileceği bir şey yok kimsenin.

ytd.

6. Bugünlerde al-sat yapmak zarar yazdırır. Yarın Bidon - putin görüşmesi var. Esas oradan çıkan sonuçlar bizim için önemli .....

Rus ajanları erdoğan- bidon görüşmesinin ayrıntılarına ulaştıklarında , putinin görüşmeleriyle çakıştırarak ; pençe mi gösterecekler yoksa sınırı mı açacaklar göreceğiz. Yani TL için 17 haziran PPK toplantısı da bahane edilecek ama esas rusyanın bizim hakkımızdaki yapacağı açıklama etkili olacak. yatırım tavsiyesi değildir. Uzmanlık gerektiren işlemler için yardım alınız.

7. şerro: 8,54 şimdi çinden gelen yuanları bozdur bozdur harca onlarda emanet zaten, en buyuk ithalatımız gene çin ilen. o değilde bizim robot da direnememiş delip geçmişler. vurup vurup çekmişler yazık olmuş.

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugünlerde al-sat yapmak zarar yazdırır. Yarın Bidon - putin görüşmesi var. Esas oradan çıkan sonuçlar bizim için önemli .....

Rus ajanları erdoğan- bidon görüşmesinin ayrıntılarına ulaştıklarında , putinin görüşmeleriyle çakıştırarak ; pençe mi gösterecekler yoksa sınırı mı açacaklar göreceğiz. Yani TL için 17 haziran PPK toplantısı da bahane edilecek ama esas rusyanın bizim hakkımızdaki yapacağı açıklama etkili olacak. yatırım tavsiyesi değildir. Uzmanlık gerektiren işlemler için yardım alınız.
    o işte çok enteresan olacak. Artık Ukraine de bir NATO üyesi bakalım direnebilecek mi? rus ayısının da tersi pistir bidon a bişey yapamaz hıncını bizden alır deyus

Sayfa 452/1002 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •