Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    başta ben dahil ölen ölür kalan sağlar devam eder, mülteci kardeşlerimize yer açmamız lazım .
    En sonunda olacağı bu.

İngiltere yanılmıyorsam bunu taa en başında görmüştü ve uygulamıştı pandeminin başında ama millet caz yapınca vazgeçtiler.

2. Arkadaşlar aşı ile ilgili güven sorunu yaşayan kişileri anlıyorum, ancak beklediniz gördünüz yüzlerce milyon doz vuruldu kimse kısır kalmadı 3. Gözü çıkmadı gözünüzü seveyim cos cos 2 dakikada vurdurun gitsin. Kendi iyiliğiniz için. Malesef çevremde en yakınımda da aşı istemeyenler var çok detaylı konuştum sonra epey araştırdım makaleler okudum çalışmaları inceledim kesin olarak şu ana kadar Pfizer ve sinovac aşılarının çok özel durumlar hariç olmak üzere hiç bir sıkıntısı yok kendim de iki doz biontech oldum ona rağmen de çok dikkat ediyorum ama uzatacak bir şey yok basın geçsin kafanız rahat olsun sizi sevenleri çoluk çocuğunuzu düşünün.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. arkadaşım ben içanadoludayım, aşısız veya aşılı cogu kişi maske takmıyor. Asılıların maske takmaması da yanlış.Burdan aşıya çakamazsın, aşı olmayanlar bugün yoğun bakımdakilerin yüzde 80ini. Kimin neyi yaydığı çok belli.Kaldıki abd de ve tr de bir sürü doktr açıkladı virus aşılıda bogazdan ciğere inemediği için viral yük fazlalaşmadığından aşılı bir birim virüs öksürürken, aşısızda virüs hereyere yayılıp çoğalarak virüs yükünü 10 kat artırıyor. Buna rağmen aşılı da maske takmalı özellikle kapalı alanlarda.Ayrıca bugün bu aşısız vaka tırmanışı insanların diğer saglık hizmetlerini almalarını da geciktiriyor.Böbrek hastası, kanserli sizin covid keyfinizi çekmek zorunda mı? Aşı toplumsal bir önlem , yakında yoğun bakımlar dolunca, yatak bulamayıp ölen kanserli vs ye de aşı dan öldün der misiniz ? derler hiç şaşırmam bu ülkede.

4.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    arkadaşım ben içanadoludayım, aşısız veya aşılı cogu kişi maske takmıyor. Asılıların maske takmaması da yanlış.Burdan aşıya çakamazsın, aşı olmayanlar bugün yoğun bakımdakilerin yüzde 80ini. Kimin neyi yaydığı çok belli.
    Aşıya çaktığım yok hocam. isteyen istediğini olsun.
    Ama kimse kimsenin tercihine karışmasın.
    Ben negatif olduğum halde, hastalığı ayakta geçiren aşılı pozitifler kalkıp da beni suçlamasın.
    Aşı oldu diye lebalep tatile giden, maske takmayıp ortalığa hapşıran, kapalı mekanlara maskesiz giren dingiller, sırf aşısızım diye beni günah keçisi yapmasın.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Bu konuda çok haklısınız. Bu konuda biraz aşırıya gidip mahalle baskısının cılkı çıkarıldı. Ben sağlık sektöründeyim ve 3 doz aşı olmama rağmen bu aşı dayatması yapan güruha gıcık kapmaya başladım. Olur olmaz her halta nane olmayı misyon edinmiş tiplemeler akıl dağıtıyor, olmayanlarla dalga geçiyor, hatta ileri gidip laf sokuyor! Örneğin geçen gün iş yerimde powerfm açıktı orada çok bilmiş bi tip var dj lik adı altında şaklabanlık yapıyor. Belki yarım saat boyunca aşıya taktı konuyu. Olmayanlara bi laf giydirmeler , dalga geçmeler arkada gülüşmeler vs. abuk sabuk yüksek perdeden atıp tutmalar. Yahu kardeşim sen kimsin nesin millete bi küfretmediğiniz kaldı. Otur şebekliğini yap geyiğini yap ama millete laf sokup öküz muamelesi yapma. Kaldı ki ben dediğim gibi sağlık sektöründe olmama rağmen çalıştığım kurumlarda bir çok hemşire arkadaşımın ve bazı doktorların bilerek aşı olmadığına ve hala şüpheyle yaklaştıklarına canlı şahidim. Şimdi hemşire ve doktor bile bu kadar temkinli olabiliyorken, bırakında normal vatandaş da aşı olmama özgürlüğüne sahip olabilsin. Aşı fanatizmi yapmamak insanları gönüllü olarak bu sürece sevketmeye çalışmak lazım.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Desidero hocam maskeyi sürekli çıkatıp takmak ne kelime, kapalı mekanlara bile maskesiz giriyorlar.
    Neymiş, 3 doz aşı olmuş, onda virüs olmazmış.

Öteki tarafta başka aşılı kişiler, bize de aşı dayatmaya kalkıyor, neymiş bizden onlara bulaşırmış.
    "Ulan aşılıya bulaşıyor mu bulaşmıyor mu bir karar verin" diyoruz.
    "Bulaşıyor ama aşılılar ayakta atlatıyor, aşısızlar hastanelik oluyor" diyor.
    Ulan gerzek, madem aşısız pozitiflerin alayı hastanede, aşılı pozitiflerin alayı ayakta geçiriyor, eee o zaman pozitif olduğu halde hafif geçirip ortalıkta maskesiz dolaşanların çoğu aşılı demektir.

Aynı "aşılı pozitifler" hastalığı ayakta atlatırken her türlü kapalı mekana giriyor, bankalara giriyor, kafelere marketlere giriyor, tatile gidiyor.
    Kim kime bulaştırıyor o zaman?

İsteyen istediği aşıyı olsun beni ilgilendirmez de, aşı olduktan sonra saçmalayanlar, ortalıkta tedbirsiz davrananlar, hatta bize karşı zorbalaşanlar artık iyice dayanılmaz olmaya başladı.

Bu ülkede bir diktatör var diyenler halt etmiş.
    Diktatör denen kişi bile henüz kimseye aşı dayatmamışken, halkın içine aşısız kişilere kuduz gibi saldıran bir kesim var malesef.
    Kendi seçimini mutlak doğru olarak kabul edip karşı tarafa zorla dayatmaya kalkan milyonlarca "mini diktatör" var.
    Biribirinin tercihine saygısı olmayan bu kafadaki toplumlarda, demokrasi ve insan hakları asla gelişemez.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Desidero hocam maskeyi sürekli çıkatıp takmak ne kelime, kapalı mekanlara bile maskesiz giriyorlar.
    Neymiş, 3 doz aşı olmuş, onda virüs olmazmış.

Öteki tarafta başka aşılı kişiler, bize de aşı dayatmaya kalkıyor, neymiş bizden onlara bulaşırmış.
    "Ulan aşılıya bulaşıyor mu bulaşmıyor mu bir karar verin" diyoruz.
    "Bulaşıyor ama aşılılar ayakta atlatıyor, aşısızlar hastanelik oluyor" diyor.
    Ulan gerzek, madem aşısız pozitiflerin alayı hastanede, aşılı pozitiflerin alayı ayakta geçiriyor, eee o zaman pozitif olduğu halde hafif geçirip ortalıkta maskesiz dolaşanların çoğu aşılı demektir.

Aynı "aşılı pozitifler" hastalığı ayakta atlatırken her türlü kapalı mekana giriyor, bankalara giriyor, kafelere marketlere giriyor, tatile gidiyor.
    Kim kime bulaştırıyor o zaman?

İsteyen istediği aşıyı olsun beni ilgilendirmez de, aşı olduktan sonra saçmalayanlar, ortalıkta tedbirsiz davrananlar, hatta bize karşı zorbalaşanlar artık iyice dayanılmaz olmaya başladı.

Bu ülkede bir diktatör var diyenler halt etmiş.
    Diktatör denen kişi bile henüz kimseye aşı dayatmamışken, halkın içine aşısız kişilere kuduz gibi saldıran bir kesim var malesef.
    Kendi seçimini mutlak doğru olarak kabul edip karşı tarafa zorla dayatmaya kalkan milyonlarca "mini diktatör" var.
    Biribirinin tercihine saygısı olmayan bu kafadaki toplumlarda, demokrasi ve insan hakları asla gelişemez.
    ........katılıyorum , zaten bu işi toplumsal baskı ile çözecekler , Profesör Bingur Sönmez " köpek gibi àşı olacaklar üstelik 10 yıl boyunca her yıl olacaklar " diyerek gerekli açıklamayı yapmıştı .

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    En sonunda olacağı bu.

İngiltere yanılmıyorsam bunu taa en başında görmüştü ve uygulamıştı pandeminin başında ama millet caz yapınca vazgeçtiler.
    İngiltere aslında akıllı ülke dir hastalığa dayanıksız olup ölecekler bir an önce ölsün. MIŞ gibi yapmayalım boşu boşuna dedi ama beceremedi.

Dünyada covidden ölümlerin gerçek anlamda ne kadarının aşisiz ne kadarının aşılı olduğu belirsiz ortada gezinen hatta proflarin açıkladığı oranlar , kahve muhabbeti seviyesinde , bu oran araştırmasını en iyi yapcaklardan olması gereken WHO salakligin pençesinde daha doğrusu down sendromlulardan beter .
    Madem proflar sallıyor vatandaş daha iyi sallar o zaman .

Ben sinovac yanında bi biontek alayım bı biontek de paket yapın akşam için.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Aşıya çaktığım yok hocam. isteyen istediğini olsun.
    Ama kimse kimsenin tercihine karışmasın.
    bazı şeyler tercihlere bırakılamaz.
    ben bebeğimi aşılatmamayı tercih ediyorum.
    çocuğumun okuma öğrenmemesini tercih ediyorum denilemeyeceği gibi. tercihlere bırakırsınız bebeğine aşı yaptırmayan da bir dünya insan var.

ha buradaki durum aşının yeni olması kimisinin benimsememesi vs vs..
    bunun da varacağı yer aşısızlara kısıtlama tarzı bir konudur muhtemelen.
    avrupada çıkıyor sanırım bazı ülkelerde onlardan sonra yayılmaması da pek mümkün değil gibi.

23 milyon civarı insan aşı yaptırmamış bizde yüzde 1 ölüm oranı olsa 230 bin insan eder. aynı sorun abd avrupada da var.
    ki buna hiçbirşey yapmadan efendim ben tercihlere saygılıyım diyemez hiçbir devlet.

8. Beyler ilk doz aşımı oldum
    vorerst kein problem

Karışık yaptırdım

Son düzenleme : Sugosu82; 28-07-2021 saat: 12:52.

Sayfa 627/1002 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •