Sayfa 633/1002 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. bugun saat 12 de asimi oldum biontech ilk doz

eve gelince 1 saat sonradan itibaren atesim 37.5-38 arasinda seyrediyor su an.ilac almadim.ve isin kotusu benim parasetamol a sanirim alerjim var icince vucudum kabariyor,ne yapacagim bilmiyorum.

nabzim normalde oturunca 60-65 tir ancak 90 larda geziyor.

isin en en ilginci bambaska birsey.

ben ekim 2019 da eminonune gitmistim kapali carsiya.ailemle gezmek icin.o geziden 1 gun sonra tum damagim kirmizi kirmizi noktalar olusmustu.doktora gittigimda bana virus kaptigimi,bakteriyel bir durum oldugunu kendi kendine gececegini soylemisti.keza gercektende gecmisti.

bugun asiyi oldum eve geldim ve 1 saat sonra damagim ayni sekil kirmizi noktalar bir suru.

ben ekim ayinda bunu yasarken daha coronanin adi duyulmamisti,ancak sonralari haziran,temmuz da bile dunyada korona vakalari oldugundan suphelenildigi belirtilmisti hatirlarsaniz.

fotografi netten buldum.hemen hemen boyle birsey.bi tik daha fazla var bende kirmizi leke su an.

primary-share.jpg

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    bugun saat 12 de asimi oldum biontech ilk doz

eve gelince 1 saat sonradan itibaren atesim 37.5-38 arasinda seyrediyor su an.ilac almadim.ve isin kotusu benim parasetamol a sanirim alerjim var icince vucudum kabariyor,ne yapacagim bilmiyorum.

ben ekim 2019 da eminonune gitmistim kapali carsiya.ailemle gezmek icin.o geziden 1 gun sonra tum damagim kirmizi kirmizi noktalar olusmustu.doktora gittigimda bana virus kaptigimi,bakteriyel bir durum oldugunu kendi kendine gececegini soylemisti.keza gercektende gecmisti.

bugun asiyi oldum eve geldim ve 1 saat sonra damagim ayni sekil kirmizi noktalar bir suru.

ben ekim ayinda bunu yasarken daha coronanin adi duyulmamisti,ancak sonralari haziran,temmuz da bile dunyada korona vakalari oldugundan suphelenildigi belirtilmisti hatirlarsaniz.

fotografi netten buldum.hemen hemen boyle birsey.bi tik daha fazla var bende kirmizi leke su an.
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Covid geçirdikten sonra aşı olanlardan çok defa dinlediğim bir olay bu.

Covid'de ne yaşadıysam aşı olduktan sonra neredeyse aynısını yaşadım diyor adam. 2 doz oldum ikisinde de neredeyse covid'i yeniden yaşadım diyor.

O zaman vücut aynı şekilde yoruluyor diyebilir miyiz? Diyebiliriz gibi ama demiyim şimdilik.

Şekil A...

3. [QUOTE=Sugosu82;5450038]bugun saat 12 de asimi oldum biontech ilk doz

Ateş konusu değişendir, sol kulaktan ölçülenle sağ kulaktan ölçülen farklı çıkar, kulaktan ağızdan koltuk altından hele ki alından ölçülen de farklı çıkar. Ateş ölçerler de 0.5 derece yanlış ölçebilir. Kaldı ki vücut sıcaklığı stabil değildir, günün belli vakitlerinde artar, düşer.

Bence biraz bekleyin, elinizi yüzünüzü yıkayın, duş alın. Bir süre sonra tekrar ölçün, farklı farklı bölgelerden ölçün, düşüyorsa, aynı ise, sorun yoktur. Aşıların tamamı ateş yapabiliyor, bilinen yan etkiler.

Parasetamol grubu dışında başka grup ateş düşürücüler var, eczaneden sorarak alabilirsiniz.

Ağız içi benekler, alerji olabilir, vücudunuz genellikle bu tür tepki verebiliyor olabilir, bu mevzuyla alakalı olmayabilir.

Nabız konusu da psikolojik gibi. Dinlendikten sonra tekrar ölçün.

Bir tık daha fazla olursa belirtiler, 38.5 un da üzeri ve düşmeyen ateş, 100 ün üzeri nabız ve başka ilave belirtiler, o zaman ateş düşürücü veya bir acile gidilebilir.

Bence tabi, geçmiş olsun, ben de Biontech oldum, hiç bir şey olmadı.

4. MRNA aşıları ile ilgili ciddi bir direnç var. immune escape diye gugılladığınızda bir sürü kaynak geliyor. Lancet, Nature gibi dergilerde yayınlanmış. Mesele ciddi bir tartışma konusu..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Uleyn;Toktorundan Çöpçüsüne kadar herkes aşı mevzusunu konuşuyor da,Hiç kimse de çıkıp demiyor ki; Üzümün çöpüyle,Armudun sapıyla,Karpuzun çekirdeği ile oynamayalım,İnsanlara sağlıklı doğal ürünler yedirelim ki Hastalıklar ve Hastalar olmasın...
    Sen,Arabayı taşın Çamurun içine sür,Ondan sonra da yok efendim halat laazım,Yok zencir takmak lazım,yok şöyle olur,yok böyle yapmak gerekir falan filan kafa ütüle dur,Arabayı kurtaracağım diye uğraş dur....
    Bence de çok önemli bu konu. Dün ilk defa marketten çekirdeksiz denen karpuz türünden almıştım, yerken bunu düşünmüştüm acaba genetiğiyle oynanmış mı diye, inşallah cinsi öyledir, yani doğaldır da bir de oralardan gol yemeyelim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Aşı konusunun aceleye geldiği, bazı safhaların çoğunluk menfaati gözetilerek atlandığı herkesçe bilinen bir şey zaten..

Tıp ilmi çoğunlukla istatistikseldir, bilimsel araştırmaların son kısımlarında boy gösterir, mesela, bir çalışma/araştırmada bir tedavi denenir bu tedaviye göre değişik yaş gruplarının X hormon düzeyinin arttığı ile ilgili nedensellik olduğu ifade edilir, ve denir ki, bu tedavi kullanılabilir, bu araştırma sonucuna göre, hastanın durumu şu ise, vücudun metrekaresine göre, şu şu aralıklarla verilebilir. Mahsurları vardır ama, bu mahsurlar takip edilirse boşa çıkarılabilir denir.

Aradan yıllar geçer, o mahsurlar artık tahammül sınırları dışında kalır, ve denir ki; 'Evet eskiden yapıyorduk ama artık çok tercih edilmiyor.'. Mesela omurilik sıvısına direk konstrast madde vermek, mesela epilepsi hastalarının ameliyatla beyni birleştiren orta kısmı kesmek, ya da ağır psikolojik hastalara elektrik vermek.

Kan değerleri mesela, istatikseldir, ırk ırk değişkenlik gösterebilir, yaşa göre zaten gösterir. Şu aralıkta olması lazım denir, aralık epey geniştir, günün saatine göre bile değişir, sirkatyen çevrim vardır mesela sürekli bir devinim halindedir, hormonlar da bir aks vardır, sürekli hızla değişkenlik gösterirler, daha bu hormonların birbirlerini nasıl ne kadar etkilediği bile kesin olarak ortaya konamamıştır. Troid kortisolu baskılar ne kadar cevap yok, büyüme hormonu ile insulin çarpışır kim kimi ne kadar baskılar, belli değil. Bunlar ve bunların da ön hormonları vardır, bütün vücudu yönetir. Tıp ilmi istatistik ilmi ile kendine güvenilir bir yol üretir, oradan yürür, tedbiren kan tahlilleri sabah aç karına yapılır, o saatteki kortisol, şeker, tuz, troid seviyesine yoğunlaşılarak iş tutulur, göz kararı. Oysa hayat sürekli olağan ve sabit seyirli değildir, ve bu hormonlar en küçük stres, yorgunluk, tehlike, hastalık anında, bambaşka değerlerle çalışır, 5 katına, 10 katına çıkar. Nereye gitti bizim sabah aç karnına sıfır stres ortamına göre ayarlanan ilaç dozu? Başka çaresi yok mecbur öyle yapacak.

Biontech türevi yeni nesil aşı teknolojisi mRNA konusu oldukça kuşkulu, zamanlaması, uzun vadeli sonuçları v.s., v.s.

Coronavirüsün evrimi de oldukça kuşkulu, Hint kaynaklı bir araştırma bu virüste HİV virüsüne ait ve doğal yollarla gelişmesi mümkün olmayan parçaçıklar buldu, kıyametler koptu, herkes sustu, bu konu 'hiç' konuşulmuyor. Oysa coronavirüs keşfedileli çok oldu, pandemiyi yapan o değil, türeyen değişen hali. Üzerine ilave edilen protein parçaçıkları. Sonradan bazı testlerde aşı olanlarda mesela HIV pozitif çıktı, hop o aşının üretimi durduruldu, hiç kimse bunu da konuşmadı, yaw ne alaka niye HIV pozitif çıkıyor?

Öte yandan, Sinovac türevi aşılar da 'bence' oldukça güvenilir, virüsün dalını budağını kesip veriyorlar vücuda, vücut onu sopalıyor, sopalamasını öğreniyor, sonra mikrobun kendisi gelince, tedarikli oluyor, hemen eğilip koltuğun altından sopasını çıkarıyor. En kötü ihtimal bundan bir tane çaktırmak akılcı geliyor bana..

Bense, bu kadar çok 'Gavur' hele ki Almanlar yanılıyor olamazlar deyip Biontech oldum bir tane, ilkinde neden bir şey olmuyor da, ikincisi sarsıyor konusuna takıldım, çözünce onu da olacağım. Muhtemelen ikincisinde de bana bir şey olmayacak, hiç hasta olmayan tiplerdenim çünkü, ama bekliyoruz bakalım.

Hastalık dediğim gibi yazının ilk başında, herkesi farklı etkiliyor, ırk ırk, yaş durumu, mevcut diğer rahatsızlıklar, tam çözemediler ama vücudunda bilmem ne proteini olanlar sallamıyor, ya da 0 grubu olanlar hafif atlatıyor gibi ön emareler var. Çözdüklerinde resim daha da netleşecek, bilim dünyası da, bu yeni resme göre daha etkili süreçler tasarlıyacaklar. Şu an bir geçiş dönemindeyiz, bilinmezlik hat safhada.

Dediğim gibi her halükarda mevcut durumda bir tane Sinovac çaktırmanın mahsuru yok gibi geliyor bana.

Ama, vücut dokunulmazlığı, temel hakların başında gelir, kimse rıza yoksa, dokunamaz, zorlayamaz, buna zorlayıcı düzenlemelere girişemez, hele ki bu kadar da bilinmezlik varken. Bu hak ancak kuvvetli şüphe oluştuğunda bir suç durumunda kısıtlanabilir, zorla kimsenin idrarına kanına bakamazsınız.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    MRNA aşıları ile ilgili ciddi bir direnç var. immune escape diye gugılladığınızda bir sürü kaynak geliyor. Lancet, Nature gibi dergilerde yayınlanmış. Mesele ciddi bir tartışma konusu..
    Sinovac olabilirler hocam mrna'dan çekinen arkadaşlar...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Djoz,sizi emlak başlılığın da da takip ederim mantıklı görüşleriniz için ,aşı konusuna gelecek olursak; aşı olup gevşeyenler için söylediğiniz tüm sözlere katılmakla birlikte bence toplumsal hayata devam edliyorsa aşı olmamak bir hak değil başkasının hakkına girmek hatta yaşam hakkına müdahale etmektir,eğer birey;ben dışarı çıkmıyorum,kimseyle etkileşim içinde değilim diyorsa ister aşı olur ister olmaz ama metrobüse biniyorsa,bim e,a-101 e giriyorsa bu kesinlikle yanlıştır,yazımın başın dada belirttiğim gibi ben 2 kez aşı oldum diye maskeyi atmakta aynı derecede sorumsuzluktur,sen hastalığı hafif atlatabilirsin ama tedbirsiz davranışın yüzünden hastalığı kapan biri aynı derecede şanslı olmayabilir...
    Her kelimesine aynen katılıyorum...

Sayfa 633/1002 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •