Sayfa 701/1002 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,601 - 5,608 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    İsrail'in Lübnan sınırında yığınağı vardı. Şuan ek zırhlı birliklerini Lübnan sınırına sevk ediyorlar.

Açıklama tatbikat diye yapılmış.

Bakalım Hizbullah nasıl bir cevap verecek? İzliyoruz. Burada bir pandomino kopabilir.
    İsrail şehirlerinde sirenler test edildi biraz önce.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Kendimize Atatürkçü dediğimize göre PKK/hdp'li Hizbullahçı Kürtçüleri gördüğümüz yerde ezeceğimizi bilmeliydin.
    Adının yanına Atatürk resmi koyup da Kürtçülerin avukatlığını yapanlardan değiliz. Kürtçülerle şehvetli bir ilişki yaşıyorsunuz diye arada Türk halkının toprağını meze yapmanıza izin vermeyeceğimizi içinize iyice sığdırın refabagiller.. Geçen yazdığım gibi burası hala Türkiye'dir Kürdistan değil..
    Şimdi Ülkücüler önce Chp'yi ele geçirecekler, yapılacak ilk seçimlerde de hem mecliste çoğunluğu sağlayacaklar hem de Ülkücü bir Başkan Türkiye'yi en az 10 sene yönetecek. Bu daha önce yazdığım iki isimden biri olacak.

Fakat Atatürk'ün Ülkücü olmadığını yazmak zorundayım. Gerçek budur. Atatürk Milliyetçiliği, Ülkücülük değildir.

İsmet Paşa, 1935'de Atatürk'ün emriyle, doğu ve güneydoğuyu gezerek, çok gizli Kürt Raporunu yazdı. Kürtlerin büyük bölümünün Türkiye'nin batısına göç ettirilmesi, batıdan Türklerin doğu ve güneydoğuya yerleştirilmesi, çocukların karışık olarak okullarda okutulmasıyla asimilasyon amaçlanıyordu.

Atatürk bunu kabul etmedi. ''Ne mutlu Türküm diyene'' sözü aslında bu siyasete karşı söylenmiştir.

Atatürk'ün vefatı sonrası İsmet Paşa da yapamadı.

1960 darbesi sonrası bu rapor yine masadaydı fakat uygulamaya cesaret edemediler.

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Aybaşı klasiği.
    Ayın ilk günü hep zam yapılıyor zaten.
    Elektrik doğal gaza yok mu?
    elektriğe ekim aynda planlıyorlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,265
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Kendimize Atatürkçü dediğimize göre PKK/hdp'li Hizbullahçı Kürtçüleri gördüğümüz yerde ezeceğimizi bilmeliydin.
    Adının yanına Atatürk resmi koyup da Kürtçülerin avukatlığını yapanlardan değiliz. Kürtçülerle şehvetli bir ilişki yaşıyorsunuz diye arada Türk halkının toprağını meze yapmanıza izin vermeyeceğimizi içinize iyice sığdırın refabagiller.. Geçen yazdığım gibi burası hala Türkiye'dir Kürdistan değil..
    Bak kardeşim uyarıyorum,ben 42-47 gönüllü alayın torunuyum,Osmanağamızın ailesinin komşusu uzaktan akrabası oluruz,dedemde onun yaveri olur ATAMIZINDA korumacısıydı,Cumhuriyetinde kuruluşunda baş rol oynadık,bu zamanki oyunlar o zamanda vardı ve hepsinin kafasını kestik,eğer ibret almak istiyorsan Afyonda Giresun şehitliğine gidip görürsün 5000 kişilik gönüllü alayından 47 alayın tümü Afyonda şehit düşmüştü,Koçgiri isyanını bizim alay dağıttı, 2 alay Atamızın gizli vurucu timiydi,bu vatan kolay kazanılmadı ve heryerdeydik Batumdan İzmire kadar,Osmanlı yurdu peşkeş çektiğinde Giresun ayağa kalktı başındada Osmanağa vardı,bolşevik isyanıylan Samsun-Batum arasında mekik dokuduk,acaba sordunmu Atatürk Samsuna neden çıktı diye ?...Rus silahları kimin yardımıylan orduya dağıtıldı ?...Bu ülkede Kürt-Türk kardeştir,diğer etnik guruplarda öyle,çünkü biz Türk milletiyiz,halkız bir bütünüz tarihler boyunca,gerekirse yine gereği yapılır,bu vatan sahipsiz değildir,senin öyle sahte milliyetçiliğine benzemez bu işler,sahte milliyetçileride gördük K.Maraşta %90 olan Alevi kardeşlerimizi katlettiler hiç suçu yokken,neymiş gayri müslüm solcuymuş,bende solcuyum ama Atatürkçü solcuyum,orada görevdeyken karnı yarılmış kadınımızın cenini çıkartılmış duvara çivilendiğini gördüm yılandan yılan doğar diye,şimdi anladınmı kim olduğumu ve hala davalarım var bu iktidarlan mahkemelerde,gaza gelme tavsiyemdir şimdide ayni oyunlar oynanıyor üstümüze,biz ölsek bile peşimizden gelenler var !!!

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    elektriğe ekim aynda planlıyorlar..
    Olursa Ekim’e …..

6.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Fakat Atatürk'ün Ülkücü olmadığını yazmak zorundayım. Gerçek budur. Atatürk Milliyetçiliği, Ülkücülük değildir.
    Kürt ülküsü Kürt, Türk ülküsü Türk milliyetçiliğidir.. Başka türlü neyin ülkücülüğü olur bilmem.. Etnik ayaklanmalar Atatürk'ün yaptığı gibi derhal ve şiddetle ezilmelidir. Bu ayaklanmalarda Özal'ın ve daha sonra Akapenin yaptığı gibi masaya oturalım dersen o masada din kardeşliği konuşarak hiçbirşey çözemezsin çünkü karşında etnik milliyetçi ayaklanma var Kürdistandan başka hiçbir şeyi konuşamazsın.. Sonuçta Akape de kaçınılmaz çözüme yani şiddete başvurdu.. Dün Rus ordusu Yunan ordusu Anadoluya girdiğinde Ermenistan ve Hellenistan için ayaklanmalar oldu ve silahla bastırıldı yarın da ABD ordusu saldırdığında PKK/hdp'li Kürtçüler Kürdistan için ayaklanacaklar.. Tarih ibret alınmadığı için hep kendini tekrarlıyor.. AYM'nin İş yükü gibi gülünç gerekçelerle Etnik partiyi kapatmakta ayak sürümesi yalnızca umutlarının canlı kalmasına ve daha çok kan dökülmesine yolaçacak.. Kürtçülerle fingirdeşen, Atatürk resmi arkasında kendini sakladığını sanan bağzı Türkler onların kim olduğunu çok iyi biliyorlar çünkü Kürtçüler saklamıyorlar kendilerini; İşte HDP EşBaşkanları aşağıda "Biz PKK'yız" diye haykırmış!. Bu sözleri silah tehdidi altında söylemediler yürekten söylediler ve hiçbiri hiçbiryerde vazgeçtik pişmanız diye tek söz etmediler.
    -EşBaşkan Demirtaş;"Apo'nun heykelini dikeceğim" "PKK terör örgütü değildir" "Kandil savaş değil barış merkezidir"
    "PYD-YPG onurumuzdur" PKK sizi tükürüğüyle boğar
    --Eşbaşkan Sezai Temelli, "Barışın muhatabını yok sayarak Kürt meselesini çözemezsiniz. Bu meselenin muhatabı da sayın Öcalandır."
    "Cumhur ve Millet ittifakına karşı Kürdistani ittifak yarattık.."
    --EşBaşkan Sebahat Tuncel, "Kürt halk önderi sayın Öcalan'ın gelip müzakereleri özgür bir ortamda yürütmesini istiyoruz" Bugün kan akmıyorsa Öcalan sayesindedir.
    --EşBaşkan Gültan Kışanak:Kürt sorunu, Kürt halkını ve onun iradesini, Kürt halk önderi sayın Abdullah Öcalanı muhatap kabul ederek çözülecek bir sorundur.
    --GenelBaşkan Ahmet Türk:Sayın Öcalan Türkiyede barışçıl bir sürecin oluşması için çaba sarf ediyor; muhatap almak zorundasınız.
    --EşBaşkan Pervin Buldan:,"Oy atarken aklınıza Öcalan gelsin" "PKK terör örgütü değil" "Sn.Öcalan'ın arkasındayız" "Kandildekiler yoldaşlarımızdır"
    “Kürt sorununun çözümü için sayın Öcalan, BDP ile Kürt halkı ve gerillalar muhatap alınmalıdır. Bir tarafı dışında bırakırsanız süreçten olumlu sonuç çıkmaz.
    --EşBaşkan Serpil Kemalbay, Öcalanın projesi demokratik siyasetin önünün açılması projesidir.
    --EşBaşkan Mithat Sancar, İmralının kapılarını açın ki barışın yolu sonuna kadar açılsın. Barışın yolu
    açılacaksa Öcalan mutlaka ve mutlaka bu yolun ışığı olarak en önemli rolü üstlenecektir."

7.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Bak kardeşim uyarıyorum,ben 42-47 gönüllü alayın torunuyum,Osmanağamızın ailesinin komşusu uzaktan akrabası oluruz,dedemde onun yaveri olur ATAMIZINDA korumacısıydı,Cumhuriyetinde kuruluşunda baş rol oynadık,
    Pekiii atalarının etnik milliyetçilerin kellesini kopardığını gururla anlatıyorsun da ben burada PKK/hdp'li Kürtçülere vururken onları lanetlerken niçin onlara arka çıkıyorsun çıkmıyorum ben de onları lanetliyorum diyorsan bunu hangi yorumlarında yazdığını göster.. Sen burada Türk ulusu için çarpışan Korucu Kürtlerin aşağılandığını hiç gördün mü tersine onları katleden PKK/hdp'lilerin leşlerinin alınmasını istedim, sen de istedin mi? AleviTürk katliamları yapanlar esas olarak İdrisiBitlisinin mirasçısı Kürt tarikatlarında yetişenlerdir..

Sen de benim gibi Topal Osman'la gurur duyuyorsan Akapenin ve YeniCHP'nin Kürdistan Açılımlarını lanetleyen biri olmalısın değil mi? Sen de eğer HDP'liler barış istiyorlarsa bugüne kadar yaptıkları terörden katliamlardan pişmanlıklarını bildirsinler.. Bağışlanmaları için Kürdistan'dan Kürtçe eğitim dilinden vazgeçtiklerini açıklasınlar... Bir daha asla etnik partileri desteklemeyeceklerine and içsinler.. Biz PKK'yız diye haykıran Eşbaşkanları vatan haini ilan etsinler Apo'nun Demirtaş'ın ipini biz çekelim desinler.. Kürt sorunu Kürdistan isteyenlerin sorunudur bizim öyle bir sorunumuz yok desinler... Suriye ve Irak'da yaptıkları gibi ülkelerine ihanet etmeyeceklerine, Korucu Kürtler gibi Türk ulusuna hizmet edeceklerine and içsinler diyorsun değil mi? Türk ulusu Ermeni ve Rumları ilk ayaklanmalarında kovmasına karşı biz Kürtleri Sünni dindaş olduğumuz için bir çok kez bağışladı bunu biliyoruz ve minnet ediyoruz desinler, değil mi? Kabuletmezler ise onları vatana ihanetle suçlayıp Türk halkının düşmanı ilan edeceksin, buralarda bir sıkıntı yok değil mi?

8. Pozmezzin
    @pozmezzin
    ·
    1 sa
    ANF habere girip bakın... PKK biz yakmadık diyor. Tüm Türkiye haber siteleri onlar yaktı diyor. PKK yaptığı tüm eylemleri üstleniyor. Ama bu sefer biz yapmadık diyorlar. Büyük oyunlar var
    https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...istedi-1855903

-MHP’nin başta Tarım Bakanlığı olmak üzere kabinede en az 2-3 koltuk istediği… Bu isteğin, Vedat Bilgin (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı) modelinde olduğu gibi şu an aktif MHP’li olmayan ama MHP’liliği ile bilinen isimlerden olmasında direttiği.
    Sadece Chp ele geçirilmeyecek. Akp de ele geçirilecek. Hdp kapatılacak. Geriye oy potansiyeli olan 2 parti kalıyor. İyi Parti ve Mhp.
    Büyük oyun denilen bu işte. Senelerdir yazdım, şimdi oluyor.

Destekliyorum.

Bu arada Prof.Vedat Bilgin Mhp'den ayrılıp,Akp'ye geçtiğinde galiba 2006 yılıydı,''fetöcü olduğu için Bahçeli tarafından kovuldu''diye haberler okuduğumu hatırlıyorum. Bahçeli fetöye karşı 2006 yılında pozisyon almıştı. Fetö ise İstanbul Emniyetini 2011'den sonra ele geçirmişti.

Sayfa 701/1002 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •