Sayfa 723/1002 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Adamlar Marco Reus- Toni Kroos gibi adamları saf alman görüyor. Mesut Özil e bakınca, kusura bakmayın ama göçmen apaçi tiplemesi var.
    Diyom abi
    Kimliğin kramponunda
    Golu at ve sevin
    Yada mahsus kasti topu avuta at vatanını kurtar yenilgiden ve içinden sevin harbi vatanını seven bunu yapar ben atmam tr ye o golü
    Yani ne emmeye ne gommeye Geliyon sonrada seviyooomm yok Ya bana gol atan benden olamaz abi
    Ortada kalırsan Olmaaazzzz

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yahu ne milleti ayiktirmasi toplumun yüzde yirmibesi ermeni rumdu biz bunları kırımdan geçirdik diyorsun.bir nevi soykırımı kabul ediyorsun adamların tezi de bu.sen ne dediğinin farkındamısın.
    Senin anlamak istemediğin şu bu toprakların sahipliği için savaşan halklar birbirini kırdı diyorum. İnsanlar ölümüne savaştı ama kimse ölmedi dememi mi bekliyorsun öyle saçmalık olur mu yahu! O %25 nüfüsun hepsi kırılmadı tabii ki çoğu işgalci ordularla birlikte kaçtı göç etti. başka türlü de olamazdı zaten.. Ne Türkler ne de Ermeni ve Rumlar toptan yok olmadı.. Dünya Ermenilerinin hemen hepsi de bu göç edenlerin torunlarıdır. Bunlar dünya tarihinde birçok kez olmuş olaylardır ve soykırım denmez bunlara..

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Zenciyi Fransız olarak görmek bu kadar kolayken, Türk asıllıyı Alman olarak görmek niye bu kadar zor olsun?

Dediklerinize karşı çıkmak için yazmıyorum. Haklı olduğunuz kısımlar var. Kafa karışıklığı mevcut bu durumda bence de ama bu mesajda söylediğim ilk cümle bu çelişkili durumu güzel anlatıyor bence.

Mesela HongKong'lular kendilerini İngiliz gibi hissetmelerine rağmen, çoğu İngilizden iyi ingilizce konuşup daha iyi eğitimli olmalarına rağmen bir kafa karışıklığı var çoğu insanda. Niye ki?
    Fransa'daki zenciler (arap asililii olanlarda) gercekten ne kadar fransiz olarak görülüyorlar bilemem.
    Ama ben kagit üzerinde almanim (40+ yildir GER'deyim). Bir cok almandan daha iyi egitimliyim, almancayi dahi almanlarin bir cogundan daha iyi yazar okurum, konusurum, esim almandir (35+ yildir beraberiz) ama beni alman olarak görmediklerinden de adim gibi eminim. Yasarken görüyor, tecrübe ediyorsunuz.
    Sebebi ise cok basit. Adamlar cok irkci, ki fransizlarin bu konuda almanlardan pek geri olduklarini sanmiyorum.
    Bazi seyleri yazarak anlatmak zor (benim icin).

Nüfus hareketlerine bakmak lazım o tarihlerde dediğin ülkelerde o çaplı bir nüfus artışı olmuş mu dediğin rakam doğruysa bildiğin soykırım yapmışız demektir.bunlar tehlikeli söylemler.adamlarbak adamın kabul ediyor zaten derler.

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Fransa'daki zenciler (arap asililii olanlarda) gercekten ne kadar fransiz olarak görülüyorlar bilemem.
    Ama ben kagit üzerinde almanim (40+ yildir GER'deyim). Bir cok almandan daha iyi egitimliyim, almancayi dahi almanlarin bir cogundan daha iyi yazar okurum, konusurum, esim almandir (35+ yildir beraberiz) ama beni alman olarak görmediklerinden de adim gibi eminim. Yasarken görüyor, tecrübe ediyorsunuz.
    Sebebi ise cok basit. Adamlar cok irkci, ki fransizlarin bu konuda almanlardan pek geri olduklarini sanmiyorum.
    Abicim o bahsettiğiniz ırkçılık hemen hemen heryerde var. Aynı şekilde Asyalılar da ırkçı sayılır. Kore- Çin- Hindistan vs... bunlarda aralarında çok tutucudur. Öğle arasında beraber yer içerler, dışardan pek kimseyi almazlar.

6. Yuzyıllardır olan tartışmaya noktayı koyuyum

Abi biz soykırmadık kalpte kırmadık

Adamlar turk ve muslim olma istedi okey dedik O kaddarrrrrr

M. Özil in bize attığı o golün Terso mantığı gibi düşünebilin

Bence böyle

Not : centilmen falanda değilim Özil gol attı gümrükte polis olem sokmam içeri yada köşe yaparım

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Abicim o bahsettiğiniz ırkçılık hemen hemen heryerde var. Aynı şekilde Asyalılar da ırkçı sayılır. Kore- Çin- Hindistan vs... bunlarda aralarında çok tutucudur. Öğle arasında beraber yer içerler, dışardan pek kimseyi almazlar.
    Dogrudur, bir cok toplumda irkcilik var ve aslinda dogaldir biraz. Ancak bati toplumlarindaki irkcilik, tarihi gelismelerden dolayi biraz daha derin.
    Yoksa pek büyük fark olmazdi.
    GER'de polonya asilli 100 yildir alman olan var. Adamlari daha yeni yeni tam alman olarak kabul etmeye basladilar.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Burada hiç Almancı tanıdığı olmayan veya Avrupa görmemiş gibi saf yorumlar yapan provokatörlere gelsin... Teşekkürler...

Sayfa 723/1002 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •