Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Memurlar Tansu döneminde bile daha iyi muamele görmüşlerdi.....Benim anlam veremediğim konu bu kesimden hala ciddi oranda destek bulmaları....

Neyse her şeyin hayırlısı .....
    Niye biliyormusunuz.??
    TÜRKİYE'de ,Tarihinde olmadığı kadar,Başta uyuşturucu ticareti olmak üzere,Sınırlardan İnsan kaçakcılığına,İhale -İmar -Emlak-Madene kadar birçok işte dönen kirli paralar var..Cebinde ,Devletin Memur kartı olan da ,bu işlerden payını alıyor..
    Memurluk maaşını ise, çerez parası olarak yiyor...
    Ne diyordu ünlü Ekonomist RTE; VIN - VIN...
    Fifti-Fifti..

2. Memur maaş görüşmeleri başladığında sonuç belliydi. Ülkede sarı sendikalarla bu kadar olur. Sayfalarca yazarım da...ne gerek var. Ben de memur emeklisiyim. Çalışırken sürekli mücadele ettiğimiz yalama tipler şimdi daha da fazla. Dürüst çalışana mobbing uygulanarak ya istifa, ya sürgün ya da emekli ediliyor. '' işini bilmeyen memur '' istenmiyor.

Bir de Osmanlı döneminde de memurluk pek arzulanan bir şey değilmiş. Şimdi Hükümet artan torpil isteklerinden bıkmış olmalı ki '' bak kardeşim memurun durumu perişanlık. Bu iş için torpil isteme, git kredi çek işini kur. Ticaret yap. '' diyebilecektir. Ben artık memurun durumuna acımıyorum ! herkes hak ettiği gibi yaşar. Ellerinde ki yetkiyi bile zamanında tam kullanamayanlar, her şeye derece-kademe, makam için evet derken bu günleri hesap edeceklerdi. Bana dayatılana imza atmadım, bastım istifayı. Yardımcım olan zibidi ertesi gün dosyayı imzaladı. bana '' salak '' dediler. O dönem Benimle görünmek istemeyenler şimdi arayıp pişmanlık bildiriyorlar, bazıları da yardım istiyor. gülüp geçiyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,472
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Memur maaş görüşmeleri başladığında sonuç belliydi. Ülkede sarı sendikalarla bu kadar olur. Sayfalarca yazarım da...ne gerek var. Ben de memur emeklisiyim. Çalışırken sürekli mücadele ettiğimiz yalama tipler şimdi daha da fazla. Dürüst çalışana mobbing uygulanarak ya istifa, ya sürgün ya da emekli ediliyor. '' işini bilmeyen memur '' istenmiyor.

Bir de Osmanlı döneminde de memurluk pek arzulanan bir şey değilmiş. Şimdi Hükümet artan torpil isteklerinden bıkmış olmalı ki '' bak kardeşim memurun durumu perişanlık. Bu iş için torpil isteme, git kredi çek işini kur. Ticaret yap. '' diyebilecektir. Ben artık memurun durumuna acımıyorum ! herkes hak ettiği gibi yaşar. Ellerinde ki yetkiyi bile zamanında tam kullanamayanlar, her şeye derece-kademe, makam için evet derken bu günleri hesap edeceklerdi. Bana dayatılana imza atmadım, bastım istifayı. Yardımcım olan zibidi ertesi gün dosyayı imzaladı. bana '' salak '' dediler. O dönem Benimle görünmek istemeyenler şimdi arayıp pişmanlık bildiriyorlar, bazıları da yardım istiyor. gülüp geçiyorum.
    Memurlar Ecevitin arkasında durmadılar 70 yıllarında,işçiler sendikal haklarını elde ederken,Ecevit destekleyin beni sizide sendikalı yapayım demişti Avrupa gibi seçilemedi...Özal zamanında iyilerdi,oda SSK varlıklarıylan,Evren,Özal SSK'nın tüm varlıklarını peşkeş çekmişti tam takır bırakmışlardı,dış kredi kullanmayıp SSK'ya el atmışlardı,peşi SSK battı,hani zat devamlı derya by Kemal SSK'yı batırdı diye,galiba anladınız kimin batırdığını...Neyse şimdi memurların guya sendikası var,bu sendikanın yönetimi malum,zaten işçi hareketinden korktuğu için RTE önce devlet işçi sendikalarına el attı özelleşmeye yoğunlaştı şimdi malum onlarda teslim güçsüzleştiği için,önce kamu işçileri sendikası,,peşi Ordu,devamı yargı, devlette sesi çıkanları böyle sindirdi.

4.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Niye biliyormusunuz.??
    TÜRKİYE'de ,Tarihinde olmadığı kadar,Başta uyuşturucu ticareti olmak üzere,Sınırlardan İnsan kaçakcılığına,İhale -İmar -Emlak-Madene kadar birçok işte dönen kirli paralar var..Cebinde ,Devletin Memur kartı olan da ,bu işlerden payını alıyor..
    Memurluk maaşını ise, çerez parası olarak yiyor...
    Ne diyordu ünlü Ekonomist RTE; VIN - VIN...
    Fifti-Fifti..
    Birkaç ay önce Sedat Peker'in videoları patladığında Cumhuriyet yazarlarından birisinin eskiden yazığı bir köşe yazısı gündeme gelmişti.

Yazıyı bulamayacağım şimdi ama olay aşağı yukarı şöyle:

Doğudaki illerden birinde kuyumcunun birisi yörenin bütün önde gelen bürokratlarının, esnafın, memurun birikimlerini tutuyor. (fiziksel altın, euro, dolar vs) Niye ne karşılığı tuttuğunu hatırlamıyorum. Faiz, kar payı vs veriyor muydu hatırlamıyorum. Veriyordu herhalde yoksa niye insan banka yerine bunu tercih etsin yani di mi?

Neyse günün birinde kuyumcu vın. Hatta VIN VIN VIN. Kayıp, yok.

Hiçbir memurun ağzını bıçak açmıyor. Sadece esnaflar gidip suç duyurusunda bulunuyorlar. (allah allah niye ki? ) Para kaptıranların arasında polisler, savcılar hakimler, türlü türlü. Ne ararsan var.

Ona göre yani.

Millet genelde esnaflara sayıp söver bunlar hırsız, vergi vermiyorlar diye ama öbür tarafı hiç görmemişler belli ki
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 23-08-2021 saat: 21:45.

5. Şu yukarıda bahsettiğim olayı okuduktan sonra aydınlanmıştım baya baya. Vergi kaçıran esnaf falan şirinlik abidesi masum birer çocuğa dönüştüler gözümde.

Adamın biri 12 maaş aldığına dair meclis araştırması istemişler...İddialar doğru çıkarsa Yani öle 3-5 tane değil tam bir düzine maaş alanlarda varmış... Böyle memur kendine bu imkanı sunanın gitmesini ister mi....Bizde olaya anlam vermeye çalışıyoruz...

7.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    8.45 cortladı. 8.42 - 8.43 arası tutunamazsa 8.38'e abbas yolcu
    https://www.tradingview.com/x/lS2us43A/

Olaylar çok hızlı gelişiyor, 8.42 desteği ve yükselen trend çizgisi de çalışmadı gibi. 8.38 ilk hedef
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Adamın biri 12 maaş aldığına dair meclis araştırması istemişler...İddialar doğru çıkarsa Yani öle 3-5 tane değil tam bir düzine maaş alanlarda varmış... Böyle memur kendine bu imkanı sunanın gitmesini ister mi....Bizde olaya anlam vermeye çalışıyoruz...
    2-3 belki anlarımda.... 7-8-9... 12 nedir yahu!! Adamın ne katkısı olacak bu kurumlara.

Sonra kendi kurumuna dezenfektan satan bakanı görevden alıyorlar, yerine gelen adamın ilk icraatı; bankada karşılığı olan çekin tahsilatını ertelemek. Saçma sapan işler !!

Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •