Sayfa 433/1002 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Grafikleri bu yüzden seviyorum, basit, anlaşılır.

100 doların 1947 den bu yana reel değeri

1987 den sonrası

1947 yılında 100 dolar ile 3.2 ons altın alan adamın hikayesi, 100 dolarlık altının reel değeri

Her şey görece, her şey hikaye...bakış açılarını sorgulamak değiştirmek lazım...son olarak da fazla şaapmamak lazım...

Üç eksik beş fazla kısmen değerini korusun, yeter...Zamandan değerlisi yok...Boğazdan haram geçmemişse, kul hakkı yenmemişse, gözleri kapayınca vicdan direk standbye durumuna geçebiliyorsa, iki tek attıktan sonra sayın ki kainat benim...Mezarlık ziyaretleri iyidir, arada gitmek lazım..

2. Piyasa yapıcıların fiziksel altın yatırımcısını sevmemesi normal. Onlar sık sık alıp satacak birşeylerin olsun ister. Çünkü komisyon almalılar. Dünya ekonomisinin önemli kısmı (tüm yatırım şirketleri, banka yada özel aracı kurumlar, hatta bankacılıgın kendiside) komisyon üstüne kuruludur. Senden komisyon alamayacagı bir şeyi tabiki kötüler. Onların kibarca ekonomiye katkı dedigi şey, alacakları komisyon olarak özetlenebilir. Uzun vadeci hiçkimseyi sevmezler o yüzden, konu farketmez, hisse senedini de alıp 10 sene 20 sene tutacagım desen, böyle yatırım olmaz, fiyat hareketlerinden faydalanmalıyız, böyle yaparsanız hisse senedine yatırımda yerinde saymaktır derler. Vs. İşin özünü görmek lazım, yoksa Buffet şunu demiş, öteki bunu diyor, geçeceksin. Herkes işine geldigi şekilde yorum yapar. Binlerce yıl insanlar, devletler altın biriktirdi, onlar dedi diye bu degişmez. Argümanları da hep altın yatırımı yapanlar felaket istiyor diye yaygara yapmalarıdır. Korkuda panikte yükselirmiş güya. Pandemide 1 senedir niye sürünüyor o zaman? Korkmadı mı dünya yeterince, yani o teori de çürüdü bu yıl. Zaten millet altına hucum ettigi için yapay bir baskı var 1 senedir. Neden çünkü dedigim gibi benden komisyon alamıyor şuan, ne banka ne aracı kurum, nede buffet benzeri kodamanlar. Madem felaket istiyoruzmuşuz, batsın o zaman pzv.kler, argümanları bu açıdan dogru olsun bari. Onlar batsın altın yükselsin.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ilkokul mezunu güreşçiden banka yönetim kurulu üyesi olduğuna göre bırak futbolcudan da yorumcu olsun artık.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bugün eski galatasaraylı futbolcu bloombergde ekonomi yorumlamış daha ne olsun

ayhan akman'ın bloomberg'de ekonomi yorumlaması
    https://eksisozluk.com/ayhan-akmanin...4508?a=popular

4. Bi danışman veya büro çalışanı olaydık, iyiydi...Cep telefon emanetçisi, getir götürcü, telefon bakıcısı, özel iş bitirici, ketum sır saklamayı bilen...

Dar pantolon, paçalar kısa, dar gömlek tişört, bi de sakal bıraktık mıydı..

Kemer 4200 TL miş..geçenlerde televizyoncu takılan bir versiyonları vardı bunların, onun da atkısı 7000 TL idi...

Bu sosyal medya, yakacak bunları söyliyim...

5. Forum borsa forumu, altın, fon, faiz, döviz, pitkoyin da kapsama alanında...

Herkes en iyi yatırım aracının peşinde, beyin fırtınaları koparıyor..

Kabak gibi belli aslında en iyi yatırım aracı, sadece grafiği olmadığı için bakamıyoruz.

En iyi yatırım aracı siyaset...1 milyon koyuyorsun 3-5 senede 100 milyon şeklinde geri dönüyor...beyin fırtınası değil kafa koparıyorsun...okuma yazma bilsen, 'bazı harfleri yanlış yazsan bile', yeter...

Bu bir açık açık yatırım tavsiyesidir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,236
     Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Grafikleri bu yüzden seviyorum, basit, anlaşılır.

100 doların 1947 den bu yana reel değeri

1987 den sonrası

1947 yılında 100 dolar ile 3.2 ons altın alan adamın hikayesi, 100 dolarlık altının reel değeri

Her şey görece, her şey hikaye...bakış açılarını sorgulamak değiştirmek lazım...son olarak da fazla şaapmamak lazım...

Üç eksik beş fazla kısmen değerini korusun, yeter...Zamandan değerlisi yok...Boğazdan haram geçmemişse, kul hakkı yenmemişse, gözleri kapayınca vicdan direk standbye durumuna geçebiliyorsa, iki tek attıktan sonra sayın ki kainat benim...Mezarlık ziyaretleri iyidir, arada gitmek lazım..
    1950 başlarında 1 lira 50 alaman markına bedeldi,1962 1 mark 2 tl oldu,62 yılında eniştem Almanyaya gitmişti gün gibi hatırlıyorum 2 misli maaş alıyorum derdi,çocuk parası vs hariç...Buradan şu sonuç çıkıyor Menderes Türk ekonomisine çok darbe atmıştır,sebep montaj ve ithalat.Şimdi ülkeyi yönetenler ise cahape zihniyeti ülkeyi batırdı diyor,1946 yılından sonra CHP hiç tek başına iktidar olmadıki,demekki bu ülkeyi 1946 sonrası 75 yıl kandırmışlar,bu durumda Ecevit ne yapsın,ülkenin bütün yükünü onun sırtına yıkmışlar...1929 krizinde başta Atatürk vardı,onun sayesinde krizden etkilenmedik tarıma üretime hız verdiği için,üstelik Osmanlının borcunuda ödemişti...neyse asabım bozuluyor,bu ülkede deve nasıl hendek atlamasa,atlatmaya çalışsan zihniyet var.

7. Memur ilanlarında görüyorum brüt tavanının 3 katı- 4 katı maaş .

Brüt tavanı asgari ücretin 7.5 kat olan ücretin mi 3-4 katı acaba eğer öyleyse insanın memur olası geliyor 🤪🤪🤪

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bi danışman veya büro çalışanı olaydık, iyiydi...Cep telefon emanetçisi, getir götürcü, telefon bakıcısı, özel iş bitirici, ketum sır saklamayı bilen...

Dar pantolon, paçalar kısa, dar gömlek tişört, bi de sakal bıraktık mıydı..

Kemer 4200 TL miş..geçenlerde televizyoncu takılan bir versiyonları vardı bunların, onun da atkısı 7000 TL idi...

Bu sosyal medya, yakacak bunları söyliyim...

Yazmayım diyorum gönül razı değil,bu kadar hırsızlığa,talana,yoksulluğa rağmen hala %35 civarı oy alıyorlarsa vah ki ne vah...geçen cahil itin biride sokak röportajında;2 üniv. bitirdim,4 dil biliyorum ama iş bulamıyorum ümidim kalmadı yurt dışına gitmekten başka diyen şehit polis çocuğuna ağzını yaya yaya;sen hayınsın,tabi ki ben senden çok kazanacam ben 13 yaşında sanayiye gittim hebele gübele diyordu....

Sayfa 433/1002 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •