Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Pusuda...YTD

3. Allah sonumuzu hayır etsin bunların elinde ülke mahvoldu. Sen koca bir kışı geçir gel mayısta sokağa çıkma yasağı ilan et üstelik aşı da yok aşı bak göreceksiniz buda çözüm olmayacak. Yazık yurdum insanına.

4.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Allah sonumuzu hayır etsin bunların elinde ülke mahvoldu. Sen koca bir kışı geçir gel mayısta sokağa çıkma yasağı ilan et üstelik aşı da yok aşı bak göreceksiniz buda çözüm olmayacak. Yazık yurdum insanına.
    Kapanarak pandemi bitmez. Kapanmanın tek mantıklı gerekçesi hastanelerdeki yükü azaltmak olabilir. Kapanarak ekonomiyi bitirirsiniz ama.

İşte birinden birini seçmek gerekiyorsa artık... Zaten geçen seneden beri hep aynı seçimi yapmak zorunda kalıyor ülkeler.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kapanarak pandemi bitmez. Kapanmanın tek mantıklı gerekçesi hastanelerdeki yükü azaltmak olabilir. Kapanarak ekonomiyi bitirirsiniz ama.

İşte birinden birini seçmek gerekiyorsa artık... Zaten geçen seneden beri hep aynı seçimi yapmak zorunda kalıyor ülkeler.
    Kapanma insanlar hatalarına devam etmekte ısrar ettiği için yapılan bir uygulama. Bu kadar ekonomik külfeti olmasına rağmen insanlar aynı hataları yapmaya devam ediyorlar.
    Mesela kapanma öncesinde esnafa gidiyorum. Önemli bir kısmında Ya maske yok, ya maske burun altında. Uyarmak zorunda kalıyorum. Oysaki en büyük ekonomik külfeti yaşayan bu insanlar anlamak gerçekten mümkün değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Resmi Rezerv Varlıkları Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 86,7 milyar dolar oldu. Bu dönemde alt kalemler itibarıyla, döviz varlıkları bir önceki aya göre yüzde 12,9 azalarak 46,2 milyar dolar, altın cinsinden rezerv varlıkları ise yüzde 4,3 azalarak 38,9 milyar dolar oldu.

Vadesine 1 yıl veya daha az kalmış Merkezi Yönetim ve Merkez Bankası’nın önceden belirlenmiş döviz çıkışları (döviz kredileri, menkul kıymetler ve mevduat işlemlerinden doğan yükümlülükler) bir önceki aya göre yüzde 12,5 azalarak 26,8 milyar dolar oldu. Bu tutarın yaklaşık 21,4 milyar doları anapara, 5,4 milyar doları faizden oluştu. Ayrıca, Merkez Bankası’nın yurt içi ve yurt dışı yerleşik bankalarla yapmış olduğu finansal türev işlemlerinden kaynaklanan net döviz ve altın yükümlülükleri 59,8 milyar doları olup, söz konusu tutarın 20,7 milyar doları bir ay vadelidir.

Şarta bağlı döviz çıkışları, 1 yıl içinde ödenecek Hazine garantili dış borçlar ile diğer yükümlülüklerden (döviz ve altın cinsinden zorunlu karşılıklar bloke hesabı ve akreditifler) oluştu. Söz konusu yükümlülükler bir önceki aya göre yüzde 7,1 azalarak 45,9 milyar dolar oldu.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Resmi Rezerv Varlıkları Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 9 azalarak 86,7 milyar dolar oldu. Bu dönemde alt kalemler itibarıyla, döviz varlıkları bir önceki aya göre yüzde 12,9 azalarak 46,2 milyar dolar, altın cinsinden rezerv varlıkları ise yüzde 4,3 azalarak 38,9 milyar dolar oldu.

Vadesine 1 yıl veya daha az kalmış Merkezi Yönetim ve Merkez Bankası’nın önceden belirlenmiş döviz çıkışları (döviz kredileri, menkul kıymetler ve mevduat işlemlerinden doğan yükümlülükler) bir önceki aya göre yüzde 12,5 azalarak 26,8 milyar dolar oldu. Bu tutarın yaklaşık 21,4 milyar doları anapara, 5,4 milyar doları faizden oluştu. Ayrıca, Merkez Bankası’nın yurt içi ve yurt dışı yerleşik bankalarla yapmış olduğu finansal türev işlemlerinden kaynaklanan net döviz ve altın yükümlülükleri 59,8 milyar doları olup, söz konusu tutarın 20,7 milyar doları bir ay vadelidir.

Şarta bağlı döviz çıkışları, 1 yıl içinde ödenecek Hazine garantili dış borçlar ile diğer yükümlülüklerden (döviz ve altın cinsinden zorunlu karşılıklar bloke hesabı ve akreditifler) oluştu. Söz konusu yükümlülükler bir önceki aya göre yüzde 7,1 azalarak 45,9 milyar dolar oldu.
    rezerv varlıklardaki azalma, ağırlıklı olarak naci sonrasında gerçekleşmiş olabilir..yani mart ayının son 1 haftasında...

batı cephesinde değişen bir şey yok
    ytd..

Sayfa 52/1002 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •