Sayfa 478/1002 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,817 - 3,824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Benim borsadan kastım yurtdışı + yurtiçi yanlış olmasın. Ydışı fena değil de Y.içi bugün dağıldı. Ne zaman toparlanır kim bilir. (portföydeki oranlar sizinkinin çok altında o yüzden üzüleceğim bir durum yok. Sadece alım fırsatı benim için bu düşüşler)
    620 de birine aldık o bile acıtıyor beni 😎

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    orta vadede sorun enflasyon değil zaten, 2021 içinde faiz artışı hayal..
    Enflasyon sorun değil; netice.

Devasa borç ekonomisinin bir neticesi..

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    620 de birine aldık o bile acıtıyor beni 😎
    Uzun yıllar coin ile boğuştum. Paramın 80%+ eridiğini de, 400%+ arttığını da gördüğüm için bunlar beni etkilemiyor artık.

Oralardan deneyimim var. O yüzden riske edeceğim tutarları daha iyi ayarlayabiliyorum. Öğrendiğim önemli bir başka şey ise; hiç risk almazsan hiç kazanamazsın...

Benim gözümde borsa ticaret ile aşağı yukarı aynı şey iken (sonuçta bir şirkete ortaklık söz konusu)

Coin tamamen kumar. Coin'den kopup borsaya sıcak bakmamın altında yatan sebep budur.

4.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Enflasyon sorun değil; netice.

Devasa borç ekonomisinin bir neticesi..
    devasa borç ekonomisinin enflasyonu son 40 yıldır nereye getirdiğine baktınız mı hiç..?

https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=ANNk

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    devasa borç ekonomisinin enflasyonu son 40 yıldır nereye getirdiğine baktınız mı hiç..?

https://fred.stlouisfed.org/graph/?g=ANNk
    Grafiklerin gösterdiği doğrudur: Borç ekonomisi ile ortaya çıkan verimsizlik, yıllarca deflasyonist süreci beslemiştir. Ancak bu trendin sonu artık yakın. Çünkü Fed’in hareket alanı kalmadı. Enflasyon bu kez gitmemek üzere geliyor..
    ytd..

6.  Alıntı Originally Posted by BüyükResim Yazıyı Oku
    Ben o grupta olmadığım için zevk alma işini sana bırakıyorum ama kısa devre yapma dikkat et !
    sayın büyükresim..

altıncılara tecavüz ediyorlar diye yazınca, size burada döviz yanında altına da yatırım yapan var dedim. sizin başkalarının zarar etmesinden zevk aldığınız gibi bir sezgiyle yazdım bunu.

mesela ben.. geçen yaz, altın uçacak kaçacak dendiği için ev almayı düşündüğümüz parayı 530+ lardan altına yatırdım. sonrası malum...

evde huzur muzur kalmadı. geçtiğimiz bir kaç ayda tam zararımı çıkarıyorum galiba derken.. şu anda tekrar yüklü bir zararla karşı karşıyayım. ev parasını hiç edince hanımla durumlar zaten limoniydi.. derken 2 gün önce eşyaları toplayıp çocuğu da alıp gitti.

diyeceğim o ki...

yok len büyükresim.. şaka.. üzme kendini... hanım içerde fosur fosur uyuyor. çocuk da elleriden öper.

evet bende dolar vs yanında tee zamanında aldığım az miktar değerli metal de var haliyle, portföy dengelemek için.. maliyetlerini duysan tırnaklarını yersin. söylemeyeyim.. hanım daha düşerse biraz daha alsak mı diyor. bakacağız bakalım..

ezcümle büyükresimciim..

başkalarının mutsuzluğundan kendine mutluluk yaratmaya çalışma.. burada yazanların arasında çok olmasa da yazdığım senaryoyu yaşayan binler, belki onbinler var memlekette. öyle ergen ergen yazma istersen buralara.. okuyanı vardır. üzme o insanları.
    Son düzenleme : shorts; 19-06-2021 saat: 05:01.

7. şerro : 8,73 bu levo üzümlükek mi arttırdı fiyatını gene ne işler karıştırıolla

https://www.youtube.com/watch?v=7EeQthybPOs atmaca baska acı burda vurmus gibi

Sayfa 478/1002 İlkİlk ... 378428468476477478479480488528578978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •