Sayfa 557/1002 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,293
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    160 TL lik bu otoyolun 60 TL lik kısmından ( tuz gölü civarı) çıkıp Ereğli karaman arasında Muharrem Yıldırım caddesinde 101 km hızdan dolayı 652 TL ceza yedim , sayın devletimiz erken ödeme indirimi ile 489 TL yi bana bu otoyolu erken terk ettiğim için geçirdi .

Vatan Sağolsun.
    Paralar ise kaçak saraya,ejderha gibi saray yutuyor paraları,bu gidişatın sonu çok kötü biteceğe benziyor,sadece bir kıvılcıma bakar !!!

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Yol güzel olmuş ama çok pahalı. İndirimle eh işte bence ederi 70 80 tl filan. Aksaray ve kochisar a girmemek için zaten 50 lira veririm ışıklar illallah ettiriyor. Geçen geçtim 150 altına düşmedim 1 kez mola verdim ceza gelmedi bayramda da geçeceğim gerek yok diğer tarafa döşemişlerdir radarları.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sorum biraz acemice olacak ama usta şoförelere danışayım, ben genelde hep İstanbul içi kullanıyorum ama geçenlerde Eskişehir'den İstanbula' şehirlerarası kullandım. Şimdi yol kenarında çeşitli yerlerde hız sınırı 90 yazan ve hatta bazı yerlerde radar işareti olan levhalar vardı. Ben bütün kurallara uyarak, bu sınırları geçmeden geldim ama gel gör ki ben 80-85 hız ile orta şeritten giderken yanımdan onlarca otomobil, otobüs kamyon benden çok daha hızlı muhtemel 120-130 ile geçtiler, bu işin sırrı nedir, bu hız sınırı onlara uygulanmıyor mu, bakan eden yok mu acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Sorum biraz acemice olacak ama usta şoförelere danışayım, ben genelde hep İstanbul içi kullanıyorum ama geçenlerde Eskişehir'den İstanbula' şehirlerarası kullandım. Şimdi yol kenarında çeşitli yerlerde hız sınırı 90 yazan ve hatta bazı yerlerde radar işareti olan levhalar vardı. Ben bütün kurallara uyarak, bu sınırları geçmeden geldim ama gel gör ki ben 80-85 hız ile orta şeritten giderken yanımdan onlarca otomobil, otobüs kamyon benden çok daha hızlı muhtemel 120-130 ile geçtiler, bu işin sırrı nedir, bu hız sınırı onlara uygulanmıyor mu, bakan eden yok mu acaba?
    Onlar usta. Nerede gerçekten radar var, nerede yok biliyorlar.

Radarların büyük kısmını görmek mümkün ayrıca.

Benim bildiğim bir gözle görülebilen radarlar var; bundan yanlış hatırlamıyorsam Bilecik civarında bolca vardı. 5 dakikada 1 radar uyarısı akabinde yolun ortasında, sağında solunda cins cins aletler var. Oralarda herkes seve seve yavaşlıyor

Bir de otoyola ne zaman girip, ne zaman çıktığınızı hesaplayarak hızınızı belirleyebilirler ama bundan emin değilim.

120 ile 3 saat süren otobanı 2 saatte bitirdiyseniz hayırdır diyebilirler.

Gizli radar var mı bilmiyorum. Şehir içinde bir kere yakalandım daha önce Antalya'da gece vakti. Belki ben görememişimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar bu cezayı ( şehirlerarası yolda 70 km sürat limiti nedir dalga geçiyorlar ) hakikaten boş beleş yedikten sonra , radarbot diye bir uygulama indirdim fakat pek beğenmedim , zira normal ışıklarda veya kameralarda uyarı veriyor ama ceza pek çok yerde mobil radarlarla kesiliyor , jandarma trafik veya polis trafik .

Asıl soru bu heryerdeki kameraları millet takmadan basıyor bı şey olmuyor biz orada bı de korkuyoruz yavaş gidiyoruz , adamlar kırk yılda bir yavaşlıyor hakikaten gerektiği gibi yavaşlıyor , bu üst geçit gibi kameralarda hiç bı numara yok , doğru mudur ?

İşin sırrını bilenler bi zahmet anlatsınlar , yazık günah , gerçi sayin devletimizde 1000 oda yerine itibarimizi zedelese de 300 odalı yazlik sarayla yetiniyor ve tasarrufu son damlaya kadar ediyorlar ama yine de ortalama 500 TL ceza fazla geliyor biz namkor lere .

5. sanirim 1339 lira idi benim yedigim cezada 182 ile girmistim radara
    Artik mobil radardan cok iki nokta arasi hesaplama yapiyorlar . Il ,ilce, kasaba giris ve cikislarinda bunlar var bir cogu aktif degil ama yavas yavas aktif ediyorlar . aktif olmayanlarda ise o bolgeye belli zamanlarda mobil radar koyuyorlar bunun zamani ve surekliligide kotalarina bagli
    Bir cok ilde giris cikis haricinde komple yoldada bu uygulama var.
    Radar cezalarinda onemli bir nokta var cok bilinmiyor
    Yanlis hatirlamiyorsam yapilan ihlal %30 dan fazla oldugu zaman 1 sene icerisinde 3 adet +%30 ihlali yaptiginiz zaman ehliyetinize gecici sureligine el koyuluyor [3 tane %30 ceza puaninizi doldurmuyor]
    Yaninizdan hizlica gecenlere bakmayin oldugunuz bolgedeki yerin plakali aracinin hizi size calicip calismadigi yonunde daha iyi bilgi verir

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar bu cezayı ( şehirlerarası yolda 70 km sürat limiti nedir dalga geçiyorlar ) hakikaten boş beleş yedikten sonra , radarbot diye bir uygulama indirdim fakat pek beğenmedim , zira normal ışıklarda veya kameralarda uyarı veriyor ama ceza pek çok yerde mobil radarlarla kesiliyor , jandarma trafik veya polis trafik .

Asıl soru bu heryerdeki kameraları millet takmadan basıyor bı şey olmuyor biz orada bı de korkuyoruz yavaş gidiyoruz , adamlar kırk yılda bir yavaşlıyor hakikaten gerektiği gibi yavaşlıyor , bu üst geçit gibi kameralarda hiç bı numara yok , doğru mudur ?

İşin sırrını bilenler bi zahmet anlatsınlar , yazık günah , gerçi sayin devletimizde 1000 oda yerine itibarimizi zedelese de 300 odalı yazlik sarayla yetiniyor ve tasarrufu son damlaya kadar ediyorlar ama yine de ortalama 500 TL ceza fazla geliyor biz namkor lere .
    ....

6. Kesilen her radar cezasina itiraz ertmek gerekiyor
    Kontrol noktasinda ceza yazilmayip ehliyet numarasini aliyorlar ve iyi gunler dileniyor.
    Sayet siz radar cezasina itiraz ettiginiz zaman o gunku butun ihlaller ve ceza bilgileri inceleniyor iyi gunler diyerek gonderilen sahislara da arkadan ceza gonderiliyor .
    polis, savci , hakim , asker, milletvekili , danismanlar vs vs bir cok kisiye zaten ceza yazilmiyor bu sekilde itiraz ederek onlarada ceza yazilmasini sagliyorsunuz
    ....

7. Adam sormus.

Kendi oy verme davranisiniz bir yana, sizce onumuzdeki Pazar CB'ligi secimi olsa kim kazanir.?

https://www.youtube.com/watch?v=**Uc...l=AvrasyaAnket

Yani diyor ki, sen AKP'li ya da MHP'li olabilirsin, bunu sormuyoruz, senin kisisel tahminin ne ?

Sonuc ;

Erdogan %38.1

Muhalefet %38.5

Bunun hemen yaninda, ayni soruya alinan cevap, her durumda muhalefet diyenlerin orani %16.

Muhalefet diyenlerin orani toplamda %55'lerde.

Bence bu secim bitmis.

Polisimizi ceza işi ile vakit kaybettirmemeliler İHA kata atarlar bir yazılım hızlanmayı tesbit ettimi 5g üzerinden connet özellikli arabaya ceza yedınız yarın ödersen yüzde 50 indirim….kulagına su kacırdım artık arabası olan düşünsün 😄

Sayfa 557/1002 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567607657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •