Sayfa 830/1002 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 6,633 - 6,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
    Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan
    bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
    ve ipek bir halıya benziyen toprak,
    bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
    yok edin insanın insana kulluğunu,
    bu dâvet bizim....

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşçesine,
    bu hasret bizim...

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yukarıda bahsettiğim nedenden dolayı doların tadı tuzu kalmayınca dolar harici her şey yazılıyor topicte.
    Oysa Ekonomi üzerine Dolar üzerine fikir sahibi olmak için geldiğimiz forum sayfası, siyaset meydanına dönmüş...oysa ne güzel eskiden burada konuşur,tartışır usd yol haritası oluşturduk ki...önce büyük üstadlar ı küstürdüler sonra paylaşımcıları ve ortalık goygoya,alıngan küfürbaz hayto lara kaldı...

3. Teknik Destek seviyesi 8.3647 den geçiyor. Yani buraları dip olmalı. Zaten 8,35 civarında bir yerden dönmezse dolarda "gömün gitsin" formasyonu oluşur. Geçen reis 8.30 da tam dipten almıştı o da olmasa dolardan cacık bile olmaz.

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Maestroya saygıyla efendim:
    Ex-Obama Doctor Floats 25th Amendment: Biden ‘Mentally Incapable,’ ‘Something Must Be Done!’
    https://www.dailywire.com/news/ex-ob...-must-be-done?
    Abi Trump Rels gelecek.

Dolar düşüyorsa senaryo çalışıyor demektir.

Sadece izleyiniz.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

5. Bu başlıkta 110000.ci kez yazıldı tekrar söyleyelim,dolar para biriktirme değil paranın değeri korunsun diye elde tutulan bir araç(en azından bu başlık müdavimleri için böyle)ayrıca başımızdaki yöneticiler ve çevremizde gelişen her türlü sosya-ekonomik ve jeopolitik olayda bu yatırımın şekillenmesinde asli unsur olduğu için bu başlığın konusudur,hayırdır? ne ara Norveç vs oldukta kendimizi dünyadan soyutlayıp yatırımlarımız hakkında yorum yapmaya başladık?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    T.C.Merkez Bankası ,Son faiz kararında % 19 da sabit tutmaya devam dedi..
    Aynı gün,Filipinler Merkez Bankası da Faiz oranlarını değiştirmedi ve % 2 de bıraktı..
    Evet,Yanlış okumadınız..Filipinler de Faiz % 12- 19 - 22 falan değil, % 2.( yüzde iki.)
    Şimdi bu durumda;
    -Biz dünyanın neresindeyiz.?.
    - Filipinler neresinde.?
    Özellikle, Akoğlan Ekonomistlerden bu durumu izah etmesini rica ediyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    İyi kötüde biraz ilave,Osmanağayı nereye koyacaksınız ?-42-47 gönüllü alayı kolay kurulmadı 5000 kişilikti,hepside Giresunluydu ?Atatürk bile onun yüzünden Samsuna çıktı Osmanlıya Emperyalistlere kafa tuttuğu için vs konu uzun daha önce belirtmiştim,hiç bir ilin olmadığı şehitliğimiz var Afyonda, bu gönüllü alay Dünyada ilktir,Cumhuriyetin kuruluşunda ön planda yer almıştır Hilafetçilerin yüzündende Cumhuriyet için kurban gitmiştir vs...Çanakkale savaşı esasında bir hezimettir sonucunu hep biliyoruz,karşılığında Yurt Düşmana teslim edildi,İngiliz sırıtarak İstanbula girdi, ülkenin anahtarıda İngilize teslim edildi,ama yazdığınız gibi Kurtuluş savaşı sonucu Cumhuriyet kuruldu,en büyük faktörde Osmanağa ve Atatürktür,düşünün Çepni soyundan gelen bir zat Dünyaya kafa tutuyor,Havza-Batum arasında mekik dokuyor,dedemde Osmanağanın hem yaveri Atatürkünde yakın korumasıydı,66 yaşındayım her anlattığını harfi harfine biliyorum,öldüğünde 16 yaşındaydım...Şu an Atatürkün kurmuş Olduğu Cumhuriyet sayesinde sırtını ona dayamış çok dinci gerici insanlar var ülkemizde,bu sayfalardada görüyorum,madem Arabı,Dinciliği çok seviyorlar defolup gitsinler ülkemizde biz,bize yeteriz,zaten herşey Atatürkün Gençlik hitabesinde yazıyor ve aynende öyle olacak ileride saygılar.
    Ne Mustafa Kemal şeyh ne de yoldaşları murid...

Uçmuşsun uçuruyorsun...

Bu ne şimdi ya hu:

“Atatürk bile onun yüzünden Samsun’da çıktı...”

Gidin Mustafa Kemal’in Yıldırım Orduları Komutanı iken kısacık bir haftalık sürede neler yaptığını okuyun...

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
    Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan
    bu memleket, bizim.

Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
    ve ipek bir halıya benziyen toprak,
    bu cehennem, bu cennet bizim.

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
    yok edin insanın insana kulluğunu,
    bu dâvet bizim....

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşçesine,
    bu hasret bizim...
    Bu güzelim Nazım şiirini

Kraliçenin Güllü lordunu savunan

ona özlem duyan

Sir concincon’un kankisi luzıra hocam diyen paylaşmış...

Nazım Hikmet ve yoldaşlarına küfretmenin bi başka yolu sanırım...

Sayfa 830/1002 İlkİlk ... 330730780820828829830831832840880930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •