Sayfa 470/1002 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Konut fiyatlarıyla kiralar arasında uyumsuzluk var demiştim geçenlerde, bakın hikaye neymiş...

Misal, evin kirası 2500 TL fiyatı 850.000, ya da 3500 TL fiyatı 1.250+....hala çözemedim, inşaat maliyetleri de arttı ve yansımadı üstelik...nasıl olacak, nereye varacak...muamma..

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Birisi sokaklarda kaos için düğmeye bastı. İtleri saldı ortalığa.
    tv.de bir kaç yorumcudan duymuştum, 2023'e kadar seçim olmayacağı gibi ertelenecek seçim ile 2024 yılında olacak diye..?

3. bu seviyeden de dolar alınmaz artık diyorum hep ama faiz de çok düşük, ne yapacağız...

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Konut fiyatlarıyla kiralar arasında uyumsuzluk var demiştim geçenlerde, bakın hikaye neymiş...

Misal, evin kirası 2500 TL fiyatı 850.000, ya da 3500 TL fiyatı 1.250+....hala çözemedim, inşaat maliyetleri de arttı ve yansımadı üstelik...nasıl olacak, nereye varacak...muamma..

"2010 yılından bu yana, TCMB'nin açıkladığı konut fiyatları % 272 artarken TÜİK'in açıkladığı kira %128 artmış.

İzahı zor bir durum
    ."

İzahı çok basit. Bizim millet aç kalır ama ne yapar eder yine de ev alır, asla kiralık evde yaşamaz.

Evi olmayana kız bile vermeyen bir geleneğimiz var. Kiracı diye bir yeşilçam filmi bile var. Kiracılara acınılası gözüyle bakıyor halkımız. Haliyle batı ülkelerin aksine bizim ülkede kirada yaşayanlar gerçekten istisnalar olsa da çok fakir insanlar.
    Ev sahipleri de bu kadar fakir insanlardan bırak kira artışını düzgün ödesin yeter derdinde. Durum böyle olunca da kiralar sürekli enflasyondan daha az artmaya devam edecek.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    İzahı çok basit. Bizim millet aç kalır ama ne yapar eder yine de ev alır, asla kiralık evde yaşamaz.

Evi olmayana kız bile vermeyen bir geleneğimiz var. Kiracı diye bir yeşilçam filmi bile var. Kiracılara acınılası gözüyle bakıyor halkımız. Haliyle batı ülkelerin aksine bizim ülkede kirada yaşayanlar gerçekten istisnalar olsa da çok fakir insanlar.
    Ev sahipleri de bu kadar fakir insanlardan bırak kira artışını düzgün ödesin yeter derdinde. Durum böyle olunca da kiralar sürekli enflasyondan daha az artmaya devam edecek.
    Gelenekler/eğilimler bakış açılı bir yaklaşım, saygı duyarım. Her ne kadar oturmak için ev alımını izah ederken, kiraya vermek için ev almayı açıklamayı pas geçseniz de...

Benim bakış açısı farklı, bence bu bir uyumsuzluk, gösterge yani, farklı bir şeyler olacak. Zaten ilk emareleri geliyor. Sektör patlayabilir, sonra da sıçrayabilir, her yere...şeklinde..

6.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Birisi sokaklarda kaos için düğmeye bastı. İtleri saldı ortalığa.
    DXY çok yakında sinyali verecek demiştim...mübarek atom farı çaktı, tavşan gibi kalakaldık

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Gerçekten ilginç,kızcağıza yazık olmuş,vebali iktidara ait gibi bir açıklama yapmazlarsa.

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Gelenekler/eğilimler bakış açılı bir yaklaşım, saygı duyarım. Her ne kadar oturmak için ev alımını izah ederken, kiraya vermek için ev almayı açıklamayı pas geçseniz de...

Benim bakış açısı farklı, bence bu bir uyumsuzluk, gösterge yani, farklı bir şeyler olacak. Zaten ilk emareleri geliyor. Sektör patlayabilir, sonra da sıçrayabilir, her yere...şeklinde..
    Kiraya vermek için ev alanları pas geçmiyorum Diyorum ki bu yatırımcı kitlesinin karşısındaki hedef kitle çok fakir ve alım gücü çok düşük kitlelerden oluştuğu için Kiraya vermek için ev alanlar "Aman ödesin de nasıl öderse ödesin durumuna düşüyor" Bu ülkede kira geliri için gayrimenkul alanlarda gerçekten büyük cesaret var. Tanıdığım kim varsa kiracısından kirasını alamamaktan şikayetçi.

Sektör konusuna gelirsem içinizi ferah tutun muhalifinden yandaşına bu ülkede en büyük lobi emlak lobisidir. Her şey yıkılır gayrimenkul sektörü yıkılmaz. Dedim ya bizim insanımız aç kalır betonsuz kalmaz
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 470/1002 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •