Sayfa 134/1002 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

1. Ne dogeymiş arkadaş.elonmusk yazdığı gün aslında almak lazımdı. Dalga geçerdim coin alanlarla. Adamlar şimdi benimle dalga geçiyor çevremde.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bist-100 dolar bazlı da 'kıl' bir görüntü belirdi.

Doğru dürüst grafik paylaşan yok...bende de paylaşmayınca kaşıntı yapıyor..

Ana sayımsa eğer gidişat, sert bir 5 nci dalganın 3 ü gelmeli...tabi dolar bazlı olduğundan, bu USDTRY de bir atak yaşamak suretiyle de ağırlıklı olarak oluşabilir..

Sarı sayım, yani ilk dalganın tamamlanmış olup, derin bir 2 nci dalga geri çekmesi ihtimali var, ama 3 uzatmadığından veya uzatan bir dalga olmadığından 5 in 1 in 0.618 de kalma ihtimali zayıf bence..

Aslında ana sayım muhtemelen başka bir sayımın alt dalgası olabilir daha çok, yani ya 5 uzatacak, ya da burası 5 oluştuktan sonra 1 sayılacak, uzatan 1 li olacak, meali 'kritik desteklerin kırılmasıyla paraşütsüz düşüş', eş zamanlı olarak USDTRY de beklenen durumlar..

Daha belirgin olsun diye, ters skala, USD bazlı Bist-100 günlük...YTD

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Bist-100 dolar bazlı da 'kıl' bir görüntü belirdi.
    Asıl kıl görüntü 50günlük ortalamanın 200 günlük ortalamayı aşağı kesmek üzere oluşu. Buralarda seyrederse 1-2 günlük ömrü kaldı. Sonrasında dediğiniz gibi ya dolar tl roket takacak ya öbürü olacak.

ytd

4. Okumanızda fayda var..

Bir arkadaşımın başına Facebook'da çok tatsız bir olay geldi. Bir arkadaşının sayfasında bir gazete haberine bir yorum yaptı. Aslında yaptığı yorum suç da içermiyordu ancak biraz sert bir eleştirel yorum sayılabilir belki. Bir süre sonra arkadaşımın kapısına bir polis geldi. Hakkında suç duyurusu yapılmıştı. Karakola gidip ifade verdi. Daha sonra suç duyurusu yapan avukat kendisi ile iletişime geçti. Arabulucu müessesesi aracılığı ile kendisinden 4 bin tl talep edildi. Bu sebeple benden destek ve yardım istedi. Ben de burada izinim olmadığı için adını açıklayamayacağım Avukatım ve arkadaşım ile iletişime geçtim danışmak üzere. İlgili Avukatım bilişim suçları ve yasaları konusunda alt uzmanlık alanına sahip ve bu konuda çok ciddi çalışmaları olan önemli bir isim. Bu vesile ile ben de neler olup neler bittiğini öğrendim ve sizinle bu bilgileri paylaşıyorum.
    1. Bir grup avukat , Facebbok 'da araştırmaya girişmişler. İşleri tüm sayfalarda, gruplarda kullanılan ve miminum suç dahi teşkil etmeyecek hakaret, eleştiri vs tespit etmek.
    2. Ellerinde Uyap gibi bir sistem olduğu için kişilerin kayıtlarına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Dolayısıyla kayıtlarınız erişilebilir.
    3. Sözde hakarete maruz kalan kişilerle de iletişime geçiyorlar ve onlar adına sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunuyorlar.
    4. 5000 TL'ye kadar olan suçlara uzlaşma öneriliyor yasalara göre. mahkeme katiplerinde bile varmış bu uzlaşmacı belgesi, gerisini sizler düşünün.
    5. 5000,- TL'nin altında rakamlar sizden talep ediyorlar uzlaşmacılar aracılığıyla, aksi takdirde mahkemeye başvuracaklarını bildiriyorlar tehditle. Yasayı tehdit unsuru olarak kullanıyorlar bir başka deyişle.
    6. Mahkemeden kaçınmak adına siz de mecburen Uzlaşmacı üstünden anlaşıyorsunuz zira mahkeme masrafları da çok yüksek. Nitekim Avukatımdan öğrendiğim bu bilgiler sonucu ilgili arkadaşım da karşı tarafla anlaşmak zorunda kaldı. Başlangıçta 4000,- TL tazminat talep edilirken kendisi 1000'er liralık taksitlerle 3000,TL 'ye anlaştı. Bu uygulamalar maalesef yasal. Dolayısı ile karşı tez getiremiyorsunuz da. Hukukun mesleki etikten yoksun bir şekilde kullanılması bir anlamda. Milyonlarca lira dönüyor şu sırada insanlardan bu şekilde toplanan. Lütfen yaptığınız yorumlara dikkat edin. Suç unsuru teşkil edecek yorumlardan kaçının. Bir başka arkadaşımın başına aynı şey 2014 yılında Sözcü gazetesinin bir haberine yaptığı yorum dolayısıyla dün geldi. Tüm kayıtları tarıyorlar ve amaç sadece etik olmayan yöntemlerle para kazanmak ve halkı yine soymak. Lütfen dostlarınızı da uyarın. Durumu fark ettim, bilgilendirildim ve bu bilgiyi paylaşmayı görev bildim.

Paylaşın bu yazıyı kopyala&yapıştır yaparak.

5. 8.3725 vurdu çekti.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    8.3725 vurdu çekti.
    Vaay vay vay

Bugün borsaya ağır çakacaklar.
    Demedi demeyin.

An itibariye 1.420 +0,27%

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yapma Sayın Forumdaş,Edirne ilçesinde yaşıyorum,burada beyaz peynir yenir,en çok tüketilen peynir türüdür,mandıra satış mağazasında dahi yumuşak beyaz peynir;35 tl den başlıyor,eminim sizin aldığınız Ezine etiketlidir ama kalite kısmı tartışılır....
    Sütün litresi olmuş 5 gayme, bazen pudra şekerinden şüpheleniyorum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
    Gelin gelin, bi siz eksiktiniz zaten...

İnanılmaz görüntüler! Akın akın geliyorlar

https://tele1.com.tr/van-sinirinda-k...ntuler-384573/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.