Sayfa 720/1002 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,753 - 5,760 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Tamamdır o zaman son yazdigin tanim acısından bakılırsa türkün türkten toprak talebi olmaz.sunu yazmak bazılarına çok zor geliyor

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ha anladım ermeni katliamı yapıldı diyenlerdensin
    İyi ki sordun açıklayayım.. Ermeniler ve Rumlar Türk ordusu sayesinde yüzlerce yıl huzur ve barış içinde yaşadıkları bu topraklarda devlet zayıflayınca yabancı ordulara sığınıp ihanet ettiler Türk kırımı yaptılar.. Türkler de buna karşı haklı olarak karşı kırım yaptılar. Bunlar gerçeklerdir burada suçlu ilk kırımı başlatandır karşılık veren değildir. Buna öz savunma denir; ya ben ya o yaşayacak..

Almanlarin burada alman vatandasi olmus bir Türk'ü alman olarak gördügü düsüncesi bayagi iyimser bir düsünce.
    Ugur Sahin ve karisi bile, basarilari olsalar dahi, cogu alman icin, özellikle bürokrasi icinde, alman olarak görülmezler. Görüntü ile gercekler pek uyusmaz.
    Yesillerin basinda olan Cem Özdemir g.tünü yirtiyor alman oldugunu kabul ettirmek icin (annesi almandir). Yinede tam alman olarak göremeyen büyük bir kitle var.
    Assimile olmus türklerin bile yüzüne vururlar bir sekilde. Sadece türklerin degil, diger tüm müslüman, siyahi gruplar icin dahi gecerli.
    Burada olan türk veya diger gruplar TR'deki kürt, ermeni, laz vs. kadar alman milleti icine alinsalar coktan assimile bile olmuslardi.

4. çok soyut gidiyosunuz bunlar alt üst kimlik vs detay möhim olan sahiplik
    ayrıca kuley deyil, çocuğu bile dövmeye kalk koşar başaklarına tos atar bayılırsın o ayrı konu da
    benim aklıma gelen
    çiller zamanıydı
    kardak vardı ya
    o hayali kriz gibi görüküyo du emme
    onu bahane edip apar topar 12 adayı alabilirdik
    bu sepet afgan suri leri alcağmıza
    çok büyük fırsat kaçtı
    bi daha asla gelmez o fırsat
    Firsat geldimi cocuuu koyucan
    Yok onu sey ederim dogerim vs uzaktan sanal Geciniz
    O Tarihi cok iyi hatirliyom
    O da (tansu hanfendi) bos borazan gibi otuyodu Demec sadece
    Ne demeci Vur ve Al
    O kaddaaarrrrrrrrrr

5.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    İyi ki sordun açıklayayım.. Ermeniler ve Rumlar Türk ordusu sayesinde yüzlerce yıl huzur ve barış içinde yaşadıkları bu topraklarda devlet zayıflayınca yabancı ordulara sığınıp ihanet ettiler Türk kırımı yaptılar.. Türkler de buna karşı haklı olarak karşı kırım yaptılar. Bunlar gerçeklerdir burada suçlu ilk kırımı başlatandır karşılık veren değildir. Buna öz savunma denir; ya ben ya o yaşayacak..
    Bu cümleyi yazmanız yanlış. Kırım derseniz Hitler vari veya ingiliz fransızların amerika afrikadaki yaptıkları vari şeylerle eş tutmuş olursunuz ki bu kesinlikle can sıkıcı olur. Kızgınlıkla yazdığınızı sanıyorum düzeltmelisiniz.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn djoz,

Alınmıyorum da gücenmiyorum da, çünkü sonrasında yapılan gönderileri okuduğumda, hiç kimsenin okumadığını anlıyorum.

Yazının birinde, devletin kuruluş felsefesi dahilinde her tür siyaset yapılabilir, CHP' de ve Cumhuriyet Gazetesinde bir şeyler yaşandı, İnce ve Çelebi partiyi terk ederken çok iddialı şeyler dillendirdiler, ama doğruysa bile icraatlerini görmeden bilemeyiz belki siyaseten yapılıyor olabilir,

devamında,

Solun binbir çeşit fraksiyona bölünmesine atfen, çoğunluğu sağlayarak iktidara talip olmak adına, partilerde belli bir cephe oluşmak zorundadır, asgari müştereklerde birleşilmelidir, sol çok fazla bölündü tarzında bir serzeniş,

diğeri ise kaç çeşit savaş vardır, kaç çeşit barış vardır şeklinde bir sınıflama üzerinden, Türkiye Cumhuriyeti iki dünya savaşı arasında yorgun barış döneminde kurulmuş, 2 nci Dünya Savaşı sonrası ise dengeleyici barışa maruz kalmış ve bu uğurda taviz vermek durumunda kalmıştır, çift kutuplu dünyanın ortadan kalkması ve kendisine duyulan ihtiyacın görece azalması nedeniyle, BOP dayatılmış ve üniter devlet yapısı tehlike altındadır, meyanında..

Şimdi, sonrasındaki gönderilerle yazıların konuları arasındaki bağlantıyı çözün çözebilirseniz

Kendi yazılarımı tekrar özet geçmek zorunda kaldım...Bana gönderide bulunanlara cevap yazmakta zorlanıyorum resmen..

Moğollar, Cengizhan, Atatürk' ün Türk Milleti tanımı...anlatılmak istenen konu hiç konuşulmadan, her ikisi de buraya evrildi, hem algıda seçicilik, hem de iletişim kazaları yüzünden..

Dolayısıyla kimsenin okuduğu yok zaten...boşverin..

Selamlar..
    Tebrik ederim, aynen böyle

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by naar Yazıyı Oku
    Bu cümleyi yazmanız yanlış. Kırım derseniz Hitler vari veya ingiliz fransızların amerika afrikadaki yaptıkları vari şeylerle eş tutmuş olursunuz ki bu kesinlikle can sıkıcı olur. Kızgınlıkla yazdığınızı sanıyorum düzeltmelisiniz.
    Hayır burada bir yanlışlık yok.. Karşılıklı Kırım, SoyKırım değildir.. Soykırımda savaşsan da savaşmasan da öldürülürsün.. İki halkın aynı toprak için birbirini kırdığı savaşlar ise sağ kalmak için yapılır savaş kazanıldığında kırımlar da biter..

8. Bu arada ülkemde mülteci Suriyeli Iraklı Afgan Taliban artığı tipleri görmekten yoruldum. Kim ne giyerse giysin ama o çarşafın içinde kafirleri(!) öldürmek için bomba taşımadığı ne malum. Ben de halkım ve isteğim bu. Bunlar ülkemizin ekonomisinin de içine etti, geometrik üreme hızıyla demografik yapısınında içine etti. Duygusallığı kenara bırakıp şu özellikle gidip geri dönenlerden başlanmalı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 720/1002 İlkİlk ... 220620670710718719720721722730770820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •