Sayfa 19/67 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 530 madde; 145 - 152 arası.

Konu: MERCN - Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Son verilere göre şirketin kapasite kullanımı yaklaşık yüzde 50 seviyelerinde. Halka arz gelirleri ile stok hammadde alımı, sektöre uygun depo alanı tesis ve araç temini ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi için borç ödemesi yapılması üzerine kurulmuş bir hikâye.

Büyümeye dair bir gelişmede görünmüyor. İstihdam desen büyüme olmadığı için yerinde sayıyor.

İzahname de kâr payı dağıtımına dair cazip bir kesinlikte verilmiş teklif de yok.

İyi de şirkete neden ortak olmalıyız?

Ben şirketin büyüme hikayesinin zayıflığına inandığım için uzaktan izlemeye devam edeceğim. Fiyatı çok yükselebilir de bu konuda bir öngörüm yok. Kendi vizyonum dahilinde değerlendirmek istedim. Ortaklarına bol kazançlar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Son verilere göre şirketin kapasite kullanımı yaklaşık yüzde 50 seviyelerinde. Halka arz gelirleri ile stok hammadde alımı, sektöre uygun depo alanı tesis ve araç temini ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi için borç ödemesi yapılması üzerine kurulmuş bir hikâye.

Büyümeye dair bir gelişmede görünmüyor. İstihdam desen büyüme olmadığı için yerinde sayıyor.

İzahname de kâr payı dağıtımına dair cazip bir kesinlikte verilmiş teklif de yok.

Ben şirketin büyüme hikayesinin zayıflığına inandığım için uzaktan izlemeye devam edeceğim. Fiyatı çok yükselebilir de bu konuda bir öngörüm yok. Kendi vizyonum dahilinde değerlendirmek istedim. Ortaklarına bol kazançlar dilerim.
    Hocam merhabalar, bazı sektörler var ki, yıllardır herhangi bir büyümeye gitmediği hâlde döviz bazında kârlarını/temettülerini artırabiliyorlar. Kağıt-karton sektörü özelinde halka açık böyle şirketler var mesela. Mercan Kimya da benzer bir senaryo çizmeye aday duruyor bence, yeter ki düzgün yönetilsin.

3.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Son verilere göre şirketin kapasite kullanımı yaklaşık yüzde 50 seviyelerinde. Halka arz gelirleri ile stok hammadde alımı, sektöre uygun depo alanı tesis ve araç temini ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi için borç ödemesi yapılması üzerine kurulmuş bir hikâye.

Hocam bu sektor is gucu yogun bir sektor degil, hasilat buyumesi satis buyumesi devam ediyor, tesisi buyuk kapasite ile kurmuslar isin guzel yani o, yani talepe aninda cevap verebilecekler, burdaki buyume hikayesi pazar payini artirmasi ozellikle yurt disinda ki arttirdiginida gorebiliyoruz...

4.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku

İstanbul da arazi aldı, depo ve üretim tesisi kuruluyor. Bence yeni halka arz bir şirket için yatırım yapmaya değer. Son günlerde yabancı alışı hızlandı. Özellikle takasta Tebbank birikimini takip ediyorum. Başka tahtalarda başarılar. Kesinlikle ytd

5.  Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    İstanbul da arazi aldı, depo ve üretim tesisi kuruluyor. Bence yeni halka arz bir şirket için yatırım yapmaya değer. Son günlerde yabancı alışı hızlandı. Özellikle takasta Tebbank birikimini takip ediyorum. Başka tahtalarda başarılar. Kesinlikle ytd
    Biktirmak sattirmak icin, sefil tahtaci acinacak hallere dustu....

6. Hic bosuna ugrasma fk yine dusecek sonucta bir dahaki bilancoyla bakalim ne yapacaksin...iyice malda kaybettin...

7. Sen daha cok beklersin...11.45 den biraz daha ekleme iyi oldu...aferin iste oyle hergun son iki saatde bize ekleme firsati ver...
     Alıntı Originally Posted by Yavuzsarac Yazıyı Oku
    Hic bosuna ugrasma fk yine dusecek sonucta bir dahaki bilancoyla bakalim ne yapacaksin...iyice malda kaybettin...

8. Millet alip alip kenara atiyor yakinda ortada hic mal kalmayacak.....oyle bakakalacaksin tahtaci efendi....

Sayfa 19/67 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •