Sayfa 110/1002 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 873 - 880 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1. Dün biraz dik durdu ya bu gün illaki acısını çıkaracak.

2. Dün 21,02 ortalamayla mal alanlar bu gün bu fiyattan neden almıyor hayret.

3. Aksa PD daha önce 4 kez 800 milyon $ seviyelerini deneyip, burayı geçememiş, gördüğü en yüksek değer de 2021 Şubatında 820 milyon$, bakalım bu sefer kıracak mı.

4. Geçmişteki pd ile ilgili karşılŞtırmanın USD BAZLI VEYA TL ANLAMI VAR MI.
    ŞİRKET SÜREKLİ YATIRIM İLE BÜYÜYORKEN ELBETTE Kİ DEĞERİ DE ARTIYOR. MADDİ DURANVARLIĞI ARTMAKTA OLAN ŞİRKETE, GEÇMİŞTEKİ DEĞERİ. İLE DİRENÇ KOYANLARIN NİYETİNDEN ŞÜPHE EDERİM. Usd veya TL kaynaklı değerlemelerin düzgün yapıldığına inanmıyorum.
    Arsa fiyatları katlanıyor, o kanaldan şirketlerin değerlemelerie pozitif yansımalar hep sınırlı kalıyor.
    Gerçek değerin hassas bir biçimde ortaya çıkması trader ların işine gelmez.
    Maden peşindeler hep.
    Bu benim görüşüm.
    Onuniçinyalova ya seyahate devam.
    Yüzmeye devam.
    Sudan çıkmış balık gibi.
    😂😂😂😂

5.  Alıntı Originally Posted by kalender Yazıyı Oku

Aksa PD daha önce 4 kez 800 milyon $ seviyelerini deneyip, burayı geçememiş, gördüğü en yüksek değer de 2021 Şubatında 820 milyon$, bakalım bu sefer kıracak mı.
    Teşekkürler grafik için. 2017-12 bilançosu ile mevcut bilançoya da bakmak gerek

2017-12 satışlar 759M USD
    2021-12 tahmini satışlar 390*2=780M USD

2017-12 kâr 81M USD
    2021-12 tahmini kar 54*2=108M USD

Dolayısıyla şu an 800M USD zorlaması şaşırtıcı değil. Bu satışlar ve kâr devam ederse mantıklı. Arada kar marjının iyileşmesini de DowAksa'nın konsolide satışlarda payının artmasna bağlıyorum.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

6.  Alıntı Originally Posted by Kompozit Yazıyı Oku
    Geçmişteki pd ile ilgili karşılŞtırmanın USD BAZLI VEYA TL ANLAMI VAR MI.
    ŞİRKET SÜREKLİ YATIRIM İLE BÜYÜYORKEN ELBETTE Kİ DEĞERİ DE ARTIYOR. MADDİ DURANVARLIĞI ARTMAKTA OLAN ŞİRKETE, GEÇMİŞTEKİ DEĞERİ. İLE DİRENÇ KOYANLARIN NİYETİNDEN ŞÜPHE EDERİM. Usd veya TL kaynaklı değerlemelerin düzgün yapıldığına inanmıyorum.
    Arsa fiyatları katlanıyor, o kanaldan şirketlerin değerlemelerie pozitif yansımalar hep sınırlı kalıyor.
    Gerçek değerin hassas bir biçimde ortaya çıkması trader ların işine gelmez.
    Maden peşindeler hep.
    Bu benim görüşüm.
    Onuniçinyalova ya seyahate devam.
    Yüzmeye devam.
    Sudan çıkmış balık gibi.
    ��������
    Direnç koymak için yollamadım mesajı. Buradaki çoğu kişi zaten uzun vadeci, şirketin değerini hisse fiyatından anlamak pek mümkün olmuyor, PD ise durumu net bir şekilde gösteriyor.
    Dowaksaya yapılan yatırım miktarı ortada, ft-2 şirketin yatırımlarıyla ilgili mesajları atıyor, olması gereken PD belli, 820 yi bugün olmasa elbet bir gün kıracak.
    Yalovaya gelince yolculuk bitmiş mi olacak Yatırımlar devam ettikçe şirket büyüdükçe yolculuğa devam inşallah

7. Yalova ya gelmeden yavrular zaten.
    Ama şirketin marka değeri, aldığı kalite ödülleri, geliştirilen ve geliştirilecek stratejik ürünler ve arge çalışmaları, bunlar için çarpan var mı?
    Ben bilmiyorum.
    Bunların kıymetini ve ederini en iyi şirket sahipleri biliyor. Bence bu kıymetin ederini deşifre etmeden de toplayabildikleri kadar toplamak için abidik gübüdük hareketler yaptırıyorlar.
    Ben kendimi ortağı görüyorum şirketin, payım nispetinde.
    İş ki şirkete uzun vadeli sahip çıkanlara kazık atma sevaryoları olmasın.
    Hoş kısmen var hissettiriyor. Arsa alıp satmalar falan. İş koluyla yatırım arazisi değilse ne alakası var bunun.
    Kimden kaça alıp, kime kaça satıyorlar.
    Finanse edilirken kredi kullanılıyor mu vs, deli sorular.
    Böyle bir şirketin pd/dd buralarda olmamalı diye düşünüyorum.
    Bunlar benim naçizane fikirlerim.
    Daha objektif ve rasyonel verileri sağolsun ft-2 arkadaşımız güzel grafik ve tablolara paylaşıyor.
    Ama adam akıllı., bir firmanın daha detayına değerleme çalışmasını görmedim ben.
    ŞİRKET çıkış trendinde iken bir değer üfürüyorlar, sonra düşerken tornistan.
    Bu şirketlerin ederi bu denli o dönemki faaliyet karına bağlı olabilecek kadar sığ mı?
    İşlerine gelince endekste paralel, bazen de endeksten ayrılmış.
    Dükkan çalışıyor mu? Evet
    Kar ediyor mu? Evet
    Hisse neden düşüyor,?
    Siparişler mi iptal, yooo
    Ürün fiyatları mı çakılıyor yooo
    VS vs
    Beklenti alınır, gerçekleşmeler satılır falan filan.
    Yani hep hikaye.

Mobidik filmini seyrettiyseniz,
    Bazen balığı yakalamak için ona bağlanıp gitmek de var.
    Sevda gibi.
    Anlamlı mı göreceğiz.
    Hiçbir öneri ve tavsiyem yoktur.

8.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    Teşekkürler grafik için. 2017-12 bilançosu ile mevcut bilançoya da bakmak gerek

2017-12 satışlar 759M USD
    2021-12 tahmini satışlar 390*2=780M USD

2017-12 kâr 81M USD
    2021-12 tahmini kar 54*2=108M USD

Dolayısıyla şu an 800M USD zorlaması şaşırtıcı değil. Bu satışlar ve kâr devam ederse mantıklı. Arada kar marjının iyileşmesini de DowAksa'nın konsolide satışlarda payının artmasna bağlıyorum.

DowAksa konsolide edilmiyor, öz kaynak yöntemiyle değerleniyor dolayısıyla satışlarda DowAksa'nın etkisi görülmüyor sadece net kardan Aksa'nın payına düşen kar gelir tablosuna giriyor o yüzden brüt kar marjına doğrudan bir etkisi yok sadece net kar rakamına etki ediyor.

Sayfa 110/1002 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •