Sayfa 3/990 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7920 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1. 10 yıl üzeri Aksa hissedarıyım.
    Hep takip ettiğim bu platforma katılma kararı verdim.
    Çok değerli geri bildirim sağlayan arkadaşların katkıları için teşekkür ediyorum.
    Bilanço ile ilgili çok değişik değerlendirmeler var.
    Neyin ne olduğunu elbette zaman gösterecek.
    Zihnimi bulandıran arsa alım satım sürecini konusunda ne düşünüyorsunuz.
    Benim algım, arsa fiyatlarının ortalama %56 değerlendiği bir dönemde, düşük bir kar ile arsanın satılmış olması,
    Şirket finansallarının kullanılarak (sermaye yapılarak) arsanın alınmış olması ve ihtiyaca binaen kime nasıl satıldığı belirtilmedenen satılmış olması.

Bu konunun ileride detaylı incelemesi bilançolara yansıyacak mıdır?

Değilse patron kendi çıkarları için şirket parasını istediği gibi kullanabilir.
    Para yatırım için lazım ise neden arsa alındı? Arsa parayı iyi değerlendirmek için alındıysa, neden beklenilen yada arzulanan kar oluşmadan satıldı? Bu işlemden kazançlı çıkan kim?.
    Bu konuları bağımsız denetim inceler mi?

Bilgilenmek isterim.
    Cevaben..

Bu şirketten para hortumlamanın bilinen bir tekniğidir....Uygulama kanunen bir sakınca yok gibi görünür ama 50 milyonu tek kalemde hesabına aktarmış olur patron..

Ramazan BayramıMIZ mübarek olsun.

biraz geç oldu, yapacak bi şey yoktu.

Sn koçari nerede..
    Onun görüşlerini önemsiyorum..
    Çok mantıklı temel analizleri var..

Sayın vali

aslında çok fazla yanınılmış bi durum yok
    ciroda yanıldık, en çok yanılanı siz oldunuz maalesef.
    şimdi
    bir arkadaş genel kurulda bedelli sermaye artırımı yaparak borçlarınızı kapatmayı düşünürmüsünüz mealinde bir soru sorduğunu yazmıştı.
    aldığı cevap
    biz bu işi içimizde çözeceğiz demişlerdi.
    evet
    patronlar borç sorununu kendi içlerinde çözmeye karar verip alabilecekleri temettüden feragat etmişler
    bu çok açık açık görülüyor
    ödenen borç miktarıyla
    kar tahmininde yanılınmış bi şey yok
    o ödenen borç
    KAR işte+ o paraya gelecekte ödenecek faiz de kar.
    (o ödenen borca ödenen faiz artık ödenmeyecek)
    bu çok çok çok güzel bence.
    bana gelince hisseyi satmıştım
    bir planlı satış değildi
    seans içinde davranışlarımı maalesef kontrol edemiyorum
    o al yada sat tuşuna dokunduran bi güç var biz/ben buna inanıyor
    adına
    nasip diyorum
    sattığımdan ötürü daha iyi durumda değilim
    nasipse gene ortaklıkta buluşuruz
    niyetim öyle.
    bol ve bereketli kazançlar diliyorum.
    Son düzenleme : koçari; 14-05-2021 saat: 13:29.

hammadde/ciro paritesi...kg fiyt($).......ACN fiyatı(3 ayın orta.lmsı)
    2020
    1.çeyrek....0.71,4.............2.175.......1270
    2.çeyrek....0.72,8.............1.927.........900
    3.çeyrek....0.64,3.............1.857.........950
    4.çeyrek....0.62,2.............2.160........1350

2021
    1.çeyrek....0.75,8.............2.485.......2260

--şirket, hammadde fiyatlarının ortalama yüzde 65 arttığı bir süreçte (son çeyrekte) ürüne yüzde 15 zam yapmış gözüküyor.

Alıntı Originally Posted by hizir32 Yazıyı Oku

Bu şirketten para hortumlamanın bilinen bir tekniğidir....Uygulama kanunen bir sakınca yok gibi görünür ama 50 milyonu tek kalemde hesabına aktarmış olur patron..
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...44446535/detay

AKSA nın da arsası ayni mahallede ve 12300 m2 idi....

ayrıca 1 yılda emlak endeksi artışı zeytinburnu nda yüzde 12

50 milyon afaki

--şöyle olabilir....ticari alacağı olduğu büyük bir müşterisi sıkışmış-ödeme yapamıyor duruma gelmiştir... elindeki arasayı aksaya satmıştır...alırken gerçek değerinden yüksek gösterilmiştir....satarken vergi yükü binmesin diye....

--şirket yetkililerinin, kör kör parmağım gözüne böyle bir alış satış yapmaları çok zordur...

7. Kendi kârından feragat etmiş, çok vatanseverler. Yerli müşterilere yapmış, yabancı müşterilere de mi yapmış. Bence burada bir bilanço karışıklığı var. Mesela yüklü alacaklarını Nisan ayına ertelemiş olabilir mi ? Bunu ikinci çeyrekte de yapılabilir ama 3. Ve 4. Çeyrekte yapamaz. Birde bu ihracata çalışan aracı bir şirket var diye yazmıştı birisisi, bu şirket aksanın mı yoksa akkök holdinge mi ait ? Bu ortamda bu ciro komik bu birincisi. Başka bir husus da Norveç varlık fonunun aksa yatırımı devam ediyor mu bilen var mı ? Hisse sayısını azaltacaktı fon dünyada, aksayı satmış olabilir mi ?

Olağanüstü büyüme, güneş ve rüzgar enerjisi için 'yeni normaldir'
    https://www.theverge.com/2021/5/11/2...ptional-growth

IEA genel müdürü Fatih Birol bugün yaptığı basın açıklamasında , “Rüzgar ve güneş enerjisi, rekor kıran iklim hedeflerimiz konusunda bize iyimser olmak için daha fazla neden veriyor†dedi .

Yenilenebilir elektrik kapasitesi geçen yıl 280 gigawatt arttı. Artış, geçen yıl bir önceki yıla göre yenilenebilir enerjide yüzde 45 artışa denk geliyor. IEA, bu yıl ve 2022'de 270-280 GW'ın daha çevrimiçi olmasını bekliyor.

Fatih Birol, Forbes dergisi tarafından dünyanın enerji sahnesine etkisi açısından en güçlü insanlar arasında gösterildi. [4] Birol, Dünya Ekonomik Forumu (Davos) Enerji Danışma Kurulu Başkanı ve BM Genel Sekreteri'nin Herkes İçin Sürdürülebilir Enerji Üst Düzey Grubunun bir üyesidir . Wikipedia

Sayfa 3/990 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •