Sayfa 4/1002 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 8015 madde; 25 - 32 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Küresel artan rüzgar talebini desteklemek için doğmuş yeni bir teknoloji

Dow ve DowAksa'nın işbirliğine dayalı buluşlarının bir sonucu olarak, yeni nesil rüzgar kanadı tasarımının ilerlemesine yardımcı olmak için yeni bir teknoloji doğdu. Elde edilen ürün, en iyi mekanik performans / verimlilik oranını sunar ve rüzgar kanadı spar kapak uygulamasında kullanılan yerleşik teknolojiler ve ürünlerle karşılaştırıldığında işlemeyi basitleştirir.

Bu yeni teknoloji, kararlı işleme ve yüksek kaliteli bir ürün sağlamak için kimyadan donanıma süreç zinciri boyunca gelişmeler gerektirdi. DowAksa pultruded profili, önemli bir küresel Yeldeğirmeni üreticisi olan Vestas Wind Power AS'nin zorlu ürün gereksinimlerini karşıladı ve 2019'da tam yeterliliğini elde etti ve Pultrusion tarafından rüzgar kanadı spar kapak uygulamaları için üretilen dünyanın ilk ticari olarak mevcut Poliüretan bazlı kompozit haline geldi. Bugüne kadar milyonlarca metre pultruded profil, Vestas'a en yüksek kalitede başarıyla teslim edildi ve yeni geliştirilen teknolojinin sağlamlığını kanıtladı. Bu proje, gelişmiş türbin verimliliği sağlamak için gelişmiş bir işleme teknolojisi ile yapılan güvenilir ve yenilikçi bir ürün sağlayarak rüzgar enerjisi kurulumlarının artan talebine hizmet etmektedir.
    https://www.dow.com/en-us/market/mkt...nd-blades.html

bu listenin toplamı 58.31...
    emniyet ticaret ve akkök hold. toplamı da 59.29

anlamlı bir fark yok.

--ANLAMLI-BELİRGİN TAKAS DEĞİŞİMLERİ

4. Sayın ft-2
    Alım satım arasındaki fark %12 mi?
    Şirket sahiplerinin arasında mahkeme varmış, anlaşmazlık varmış. Ben buna da inanmıyorum. Bence bu şirket içinde şirket sahiplerinin kendi çıkarlarına yönelik şirket sermayesinin kullanılamayacağı algısını yönetmek için kötü iyi polis i oynuyorlar. Kap aynı.
    Bu denli inovasyon ile ödüllü, karlı bir şirketin karının da ödenmiş sermayesi ile uyumlu gösterilebilmesi için, şirket fiyatının atmaması gerekiyor herhalde.
    Yani karı düşük göstermenin bir koşulu şirket ederi ile orantılı olmalı.
    Sonra düzenli temettü diye ky ağzına bir parmak bal sür.
    Teşfikler, yeni yatırımlar, yeni ürünler, ortaklıklar havada uçuşuyor. Fiyat yerlerde sürünüyor. Şirketin bunca yatırımına ve faaliyetine karşın, dolar bazında değeri son 10 yılda nereden nereye geldi aceba.
    Bunu siz biliyor olabilirsiniz.
    Teşekkürler.
    Ytd

bugün, an itibarıyla endeks 100 de en çok yükselen sanayi şirketinde birinciyiz....

bilançonun etkisini üzerinden atmış gibi, bir numara değilse tabii...

Alıntı Originally Posted by Kompozit Yazıyı Oku
    Sayın ft-2
    Alım satım arasındaki fark %12 mi?
    Şirket sahiplerinin arasında mahkeme varmış, anlaşmazlık varmış. Ben buna da inanmıyorum. Bence bu şirket içinde şirket sahiplerinin kendi çıkarlarına yönelik şirket sermayesinin kullanılamayacağı algısını yönetmek için kötü iyi polis i oynuyorlar. Kap aynı.
    Bu denli inovasyon ile ödüllü, karlı bir şirketin karının da ödenmiş sermayesi ile uyumlu gösterilebilmesi için, şirket fiyatının atmaması gerekiyor herhalde.
    Yani karı düşük göstermenin bir koşulu şirket ederi ile orantılı olmalı.
    Sonra düzenli temettü diye ky ağzına bir parmak bal sür.
    Teşfikler, yeni yatırımlar, yeni ürünler, ortaklıklar havada uçuşuyor. Fiyat yerlerde sürünüyor. Şirketin bunca yatırımına ve faaliyetine karşın, dolar bazında değeri son 10 yılda nereden nereye geldi aceba.
    Bunu siz biliyor olabilirsiniz.
    Teşekkürler.
    Ytd

--akrilik elyaf, PES e piyasasından devamlı veriyor....geçen sene satış 1.200 bine düştü.... bunu dert eden çoğu yatırımcı satıp çıkıyor....o nedenle tahta aşırı dengesiz-oynak....

7. Teşekkür ederim

--AKSA nın işi gerçekten zor....piyasası azaldıkça, ciddi yatırım ve bilgi birikimi gerektiren zor alanlara yatırım yapıyor....her sene 50-60 milyon dolar yatırım yapıyor...maliyet düşürmek ve yeni alanlara girmek için... sadece halı ve tirko ile olmuyor...bu alanlarda kar marjı düşük...

--talebi azalan sektörde büyümeyi başarıyorlar...aslında şapka çıkarmak lazım yönetime...

Sayfa 4/1002 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •