Sayfa 561/998 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7981 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    https://www.compositesworld.com/news...er-rims-wheels
    https://www.compositesworld.com/news...quisition-corp

--karbon elyafın yeni kullanım alanlarında vites büyüyor...

-2023-2025 aksa-dowaksa adından en çok sözü edilecek borsa şirketlerinde ilk 5 içinde yer alacağını düşünüyorum...hala, aksa akrilik fiyatlarının dowaksa yı içermediğini de....

--endeksin geldiği bu yüksek yerde yeni para sokacağım hisse sayısı 2-3 ü geçmiyor...o zaman elimdekileri satmak için bir sebep bulamadığıma göre kendi hisselerimi almaya devam...

--kendime yazılar olup yatırım tavsiyesi içermez.
    https://www.deakin.edu.au/research/r...player-dowaksa
    Carbon Nexus Direktörü Derek Buckmaster, DowAksa ortaklığının araştırma tesisi için büyüme planının önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Bay Buckmaster, "Halihazırda Waurn Ponds kampüsümüzde Carbon Nexus'un yanında bulunan ve yakın zamanda faaliyetlerini genişleten, dünyanın ilk tek parça karbon fiber otomobil tekerlekleri ticari üreticisi Carbon Revolution ile ortak çalışıyoruz" dedi.

Not: haber-açıklama 2015 yılına aittir.

https://www.greencarcongress.com/202...21004-vto.html
    ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Araç Teknolojileri Ofisi (VTO), elektrikli araçların enerji verimliliğini artırmak için hafif malzemelerin uygulanmasıyla ilgili temel teknik zorlukları ele almak için endüstri liderliğindeki beş araştırma ve geliştirme projesini seçti.

--daha önce yukarıdaki haberi getirmiştim...Carbon Revolution amerikan şirketi olunca yeniden hatırladım...

--otomotiv sektöründe karbon elyaf kullanımı elektrikli arabalar ile birlikte ciddi şekilde artmaya gebe...
    Son düzenleme : ft-2; 07-12-2022 saat: 23:45.

2. iki gün içinde 95,6'dan 84,6'ya hisse başı 11TL düşerek büyük bir başarıya imza atan Aksa tahtacısını ve küçük yatırımcısını kanatları altına alarak yıpranmaktan kurtaran sayın şirket yöneticilerini içtenlikle kutluyor ve en derin saygılarımı sunuyorum.

acaba şirket yönetiminden tek bir kişi son 3-4 aydır hissenin günlük hareket marjına filan bakıp "nooluyo lan, böyle volatilite mi olur, insanlara yazık değil mi?" diye soruyor mudur?

hangi yatırımcı el atar günlük hareketleri bu kadar güvenilmez olan bir şirkete? bu tahtaya giren/girmek isteyen KY'nin %80'i dayak yiyip çıkıyordur tahminime göre...

şirket ile ilgili (devre kesme ve küçük ortağın satın almaları dışında) en son bildirim 1 ay önce Mısırdaki tesisin satılması imiş. Daha öncesine gittim, bir tane dişe dokunur bildirim göremedim son 3-4 ayda (bilanço ve yatırımcı sunumu hariç).

hiç mi bir şey olmuyor bu firmada? kamu kuruluşu mu bu? her yerde sürekli elektrikli araç yatırımları, yeşil enerji yatırımları vs varken bizi karbon elyaf tarafından direk etkileyen bu gelişmelerin şirketimize hiç bir yansıması yok mu? neden Karbon elyaf yatırımlarında bu kadar muhafazakar davranılıyor? neden daha agresif yatırım kararları çıkmıyor? şimdi değilse ne zaman? yatırımcı sunumunda global ihtiyacın yakın gelecekte ikiye katlanacağı söylenirken, arkanda da Dow Chemicals gibi bir dev varken neden bu gittikçe büyüyen pastadaki payını daha agresif artırmıyorsun? sen yapmayacaksın da kim yapacak?

yazdıkça sinirim zıplıyor. nasıl ketum bir şirkettir bu ya? elyaf üretiminde bunca tecrübe, Vestaş ile anlaşma, %100'e yakın kapasite kullanım oranı, Akkök'lerin finansal gücü... Lan yönetemiyorsanız bırakın biz yönetelim )))))))

3. Kalıbının adamı değil derler ya, kalıbının şirketi değil, hiç bir dayanıklılık yok, az rüzgar esse yere serilip toparlanamıyor bir daha.
    Burada bizim gibi üç beş sepetçi de olmasa daha beter olur herhalde.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Kalıbının adamı değil derler ya, kalıbının şirketi değil, hiç bir dayanıklılık yok, az rüzgar esse yere serilip toparlanamıyor bir daha.
    Burada bizim gibi üç beş sepetçi de olmasa daha beter olur herhalde.
    --kötü hisse, iyi şirket...

--adam avcı....attığı kurşunun maliyetine bakmıyor....avladığı zevke bakıyor...

--kötü havada aşağı basma hastalığı-sendromu var...tahta yapıcıda...

--önce hisseden nefret ettirecek...sonra maliyetlerine yaklaşınca ya da ufak bir kar ile teslim edecekler; bu psikolojiye oynuyor yıllardır...

--bu tür hareketler patron-patronlardan izinsiz olmaz...hiç kimse tapulu arazisinde kaçak yapılaşmaya*gecekonduya izin vermez..

--algoritmik programda endeks 1 düşer ise sen 3 düş, endeks 3 çıkar ise sen 1-2 çık diye program yapılmış sanırım..

Sayfa 561/998 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •