Sayfa 449/998 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 7981 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Tahmini son güne bıraktım.

Terse düşürürler..

Artık lot sayıyorlar
    Madem lot sayıyorlar, hepimiz lot sayılarımızı yazalım, bitsin bu işkence. bu nedir ya?

Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    dowaksanın bilançoya anlamlı katkı yapmasına en az 2-3 sene var.
    sasa nın esas karlılığı vergi gelirinden....

.................................................. .......2021..........2020..........2109........... 2018
    sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri 1.885.425 --587.208 -- 1.051.578---- 346.419

dowaksa da gösterebilir....https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/690231
    Son düzenleme : ft-2; 27-09-2022 saat: 09:37.

3. O kadar olmasa da vergi istisnalarından vergi geliri yazabilir. Ama bunun için satış olması lazım. 10 yılın 5 yılı bitti nerdeyse. Kalan 5 yıl ne kadar verimli geçecek, esas cevabı aranan konu bu.

Kaldı ki, bu vergi gelirleri o süre için geçerli, sonrası yok. 10 yıllık one shot bir olay gibi değerlendirmek lazım. Sasa'nın bu kadar borçla yatırım yapmaya devam ediyor oluşunun arkasında bu vergi istisnalarından başka bir sebep yok. O geliri çıkarttığınızda sasa kim bilir ne fiyatlara düşer. Büyümek için yatırım yapmak süper ama bunu sürekli yapmak bir noktada hızlı büyümeyi kontrol edilemez hale getirebilir. Kontrol edilebilir olmalı. Kimya sektörü, ne sasanın ne aksanın kontrolünde değil ve dış olaylara son derece açık bir sektör. Değerli bir sektör ama riskleri de az değil. Aza tamah etmek, arsız olmamak şirketler için de çok önemli.

Benim fikrim, aksanın bir sasa olmayacağı yönünde. Daha kendini bilen ve ayakları yere basan bir yatırım mantığı ile gidiyor ve buna pozitif bakıyorum. En iyi bildiği alanda yenilikçi ürünler geliştirmeye devam etmesini, bununla beraber dowaksaya yatırımlarını devam ettirmesini beklerim. Sağlam ve emin adımlarla, çok risk almadan ilerlemeli. Sasa gibi içinden çıkılamaz bir hale dönüşme potansiyeli olmamalı.

Geleceği parlak, ama risklerden olabildiğince uzak olmalı. Tek eleştirdiğim nokta, finansman departmanı. Bu adamlar riskten kaçınmak için doğru adımları atmıyorlar. Bunun sonuçlarını da bilançolarda görüyoruz. Bir şirket için üretim ve satıştan bile daha değerli olması gereken bir departmanın önemini kavrayamamışlar. Eğer bu işlerden anlayan doğrudürüst bir finansman departmanımız olursa, katkısını her 3 ayda bir görürüz. Bu konuya hassasiyetle eğilsinler lütfen.

4. 1 ekim itibarı ile bist 30 da yer alacak acaba kısa süreli bir tepki hareketi yapabilir mi ?
    Bana balık tutmayı öğretme, balık ver.

5. Aksa'nın neye ne tepki vereceğini 13 yıldır öğrenemedim.

6.  Alıntı Originally Posted by isipsiz Yazıyı Oku
    1 ekim itibarı ile bist 30 da yer alacak acaba kısa süreli bir tepki hareketi yapabilir mi ?
    30 endekse giriyor oluşu elbette pozitif. Önemli olan kalıcı olup olmayacağı. Bu da piyasa değeri ve işlem hacmi ile doğru orantılı. Piyasaya yabancı girişi olursa (seçim öncesinde olması kuvvetle muhtemel) çeşitli fonların ilgisi muhakkak olacaktır. Ama ne oranda olur bunu kestirmek güç.

7.  Alıntı Originally Posted by Kastrat Yazıyı Oku
    Aksa'nın neye ne tepki vereceğini 13 yıldır öğrenemedim.
    13 yıldır yükseliyor sayın Kastrat. Kısa süreli etki ve tepkilere aldanmamak lazım. Şirket büyüme eğrisinin daha başında abisi

Ayrıca nazik iltifatınız için de teşekkür ederim

Bol kazançlar.

8. Önümüzde ki ayın başında bilanço geliyor.

Bence Aksa'yı takip eden piyasa ve bizim için kırılım olabilecek bir bilanço olacaktır. İyi bilanço güven tazeler, düşük kâr(kötü efk beklemiyorum) gerilen ipleri keser.

Bu arada eski topları görmek güzel, selamlar

Sayfa 449/998 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •