Sayfa 43/53 İlkİlk ... 334142434445 ... SonSon
Arama sonucu : 423 madde; 337 - 344 arası.

Konu: VKGYO Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    ---Henüz finans merkezi açılmadı. Hele bir açılsın ki oradaki işyerlerinin piyasa değerleri yükselsin.
    ---Yapılan 3 adet kuleden ( 2.tanesi 36 katlı diğeri 52 katlı.) sadece Vakıfbank.a yanılmıyorsam 14 katın satışı yapılmıştı. Diğerleri
    duruyor. Onlar satılıp kap.heberleri düştükçe hisseye olan talep de artar diye düşünürüm.
    ---Yılsonu yeniden değerleme oranı %.123.olarak açıklandı. Buradan da duran varlıklara yılsonu bilançosunda gelecek artı
    değer farkını sanırım tahmin edebilirsiniz.

Herşeyin bir zamanı vardır. Meyve bile olgunlaşmadan yenilemiyor. Sabır. sabır.sabır...

2. ömer kardeşim iyi diyosun hoş diyosunda gelecek satın alınır gerçekleştiğinde satılır bunlarda buda yok okadar kar var bilanço iyi borç az denecek kadar iyi bunların ne yapacağı belli değil daha öncede bu kadar baskı vardı arkasından bedelli çıktı milletin anasını ağlattılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    Saygıdeger kardeşim..
    Hissede yeni değilim. Bedellinin çok öncesinden beri hissedeyim. Elbette hissedeki baskılar benim de canımı yaktı. Ama yapılacak
    şey sabredip zamanının gelmesini beklemektir. Sana basit bir örnek vereyim.

Rubns tekstil hisse senedi 5.Temmuz.22.de arzedildi. 18.lere çıktıktan sonra hisseyi elinde bulunduran grup 5,9, / 13,eylül.tarihleri
    arasında 7.300.000.k.malı piyasaya 18.12/16.72 fiat aralığından verdi. Sonrasında şirket arsasını 120.milyona sattı. Arkasından
    Bakırköydeki villalarını yılsonuna kadar satacağını ve buradan şirkete 277.milyon daha para girecegini açıkladı. Yeni fabrika
    yatırımını, aldığı teşvikleri açıkladı.İlaveten fab.çatısı üzerine güneş enerjisi kuracağını ayrıca da yine kömürle çalışan elk.santralı
    kuracağını açıkladı ve hisse toparlandı. Şimdiyse o villalardan perdeypey 4 tanesinin satıldığını açıkladı. (Tanesi 1.milyon dolardan)
    Neticede hisseye talep geldi ve hisse fiatı yükseldi. Şuan hisse fiatı 29.80.tl. Haliyle villa satışlarının haberi geldikçe hisseye olan
    talep de devam edecektir. Yılbaşından sonra yeni fabrika devreye alınıp üretim artınca da sanırım yatırımcısını memnun eder.

Vkgyo.da da ben aynı durumu kendime göre gözlemledim. Hisse henüz kışdan çıktı. İlkbaharda. Önümüzdeki yazı geçsin
    sonbaharda bakalım aynı yerde kalabilecekmi.

Bu hisse temettü vermez. Temettü yerine bedelsiz verir. Önümüzdeki sene sanırım hisseleri katlarız. Benim beklentim böyle. Bol kazançlar..

4. Ömer bey çift haneler görülebilir mi yeni yıl ile birlikte?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    #Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ne taşınma sürecine ilişkin "Binalar bitti. İçinde birtakım düzenlemeler oluyor. Bunlar yıl sonu veya ocak ayı gibi inşallah taşınılacak durumda" dedi.#VKGYO������

2014 yılından sonra uzun yıllar 0,5 dolar dan işlem görmüş,2020 den sonra yavaş yavaş TL olarak yükselmiş ama hala 0.25 dolar dan işlem görüyor.sozde GYO fiyatlari uzaya çıktı ama bu ,pnede tersi durum olmuş,milletin sermayeyi eritmis.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
     Alıntı Originally Posted by boran Yazıyı Oku
    2014 yılından sonra uzun yıllar 0,5 dolar dan işlem görmüş,2020 den sonra yavaş yavaş TL olarak yükselmiş ama hala 0.25 dolar dan işlem görüyor.sozde GYO fiyatlari uzaya çıktı ama bu ,pnede tersi durum olmuş,milletin sermayeyi eritmis.
    Açıklamanız sanırım yeterli. Şirket, finans merkezi açılıp g.menkullerini satmaya başlarsa sanırım eski degerini yeniden yakalar../ytd..

1/10 u yaklaşık 1 milyar TL ye satılan İstanbul finans merkezinin kalan 9/10 u kaç para eder

Sayfa 43/53 İlkİlk ... 334142434445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •