Sayfa 3/611 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 4883 madde; 17 - 24 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

Bu nasıl bir hissedir çukurun dibi

2. Arkadaşlar Merhaba..
    Çok uzun zaman oldu hissenete yazmayalı ama Polho yüzünden yenide yazmaya başlayacağım sanırım..
    Maydonozcu Kamil Abi, seni zevkle okuyorum..
    2 husus belirtmek istiyorum..

1-Şirket bence de bedava ama 18 de 1 e 6 operasyon olmuş tahtada..
    Anca soğuyor, o yüzden çok öfkelenmemek lazım..

2-Tabii ki de Kurtköy mükemmel bir beklenti olacak ama bence Poliport daha önemli..
    Adamlar 18’de 250 mio usd yatırım yaptık poliporta demiş, bugün neredeyse şirket değeri..
    Ama şimdi buraya poliportun kendi sayfasından bir metin atacağım..

Dökme Sıvı Depolama Hizmetleri
    %58 gelir payı ile Poliport'un en kârlı iş koludur.

‘’Elleçlenen yüklerin %41’i kimyasallar ve %59’u petrol ürünlerinden oluşmakta olup, katma değeri diğer iș kollarına göre yüksektir. Elleçlenen yükler, ton bașına 19,4 $ gelir yaratır. 1990’lardan bu yana Dow, BASF, Bayer, Shell gibi dünyanın en büyük üreticileri Poliport’un müșteri portföyündedir. Terminalin yıllık elleçleme kapasitesi 2,5 milyon tondur. 2018 yılında sıvı yük terminalinde elleçlenen yük 1,5 milyon ton, terminal doluluk oranı ise %81 olmuștur.’’

Kamil Abi benim anladığım 30 mio usd gelir elde etmişler sadece sıvı elleçlemeden..
    Yani kabaca 250 mio TL..
    Asıl haber bu bence..

3. Arkadaşlar, 359 milyon TL lik ÇED raporu daha yeni onaylandı. Sene 2021...Ortada fol yok yumurta yokken, yani hiç bir yatırım planlama ve zamanlaması belli değilken, te 2019 yılında döviz bazlı kredi çektirip ne işler çevirdiler Poliport üzerinden biz bunun peşindeyiz. 2020 yılsonu 294 milyon TL olan yükümlülük 3 aylıkta 300 milyon TL yi geçti, kartopu gibi büyüyor. Sırf bu nedenle borsadaki emsalleri paraya para demezken kâr yazamıyor Poliport ! Öfkelenmemizin temel nedeni bu...

Ben zavallı bir yatırımcı olarak şunu soruyorum: Yoksa alınan bu kredi ile Şark Mensucat'taki patronlara ait Poliport hisseleri mi satın alındı uçuk fiyatlardan ? Neden uçuk fiyat diyorum, çünkü 2019 yılsonu faaliyet raporunda Poliport'un toplam değerlemesi 418 milyon TL yapılmış ama 12.12.2019 tarihinde ısmarlama yaptırılan değerlemede bu rakam 1.256.212.060 TL. Faaliyet raporunun tarihi ne 31.12.2019, yani aşağıda linki bulunan bu değerleme ile arasında sadece 18 gün fark var. Peki, 2020 yıl sonu faaliyet raporunda bu değer ne kadar abisi: 588 milyon TL. Eee, hani aşağıdaki değerlemede bulunan rakam nerede ? Nerede kardeşim nerede ???

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/804901

Kredi kullanılan tarih ile Şark Mensucat'taki Poliport hisselerinin alındığı tarihler aynı ?!...Dedektif olmaya gerek yok, her şey ortada. Bunun peşini de bırakmayacağız. Hem borsadan milletin a.sına koyuyorlar hem de şirketler üzerinden yaptıkları katakullilerle. Bu bezirgan saltanatını bitireceğiz. Sedat Peker dosyaları açıklamaya başladı belki bu konu hakkında da bir şeyler der, dur bakalım. Savcıdan, polisten, maliyeciden zerre umudum yok zaten. Devleti mafyanın idare ettiği kabak gibi ortaya çıkmış vaziyette.

4. Eski arkadaşlar bilir. Poliport ile ilgili her şey basında çıkan 359 milyon TL lik ÇED haberi ile başlamıştı. O tarihe kadar bütün faaliyet raporlarında Poliport ile ilgili bölümde aynen şu yazılı idi: "Kocaeli Körfez Bölgesi Limanlarında kendi kuru yüklerini elleçleyen bazı firmalar atıl kapasitelerini değerlendirmek için oldukça düşük fiyatlar hizmet vermektedir. Ancak bu terminaller, tam kapasite kullanım oranlarına yaklaştıkça, arz-talep dengesinin, kapasite artırım yatırımlarını tamamlamış̧ olan Poliport lehine değişmesi öngörülmektedir." Açın bakın, göreceksiniz.

Bu ÇED haberi çıkınca bizde haliyle şirkete "yahu bütün faaliyet raporlarında yatırımları tamamladık diyorsunuz ancak gel gör ki ortada yürüyen 359 milyon TL lik bir ÇED süreci var, ne iş?" diye sorduk. O tarihten sonraki faaliyet raporlarında bu cümleyi kaldırdılar. Kaldırdılar ama faaliyet raporunda bakın halen ne yazılı:

Körfez Bölgesi Limanlarında kendi kuru yüklerini elleçleyen ve atıl kapasitelerini değerlendirmek için çok düşük fiyatlar ile hizmet veren terminallerin, tam kapasite kullanım oranlarına yaklaşması ile arz-talep dengesinin Poliport lehine değişmesi beklenmektedir.
    Yani şu an zaten tam kapasite çalışmayan bir yer var ve sen hâlâ kör göze parmak buraya yatırım yapacağım diyorsun. Haliyle ben de bundan işkilleniyorum. Zaten kredi çektiğin günlerde başka bir şirketteki Poliport hisselerini şirkete aldırmışsın. Ben senin neyine güveneyim bilmiyorum ki ? Yaw, sadece dürüst olun, başka bir şey istediğimiz yok. Lan zaten böyle olman lazım, biz istedik diye değil. Bütün dinlerde hatta dinsizler de bile bu böyledir...Lan sizin iyiliğiniz için düşünmüyorsam namerdim. Arkanıza aldığınız AKP rüzgarına güvenmeyin, o yıkılmaz gibi görünen dağların tamamı kumdan; sakın bu güce güvenip de hukuksuzluk içerisine girmeyin dedim belki 500 kez.

Daha hâlâ birilerinin aklıyla pay geri alım satım rezaletleri bilmem neler...Adam akıllanmadı maalesef.

5. Hani bana diyor ya, şu patronla uğraşmayı kes yoksa çok fena olur. Şunu izleyin dostlarım:

https://www.youtube.com/watch?v=THz5i9_23Ug

Bizim sayın patron dediğimiz şey buradaki yönetici sınıf !

6. Saklayamacağı parası olan varsa alsın polhoşu götürsün yapsın 30 lira kim pahalı diyebilirki hayvan gibi duran varlık aklıcanmı boklıcanmı ne yaparsan yap hemde winwin elindeki hisselerde bir o kadar yükselsin bizde üç kuruş sebepleniriz kırıntılardan... anlayamıyorum, aklım yetmiyor

7. poliportu şu an kurmaya kalksa birisi kuruluş maliyeti 400 milyon USD den aşağı olmaz üstelik işleyen oturmuş bir yer satış fiyatını siz tahmin edin adamların niyeti poliporta ortak bulmak patron söyledi zaten ÇED raporunun çıkması bu işin olgunlaştığını gösteriyor kapasite şimdi tam olmayabilir 5 sene sonra belki oda yetmeyecek 10 sene önceki kapasite şimdikinden yarısından biraz fazla adamlarda teknolojiye uyum ileri düşünce herşey var artık hisse fiyatındada görmek istiyoruz bu değerleri

8. bunada birileri çökmüş anlaşılan ::
    YouTube bir video,da bunların adı geçerse şaşmam..
    ne dibi delik dünyada yaşıyoruz ...çöken çökene
    kör tutugunu öper derler bizimkiside aynen böyle birşey..öpen öpene
    polhoş
    bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

Sayfa 3/611 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz