Sayfa 437/612 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 4890 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Yapılacak projede polho nun alacağı daire veya işyerleri net paylaşım olduğu üstelik şu andaki piyasadaki değer artışlarından dolayı beklenenden çok daha fazla gelir elde edcek....Maliyete karışmaması büyük avantaj....Sanırım senelerdir beklenen haber buydu.....ytd

2.  Alıntı Originally Posted by ÜNİ Yazıyı Oku
    Yapılacak projede polho nun alacağı daire veya işyerleri net paylaşım olduğu üstelik şu andaki piyasadaki değer artışlarından dolayı beklenenden çok daha fazla gelir elde edcek....Maliyete karışmaması büyük avantaj....Sanırım senelerdir beklenen haber buydu.....ytd
    şu günlerde arsa verenler % 60 arsa payı alırken, polho % 34 alıyor. üstelik % 60 arsa payına karşılık, % 40 paya sahip olacak şirket bütün giderleri üstleniyor. bu nasıl bir avantaj oluyor?

3.  Alıntı Originally Posted by anılmert Yazıyı Oku
    şu günlerde arsa verenler % 60 arsa payı alırken, polho % 34 alıyor. üstelik % 60 arsa payına karşılık, % 40 paya sahip olacak şirket bütün giderleri üstleniyor. bu nasıl bir avantaj oluyor?
    Dap Yapı ya mi veriyor ronesansa mi veriyor yoksa sokak arası müteahhit e mi veriyor? sen ister son zamanlardaki büyük firmalarin anlaşmalarını bir gözden geçir. Şu an eğer malzemelerin bu kadar pahalı olduğu dönemde varsa toprak sahibine %60 veren Allah aşkına bana yönlendir. Birde demişsin ki %40 paya sahip şirket bütün giderleri üstleniyor, hayır zaten tabi bütün giderleri üstlenecek bizim anlaşmanın detaylarından bilgin pek yok galiba. Şöyle düşün toprak aynı toprak ama insaat maliyetleri dolar bazında bile son yıllarda fena derecede yukarı gitti. Şöyle düşün toprak sahibi aynı ev sayisini alacak ama inşaat şirketi bu işi 5 yıl önce yapsaydi daha avantajlı olacaktı.

Buraya bir haber atayım

https://tr.euronews.com/2022/06/20/e...uzde-107-artti

Bunlara ayrı ayrı bakıldığında son bir yılda inşaat malzemeleri yüzde 134 artmış bu Nisan ayının verileri Haziran ayının daha da fazla arttı.

Yani şöyle düşün sen bir yeri inşaat karşılığında aldın. Tüm maliyetler sana ait burayı malzemeler ucuzken mi yapmak istersin pahaliyken mi? Şimdi birde toprak sahibi olduğunu düşün hiç bir maliyet sana ait değil anlaşma aynı anlaşma ucuzken mi yapsın inşaat malzemeri pahalıyken mi? ;)

Polisan bu anlaşmada hiç bir bedel ödemedi ne imar parası ne belediyeye bağış ne tapu vs parası elini cebine bile götürmedi. Son zamanlarda varsa bana bir tane %60 toprak sahibine veren büyük bir proje at herkes görsün bende özür dileyeyim.

Hem ayrıca sen burayi Bağdat caddesiyle mi kiyasliyorsun, Beşiktaşla mi kiyasliyorsun? Gel sana söz veriyorum ben şu an ki arsanın yanından yer alacağım bana %60 veren muteahiti bul sana %5i vallahi vereceğim hem ne olsa değerlenecek bir yer orası sende kazan bende kazanayım muteahitte belki kazanır
    Son düzenleme : temel analizci; 07-07-2022 saat: 06:24.

4. Buradan atıp tutmak kolay birileri de yazıyordu zamanında yok şöyle yaparım böyle yaparım şöyle %50 alırım böyle %50 alırım. Bana versinler ben yapayım diyen. evet bundan 1 yıl önce bende diyordum %34 az diye ama şu an şu zamana göre iyi. İyi değil az diyorsanız buyrun mail orada atın daha iyisini bulun götürün emin beyin yanına daha başka arsalarimizda var sizde ekmek yiyin.

Bakın siz gelip sormadiniz gk de hatta telefonla arama cesaretinde bulunmadiniz bile ben direkt Mehmet emin beye sordum genel kurulda. sağolsun beni hem genel kurul öncesi hem genel kurul sonrası dinledi öyle üstün körü değil yaklaşık en az 1 saat tuttum 10 larca Pendik arazisi hakkında soru sordum. O da SPK kurallari çerçevesinde sağ olsun cevapladı.

Bana dediği şu eğer az olduğunu düşünüyorsan daha fazla oran verecek Dap Yapı kadar güvenilir bir şirket getirin dedi. Aynı şeyi Tolga beyle de konuştuk yine belki yarım saate yakin sağolsun oda cevapsız soru bırakmadı.

Siz belki bilmezsiniz kc grup u bir arastirin öyle bir iş mi gelsin istiyorsunuz böyle bir dönemde arsanın başına yine, (ha ayrıca şunu da soyliyeyim konu gelmişken orada KC grubun devasa kulelerinin yıkımını da Dap maliyetlerine katın devasa iki binanin tepelerine kepçe çıkartarak yıktılar moloz vs temizlediler bunlarda büyük maliyet).

Bu dönem calkantili bir dönem izleyin kaç tane inşaat şirketi batacak ki zaten batmaya başladılardar çevresi olanlar bir kaç tane devasa inşaat şirketlarinin şu an çok zor durumda olduğunu duymuştur.

5. Son derece akılcı bir yaklaşım....Şirket güvenirliği itibarı çok önemli iyi bir projede satış öncesi ve sonrası yerin değerlemesinde çok ciddi faktör.....Yapılan anlaşmada polisan çok avantajlı....ytd

6. Aynen katılıyorum firma marka avantajı ile zaten diğer firmalara göre en az %30 pahalı ürün satabiliyor. Polisan ı ilgilendiren hasılat büyüklüğü. Emsal arttıysa geliride artacak ben bunu merak ediyorum. Polisana gelecek olan para ne kadar olacak? Dap yapı zaten kaliteli işi iyi paraya satar. Adamlar 1+1 12 milyona satıyorlardı. Burdada 3+1 o paraya gitse holding piyasa değerinin çok üzerinde bir gelir yazabilir

7. Twterda bir günü bir gününe tutmayan ovdukten bir gün sonra satan bir arkadaş yine o mecrada arsadan gelecek gelir konusu geçti mi diye sormuş.

Genel kurulda herşey SPK kurallarına göre geçti. Zaten gozelmcide orada öncesi ve sonrasıda dahil. Kimse SPK kuralalarina uygun olmayan bir soruyu sormadı kimse SPK kurallarına uygun olmayan bir cevap vermedi ve daha önemlisi kuruldaki tüm konuşmalar tutanağa bağlandı yapmanız gereken tek şey toplantı tutanaklarını okumak. Daha en basit kurallardan uzak bize bizim hissemizi övüyor. Tweterda eline göre hisseyi övecek kimseye ihtiyacımız yok.

8. Bu spek harbi mal ya. Kimse burdan mal vermez bunu bi anlasa…..

Sayfa 437/612 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •