Sayfa 559/612 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609 ... SonSon
Arama sonucu : 4893 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Dostum borsayı terketmene az kalmış olabilir bu haber dünden biliniyordu, sadece kap bugün geldi. Ondan bugün yüksek açtı mal yedire yedire geldi.
     Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Pztesi artık tavan olmazsa bu işi bilmiyormuşum der borsayı terkederim
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ugurkb84 Yazıyı Oku
    Dostum borsayı terketmene az kalmış olabilir bu haber dünden biliniyordu, sadece kap bugün geldi. Ondan bugün yüksek açtı mal yedire yedire geldi.

Dün bilinen şey söz konusu arsanın yarısı için çed raporu başvurusuydu. Bugünkü ise her iki ada nın da dahil olduğu ruhsat projesi onay başvurusuydu. Çed raporu 28 kasımda düzenlendi ve arsanın yarısı için olduğundan belki biraz da ters tepti. Bugünkü olay farklı. Pztsi birbirinizi ezmeyin alırken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Biz Dün 10723/3 nolu arsanin CED raporunu bulmustuk ve paylaşmıştim.
    10723/3 nolu arsanin CED raporunda PROJE olarak 1000 konut ve 100 dukkan var. Bu alan 49000 m2. Dap yapi bu projeye 1.5 milyara yakin para harcayacak.
    Bu projeden Polho 3 milyar kar yazar.

Bugun gelen kapta 10724/2 nolu arsayi da eklemisler. Bu supriz oldu.

10724/2 arsanin CED raporu yok. O alan da 59000m2.

Bu alana BENCE 1200 konut 120 dukkan sığar daha fazla da olur. Burdan da 3.5 gibi kar olur

Ikisinin toplamindan bence 6-6.5 milyar kar kalir.

Not: arsanin daha kalan diger yerleri de var. Yaklasik 60000m2 daha var.

Alıntı Originally Posted by ugurkb84 Yazıyı Oku
    Dostum borsayı terketmene az kalmış olabilir bu haber dünden biliniyordu, sadece kap bugün geldi. Ondan bugün yüksek açtı mal yedire yedire geldi.

4. Elimde mal var birbirini ezen olur mu bilemem. Ben satar mıyım onu da bilmiyorum. Haber güzel tesirini görürüz.
     Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Dün bilinen şey söz konusu arsanın yarısı için çed raporu başvurusuydu. Bugünkü ise her iki ada nın da dahil olduğu ruhsat projesi onay başvurusuydu. Çed raporu 28 kasımda düzenlendi ve arsanın yarısı için olduğundan belki biraz da ters tepti. Bugünkü olay farklı. Pztsi birbirinizi ezmeyin alırken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Şirketin piyasa değeri 10.8 milyar lira.
    Bu projelerden edeceği kâr 6.5 milyar lira ve suya sabuna dokunmadan. Üstelik daha bir arsa daha var. Oradan da benzer kar yazsa neredeyse şirket piyasa değeri kadar kâr yazar. Hesap doğru mu HEG bey.
     Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    Biz Dün 10723/3 nolu arsanin CED raporunu bulmustuk ve paylaşmıştim.
    10723/3 nolu arsanin CED raporunda PROJE olarak 1000 konut ve 100 dukkan var. Bu alan 49000 m2. Dap yapi bu projeye 1.5 milyara yakin para harcayacak.
    Bu projeden Polho 3 milyar kar yazar.

Bugun gelen kapta 10724/2 nolu arsayi da eklemisler. Bu supriz oldu.

10724/2 arsanin CED raporu yok. O alan da 59000m2.

Bu alana BENCE 1200 konut 120 dukkan sığar daha fazla da olur. Burdan da 3.5 gibi kar olur

Ikisinin toplamindan bence 6-6.5 milyar kar kalir.

Not: arsanin daha kalan diger yerleri de var. Yaklasik 60000m2 daha var.

6. Bastada piyasa degeri kadar kar edecek diye hesaplamistik. Benim 7-8 lirada ilgimi ceken de oydu. Projenin onaylanmasına az kalmisti. Bayadir bekleyen arkadaslar daha iyi bilir.

Aslinda hesap su %34 Polho nun.

Çed raporu uzerinden hesabi yapalim 340 konut ve 34 dukkan polhonun payina düşüyor.

Ortalama 8 milyondan gitse 3 milyar burdan kar kalir.

Diger arsa daha büyük ordan da 3.5 dedim.

O yuzden totalde 6.5 dedim. Ustelik 60000m2 lik arsa daha var. Onun projesi aciklanmadi.

Hesapta olmaz çok abarttin dediğiniz bir yer varsa saygı duyarım.

Mesela smartg 7 milyarlık yatirim yapicam dedi onun icin kdv vergi teşvigi aldi. Hisse 600 tavan cekti. ;)) piyasa degeri 40 milyar..

Burda kasaya 6-8milyar para girecek diye tahmin yapiyoruz piyasa degeri 10 milyar.. ne diyeyim yeni arz olsaydi tavan serisi olurdu. Pazartesi ne olur bilinmez..eksi olsa sasirmam.

Alıntı Originally Posted by ugurkb84 Yazıyı Oku
    Şirketin piyasa değeri 10.8 milyar lira.
    Bu projelerden edeceği kâr 6.5 milyar lira ve suya sabuna dokunmadan. Üstelik daha bir arsa daha var. Oradan da benzer kar yazsa neredeyse şirket piyasa değeri kadar kâr yazar. Hesap doğru mu HEG bey.

7. ÇED RAPOR BAŞVURUSU YAPILAN 10723/3 NOLU arsadaki binaların dağılımı, bu arsa 49.000m.

bir de çed raporu başvurusu yapılmayan (herhalde gerek yok) ama CUMA günkü kapta yapı ruhsat başvurusu yapılan 10724/2 nolu arsa var. O arsa da 59000m2.

O arsaya burdan daha fazla bina yapılacağını düşünüyorum. Bunların dışında elimizde olan 60000m2 lik alan için henüz proje başvurusu yapılmadı.

8. Sayın heg buradaki yazılarınızı şimdi okudum sayılar konusunda sizinle birebir aynı düşünüyorum. Bu kadar mı aynı hesaplanır çok şaşırdım. Tebrik ediyorum. Galiba borsadaki ruh ikizimi buldum

Sayfa 559/612 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •