Sayfa 532/612 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582 ... SonSon
Arama sonucu : 4891 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE]
    [QUOTE=HEG;6169367]Bazen polho cikti gibi yorumlar okuyorum tweeterda. Ya ben matematik bilmiyorum ya da o yorumu yapanlar bilmiyor...

Siz de durumu ozetlemissiniz zaten.

En basitinden 1.5 dolar olan hisse suan 0.5 dolar.

Yok 3 ten 9 oldu diyorlar. Adamin sattigi boya kac tl olmus?

Enerji hisselerini sasa hektasi gidalari gectim, Bunla sene basinda ayni yerden baslayan trcas kac tl olmus?

Acaba pendik projesi oldugunda evler kac tl den satilacak?

Ortak sen bana bakma ben bu hisse 0.50 cente olurmu diye koşa koşa mal almış bir yatırımcıyım. Ordan 20 centin altını gördüm ordan da biraz aldık artık sonu güzel bitsin diye bekliyoruz. rast gelsin

2. Alıntı:
    POLHO’nun 3Ç döneme ilişkin açıkladığı finansal sonuçlar sonrası düzenlenen analist toplantısı telekonferansından edindiğimiz notları paylaşıyoruz.
    · 2012 Yılında halka arz olan şirket 4 farklı sektörde faaliyet göstermektedir. Polisan, kimya, liman, boya ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyetlerini yürütmektedir. Holdingin en büyük iş aktivitesi kimya tarafında gerçekleşiyor. Şirketin kimya aktiviteleri yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Yurt içi faaliyetler Polisan Yapıkim Yapı Kimyasalları ve %40 ortağı olduğu Rohm Haas tarafından gerçekleşiyor. Yurt dışı operasyonlar Yunanistan’da bulunan Polisan Hellas şirketiyle gerçekleşiyor.
    · Liman işletmeciliği sektöründe de faaliyet gösteren şirket, Poliport’un %100’üne sahiptir. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Polisan Yapı ise 29 Temmuz 2022 tarihinde tescil işlemi tamamlanarak Poliport tarafından tasfiyesiz olarak devralındı.
    · Polisan, boya sektöründe Polisan Kansai Boya şirketiyle faaliyet göstermektedir. Polisan Kansai Boya’nın ortaklığı %50 Polisan Holding, %50 Kansai Paint şeklinde. Kansai Paint dünyanın en büyük 10 boya üreticinsen biridir.
    · Şirket yetkilileri, Polisan Kansai Boya’nın, Gebze V (Kimya) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yapacağı solvent bazlı boya tesisi yatırımı için toplam 42.951.200 TL tutarında teşvik belgesi aldığını bildirdi.
    · Şirket, Poliport’un yük yük çeşitliliğini artırma ve müşterilerine tüm taşıma formlarında hizmet verme hedefi ile konvansiyonel demiryoluna iltisak hattı ile bağlanacağı proje için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile görüşmelere başladığını belirtti. Bu görüşmenin olumlu sonuçlanması halinde Vagondan gemiye, gemiden vagona bir hizmet verileceği ifade edildi.
    · Yeni reçine tesisinin yatırımlarının tamamlanarak, deneme üretimlerinin başladığı ifade edildi. Tesisin 4. Çeyrekte faaliyete geçmesi hedeflenmektedir. Planlanan çeyrek olan 2. Çeyrekte ilgili tesisin faaliyete geçmemesi ile ilgili olarak şirket yetkilisi; tesisin faaliyete ilk geçtiği sırada yeterli kalitede ürün üretememesi nedeniyle faaliyetlerinin olumsuz etkileneceğini düşündüğü için nispeten daha sakin geçmesi düşünülen 4. Çeyrekte tesisin üretime geçeceği ifade etti. Buna ek olarak tesisin açılması için gereken yoğun çalışma sonucunda oluşabilecek iş kazalarından çekindikleri ve kimya sektöründe faaliyet gösterecek bir tesis olduğu için yaşanabilecek bir aksaklığın büyük zararlar verebilmesi ihtimalinden kaçındıkları için yeni reçine tesisine geçişin yavaş yavaş gerçekleştiğini belirtti. Reçine tesisinin etkilerinin 4. Çeyrek bilançosunda gözükeceği belirtildi.
    · Polisan Kansai Boya’nın, zararlı gazların işlemesine karşı dayanıklı olan, bina dış yüzeyinin nefes almasını sağlayan, yüksek ultraviyole ışınlara dayanımlı dış cephe boyaları üzerinde çalışmalarına devam ettiği belirtildi.
    · Polisan Holding’in 9A22 döneminde elde ettiği konsolide ciro 9A21’e kıyasla %144 artış göstererek 3,17 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti. Şirket satışlarının %81,9’u kimya sektöründeki faaliyetlerden gerçekleşirken, %12,6’sı Liman faaliyetlerinden geri kalan %5,5’i ise diğer faaliyetlerden gerçekleşti. Polisan Hellas’tan Euro bazlı gelirler, Polisan Kimya’da formaldehit ihracatı ve yapı kimyasallarından kaynaklanan gelirler ve Poliport’ta ABD doları
    bazlı gelirler döviz cinsinden gelirleri oluşturmaktadır. Bu sebeple döviz kurundaki artıştan şirket, pozitif etkilendiğini belirtti.

İntegral Yatırım

***Fakirin tavuğu tek tek yumurtlarmış. ***

3. Teşekkür ederim Turgut40 .

4. Heyecan yapma tahtacı kendinide bizide alıştır iki basamaklı fiyatlara
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Burası doğunun batısı, batının doğusudur.

5. Şubat demiştim ama çakmadan önce hızlı geçecek olan son düzlüğe erken geldi. Belki daha erkenden çıkmak gerekebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Şubat demiştim ama çakmadan önce hızlı geçecek olan son düzlüğe erken geldi. Belki daha erkenden çıkmak gerekebilir.
    Ortak daha yeni kara geçiyoruz. 1,5 usd çanak tamamladığını göremicekmiyiz?

7.  Alıntı Originally Posted by Mi16 Yazıyı Oku
    Ortak daha yeni kara geçiyoruz. 1,5 usd çanak tamamladığını göremicekmiyiz?
    Daha 4 ay var ya. Bu şekilde devam edebilir mi bilemedim. Son karlılık beni biraz sinirlendirdi. Şu pendik haberleri gelsin artık…

8.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Daha 4 ay var ya. Bu şekilde devam edebilir mi bilemedim. Son karlılık beni biraz sinirlendirdi. Şu pendik haberleri gelsin artık…
    Yeni tesis kapı gelsin, sonra ruhsat başvurusu sonra lansman ortak

Çanak çömlek patlar inşallah

Sayfa 532/612 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •