Sayfa 360/612 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 4891 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Arkadaşlar bunlar ******** ya. Her türlü kötülüğü bekleyin. Paramızı pul ettiler ben 4,35 maliyetle yıllardır taşıyorum. Şimdi bile satış yazıyorum 3,22 ye almıyor. adi altına vereyim diye bekliyor. Allah bu mübarek günde duamı duysun bu herifler bin beter olsunlar inşallah. Biz çektik sizde çekmeyin diye uyarıyorum kimsenin adamı değilim tecrübemden yola çıkıyorum. Her koyun kendi bacağından asılır belki gerçekten biz yanlış zamanda girdik hisseye. Ama inanın bunlardan gelen paranın hayrı da olmaz. Kalın sağlıcakla herkes kazanır inşallah

Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    batıçimde 2005 ağustosunda oci alıma başladı. 15 eylül 2005te 5.75ten toplu hisse alarak (hatta en büyük satıcı ismail tarmandı) şirketteki payı yüzde 20 civarına çıktı. bir gün sonra herşeyimizi yatırdık. oci orascom construction industries. biliyorduk ki maksat ele geçirmek. 1.5 yıl bekledik ve 2006 sonunda 8.60tan sattık. adamar 2007 şubatta 12.25ten gönüllü çağrı yaptı. biz de bu haber üzerene 4 tlden bssoke aldık. batısöke 4 tlden 56250 sermayeyle 220 milyon civarı piyasa değeri vardı. ucuzdu. müthiş karlıydı ve batıçim ele geçirilecekti. sonra 2008 krizinde 4 tlden aldığımız kağıt 0.58e düştü. 2016'da 2.71den (aldığımız fiyata göre 3.8den) sattık. bunun yerine 7lerden batıçim aldık. yönetim inat etti satmadı ve yanlış zamanda yanlış iki hamleyle batık duruma geldiler. ve beklenti geçen yıl gerçekleşti. şirket el değiştirdi. ben polhoda böyle bir tehlike görmüyorum. çünkü batıçimdeki yönetim kyye karşı egosu yüksek (yaşadığım tecrübeden biliyorum) basiretsiz iş bilmez boş insanlardı. boş vakitlerinde kitap bile yazanlar vardı yönetimde. bizi hiç ciddiye almadılar. yüzümüze güldüler. hatta bir arkadaşı yönetimdekilerden birinin kızı fırçaladı bile. neyse Allah büyük. alma mazlumun ahını demişler.

polhoda ise sorun yönetim değil. Mehmet bey 23 kişiden 21ini değiştirdik diyor. hacıkamiloğlu, üzümcü.. bunlar polho için çok büyük değerler. birşeyler değişiyor ve patronlar eski batıçim patronları gibi değil. tahtadaki kişi belki her türlü küfrü hak ediyordur. ama o da görevini yapıyor. bu yüzden sabretmekten ve basiretli hareket etmekten başka doğru yol olduğunu düşünmüyorum.

batıçimi 1 milyar dolar verseler de satmayız diyen kişi şu an hem hissesini satmadı hem de yönetimi kaybetti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    twitterda şurda burada patrona saydıran saydırana.. eğer bir oyunun parçası değilse çok adice bir davranış. patron istese o kişinin ocağına incir ağacı diker. Mehmet bey demek yalakalık olmaz. bizi patronun adamı yapmaz. karakterimizi gösterir sadece.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

3.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    batıçimde 2005 ağustosunda oci alıma başladı. 15 eylül 2005te 5.75ten toplu hisse alarak (hatta en büyük satıcı ismail tarmandı) şirketteki payı yüzde 20 civarına çıktı. bir gün sonra herşeyimizi yatırdık. oci orascom construction industries. biliyorduk ki maksat ele geçirmek. 1.5 yıl bekledik ve 2006 sonunda 8.60tan sattık. adamar 2007 şubatta 12.25ten gönüllü çağrı yaptı. biz de bu haber üzerene 4 tlden bssoke aldık. batısöke 4 tlden 56250 sermayeyle 220 milyon civarı piyasa değeri vardı. ucuzdu. müthiş karlıydı ve batıçim ele geçirilecekti. sonra 2008 krizinde 4 tlden aldığımız kağıt 0.58e düştü. 2016'da 2.71den (aldığımız fiyata göre 3.8den) sattık. bunun yerine 7lerden batıçim aldık. yönetim inat etti satmadı ve yanlış zamanda yanlış iki hamleyle batık duruma geldiler. ve beklenti geçen yıl gerçekleşti. şirket el değiştirdi. ben polhoda böyle bir tehlike görmüyorum. çünkü batıçimdeki yönetim kyye karşı egosu yüksek (yaşadığım tecrübeden biliyorum) basiretsiz iş bilmez boş insanlardı. boş vakitlerinde kitap bile yazanlar vardı yönetimde. bizi hiç ciddiye almadılar. yüzümüze güldüler. hatta bir arkadaşı yönetimdekilerden birinin kızı fırçaladı bile. neyse Allah büyük. alma mazlumun ahını demişler.

polhoda ise sorun yönetim değil. Mehmet bey 23 kişiden 21ini değiştirdik diyor. hacıkamiloğlu, üzümcü.. bunlar polho için çok büyük değerler. birşeyler değişiyor ve patronlar eski batıçim patronları gibi değil. tahtadaki kişi belki her türlü küfrü hak ediyordur. ama o da görevini yapıyor. bu yüzden sabretmekten ve basiretli hareket etmekten başka doğru yol olduğunu düşünmüyorum.

batıçimi 1 milyar dolar verseler de satmayız diyen kişi şu an hem hissesini satmadı hem de yönetimi kaybetti.
    Her şirketin durumu farklıdır.Bunu farklı kılan ortaklık yapısı, halka açıklık dumlarıdır. Bir şirkette böyle bir olay oldu, aynı olay başka bir şirkette yaşanacak diye bir durum söz konusu olamaz. Polhoyu an itibari ile kimsenin ele geçirmesi mümkün değildir,ellerinde 600 milyon lot var.
    Polhonun durumu tamamen farklı. hisselerin büyük çogunluğu küçük yatırımcının elinde. Biri satıyor biri alıyor. Soğan bile çok kişide olduğu zaman fiyatı 1 tl, az kişde oldugu zaman fiyatı 5 tl oluyor. Herkes pendik bekliyor,kimse satmıyor.spek doldur boşalttan para kazanıyor. Pendik hayal olmaktan öteye gitmiyor.küçük yatırımcı önce öğünüyor "Polho aldım, her gün alacağım,bekleyeceğim" diye. sonra hergün şirket yöneticelerine, devletin kurumlarına küfür hakaret ediyor, para kazanamadık diye. Bana da burada hikayesini yazmak kalıyor.
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    ben polho yatırımcısıyım. siz nesiniz? polhodan uzak tutmak için gönüllü yazar mı? bahsettiğiniz bütün olumsuzlukları kağıdı araştıran herkes görür. ama herşeyin bir vakti vardır. bu vakit kimine göre gelmiştir... belki de henüz gelmemiştir. beklentinin ne zaman gereçekleşeceğini bilemediğimiz için erken alıp oturuup bekleyip zarar da edebiliriz. veya çok şanslı olup büyük bir ralliyi de yakalayabiliriz. insanların yatırım tercihi kendi iradelerinde olan birşey. bu yüzden çok iddialı konuşmamak gerekir. ve hiç kimse polhonun gerçek değerinin piyasa tarafından yansıtıldığını iddia edemez. pendik arasasındaki bahsettiğiniz şerhler bazı parsellerde. arsanın tamamında yok öyle birşey. revize imar planı kesinleşmiş ve kap atılmış her an inşaat ruhsatı ile ilgili bir gelişme gelebilir ve siz böyle bir yazı yazıyorsunuz. ya basiretsizsiniz. ya da birilerinin ekmeğine yağ sürmek için görevlisiniz. hangisi olduğunuzu ben bilemem.
    bahmet dostum görevli olduğunu sanmıyorum ( kardemirdeki konyalı ,kerevitteki itinreis ile alarkolardaki sakura nın yanında zayıf çok zayıf kalır basiretsiz diyelim . yoksa benim alın terime göz dikecek adamın aklını alırım.
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,013
    s.a. Ramazan ayınız mübarek olsun.

eskiden ne güzeldi her hisse hergün ya yüzde 10 tavan ya yüzde 10 taban yapardı günlerce. sen bunu aldım ben bunu aldım olmazdı.o sene en çok hangi senet çıktıysa o senedin ismi verilirdi o yıla.eregli senesi ,eczaci senesi vs....

6. Burada öğünenleri, klavye kahramanlarını çok gördüm, takmıyorum onları .piyasa da onlardan bir sürü,biri geliyor, biri gigidiyor. Bura kim kim olduğu hiç belli olmuyor. klawye önünde kim tutar seni sallamaya devam.
    Borsa da Kimse kimseye para kazandırmak istemez,önce kendi kazanmak ister. Tek korkuları daha fazla zarar etmemek.bu yüzden yanlarına bol bol yatırımcı istiflemek istiyorlar.
    Çok şükür kimsenin adamı değilim, kimseden korkumda yok. Ankara dayım. Ankara adres veren olursa 15 dk yanına gelirim.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Burada ögünenleri, klavye kahramanlarını çok gçrdüm. takmıyorum onları piyasa bir sürü,biri geliyor biri gigidiyor. Bura kim kim olduğu hiç belli olmuyor. klawye önünde kim tutar seni sallamaya devam.
    Borsa daKimse kimseye para kazandırmak istemez, tek korkuları daha fazla zarar etmemek.bu yüzden yanlarına bol bol yatırımcı istiflemek istiyorlar.
    Çok şükür kimsenin adamı değilim, kimseden korkumda yok. Ankara dayım. Ankara adres veren olursa 15 dk yanına gelirim.ytd
    banamı lafın hemen özelden telimi atıyorum kabadayı kılıklı senin gibilerini çok gördüm şimdi seni görelim bakalım özeline bak ve hemen ara
    Yatırım tavsiyesi degildir.DAM İLE HARMANDA HAKKIM VAR DEME,GÜÇLÜYÜM KUVVETLİYİM MEVKİM VAR DEME,ADAMI SIRT ÜSTÜ YERE VURAN VAR,KARA KARINCAYI GECE GÖREN VAR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Her şirketin durumu farklıdır.Bunu farklı kılan ortaklık yapısı, halka açıklık dumlarıdır. Bir şirkette böyle bir olay oldu, aynı olay başka bir şirkette yaşanacak diye bir durum söz konusu olamaz. Polhoyu an itibari ile kimsenin ele geçirmesi mümkün değildir,ellerinde 600 milyon lot var.
    Polhonun durumu tamamen farklı. hisselerin büyük çogunluğu küçük yatırımcının elinde. Biri satıyor biri alıyor. Soğan bile çok kişide olduğu zaman fiyatı 1 tl, az kişde oldugu zaman fiyatı 5 tl oluyor. Herkes pendik bekliyor,kimse satmıyor.spek doldur boşalttan para kazanıyor. Pendik hayal olmaktan öteye gitmiyor.küçük yatırımcı önce öğünüyor "Polho aldım, her gün alacağım,bekleyeceğim" diye. sonra hergün şirket yöneticelerine, devletin kurumlarına küfür hakaret ediyor, para kazanamadık diye. Bana da burada hikayesini yazmak kalıyor.
    kap var. proje başlamak üzere. son adımlar. ve hayal diyorsunuz
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Sayfa 360/612 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •