Sayfa 359/612 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon
Arama sonucu : 4893 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Bu baskı normal değil. Normal olmayan şeyler anormal sonuçlar doğuracak...14 yıllık faal tecrübe, Mesleğim ve bu tahtada ki sadece 6 aylık maceramdan gördüğüm kadarıyla bu hissesinin Tahta yapıcısı (yada ilişkili kimseler) Davarın önde gidenidir, bunu çok net olarak söyleyebilirim. Borsa hayatımda gördüğüm en akıllı oyuncuda Peker gyo hissesinin tahta yapıcısı ve patronudur.... "Eğer milleti hisseden dökmek istiyorsan bunu baskıyla değil tüm indikatörleri şişirerek, sürekli yukarı sürerek yada arada taban yapmadan (satış fırsatı vererek) korkutucu yüksek düşüşlerle indirip dökülenleri alarak tahta yapılacağını ve malı toplayacağını bilmeyen bir cahil bir Homosapiens topluluğa düştük Tanrımıza hamdolsun. Kerhaneye girip aleti ilk gördüğü kulak deliğine sokmaya çalışan cahillerden bir farkı yok bu hareketlerin. Liyakatsizlik bu ülkenin başından ayağına kadar tüm kanına işlemiş artık..... Ahhhh bu tahtayı bana verecekler varya ikinci holdingi kurardım andolsun.... Habersiz yap bir %8, ertesi günde %5, sonra ver aşağı - %3. Çalkala aşağı yukarı. Yada teknik bilenleri yatır ters köşeye, RSI yı daya 90'a," artık çıkmaz düzeltme gelir diyene" inat maliyetlerin en yoğun olduğu yere gel, maliyete gelenlere sattır sonra ver aşağı bir taban. Ertesi günde bir - %5 bak bakalım kimse kalıyormu hissede... Sonra usul usul çıkar fiyatı, ardından patlat güzel bir haber (Jüpiter de bir liman inşa ediyoruz de mesela , merak etme inanacak çok insan bulunur bu ülkede) millet dolsun tahtaya arkasından çaaat bir bedelli sermaye artışı açıkla, milleti kitle tahtada ohhh mis. Böyle tahtamı yapılır be arkadaş. Parası olan her yere hakim malesef. Liyakatsizlik, çapsızlık buram buram her kurumda ve yerde kokuyor. vah ki ne vahhh

F5321 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Ünsüz Düşünür; 26-04-2022 saat: 07:20.

2. Ünsüz ortak profil resmindeki kim? Yazan erkek gibi yazıyorda fotoğraftaki bayan kim? Aşırı baskının sebebi hissede haddini aşarak montanlı pozisyon alan yatırımcılar. Bunlarında paraya acil ihtiyacı yok tahtanın sahibininde acelesi yok öyle bilek güreşi devam ediyor dışardaki mal tahtaya gelse tahtanın sahibi ozaman yukarıya oynar. Burdaki durumda arada badem olan burdaki sohbet arkadaşlarımız. Benim görüşüm böyle ytd. Borsada bir sürü fırsatlar kaçtı bu inada kurban olundu. Bu işin sonunu meraktan burdayım para pul oldu zaten 2 yıldır bekliyoruz gözden çıkardık….

3. Sn. Ünsüz. Şirket sahipleri 2020 deki çok güzel hisse sattılar. Bunuda yatırımcınıun ağzına bir parmak bal çalarak yaptılar. Durum şuki: buradaki küçük yatırımcı hala o balın şerbetiyle uyuşmuş durumda.sanıyorlarki,pendik programı bir anda piyasaya düşeşek şirker uçacak.Burada hergün bunun reklamını yapıyorlar. tahtacıda durumu değerlendirip,aşağıdan topluyor,3.40 kadar satıp yeniden aşağı yöneliyor.
    Bu kağıt bu yükle kesinlikle hareket etmez. Burada kendini borsa bilici sanan cahiller,kağıdı hergün parlatıyorlar. hergünde kağıt yük alıyor.
    Şimdi bilanço reklamı yapmaya başladılar. Daha yeni 280 milyon kar yazdı,kime ne faydası oldu.Şimdi iyi blanço gelse ne olacak gelmnese ne olacak.
    siz diyordunuz ,Pendik arazisinin üzerinde Enerji bakanlığının şerh hi var diye. Demekki çözemediler, Bunu işlem devam ediyor diye piyasaya sunuyorlar. İki sene bekleyenlerin parası pul oldu. on sene bekleyenin parası buhar olacak burada. tahtacıda en alt destekten al, en munasip dirençten sat yaparak işine bakacak, bekleyenlerinde hep parası buhar , hem zamanı heba ve burada speğin bedava mal taşıyıcıları olacaklar.
    Ne diyelim haydi iyi borsacılar,şirketi parlatmaya devam edin.Ondan sonra da Her gün spk küfür hakaret edersiniz, görevini yap diye. Oysa spk şirketlerin normal serbest piyasa hareketlerini karışma durumu gibi bir görevi yoktur.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

4. Elimde Cok az bir miktar polho kaldı diyen adamın feeyatları hikayeleri daha başka ne yazmasını bekliyorsunuz

5. Ne derse tersi çıkıyor kötü bilanço beklerken iyi geldi temettü ile karalamaya çalıştı acaba iyi bir bilanço ve 10 yıllık pendik yaklaştımı.yoksa elinde olmayan adam niye işi gücü yok forumun en cok post atanı olsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Sn. Ünsüz. Şirket sahipleri 2020 deki çok güzel hisse sattılar. Bunuda yatırımcınıun ağzına bir parmak bal çalarak yaptılar. Durum şuki: buradaki küçük yatırımcı hala o balın şerbetiyle uyuşmuş durumda.sanıyorlarki,pendik programı bir anda piyasaya düşeşek şirker uçacak.Burada hergün bunun reklamını yapıyorlar. tahtacıda durumu değerlendirip,aşağıdan topluyor,3.40 kadar satıp yeniden aşağı yöneliyor.
    Bu kağıt bu yükle kesinlikle hareket etmez. Burada kendini borsa bilici sanan cahiller,kağıdı hergün parlatıyorlar. hergünde kağıt yük alıyor.
    Şimdi bilanço reklamı yapmaya başladılar. Daha yeni 280 milyon kar yazdı,kime ne faydası oldu.Şimdi iyi blanço gelse ne olacak gelmnese ne olacak.
    siz diyordunuz ,Pendik arazisinin üzerinde Enerji bakanlığının şerh hi var diye. Demekki çözemediler, Bunu işlem devam ediyor diye piyasaya sunuyorlar. İki sene bekleyenlerin parası pul oldu. on sene bekleyenin parası buhar olacak burada. tahtacıda en alt destekten al, en munasip dirençten sat yaparak işine bakacak, bekleyenlerinde hep parası buhar , hem zamanı heba ve burada speğin bedava mal taşıyıcıları olacaklar.
    Ne diyelim haydi iyi borsacılar,şirketi parlatmaya devam edin.Ondan sonra da Her gün spk küfür hakaret edersiniz, görevini yap diye. Oysa spk şirketlerin normal serbest piyasa hareketlerini karışma durumu gibi bir görevi yoktur.ytd
    ben polho yatırımcısıyım. siz nesiniz? polhodan uzak tutmak için gönüllü yazar mı? bahsettiğiniz bütün olumsuzlukları kağıdı araştıran herkes görür. ama herşeyin bir vakti vardır. bu vakit kimine göre gelmiştir... belki de henüz gelmemiştir. beklentinin ne zaman gereçekleşeceğini bilemediğimiz için erken alıp oturuup bekleyip zarar da edebiliriz. veya çok şanslı olup büyük bir ralliyi de yakalayabiliriz. insanların yatırım tercihi kendi iradelerinde olan birşey. bu yüzden çok iddialı konuşmamak gerekir. ve hiç kimse polhonun gerçek değerinin piyasa tarafından yansıtıldığını iddia edemez. pendik arasasındaki bahsettiğiniz şerhler bazı parsellerde. arsanın tamamında yok öyle birşey. revize imar planı kesinleşmiş ve kap atılmış her an inşaat ruhsatı ile ilgili bir gelişme gelebilir ve siz böyle bir yazı yazıyorsunuz. ya basiretsizsiniz. ya da birilerinin ekmeğine yağ sürmek için görevlisiniz. hangisi olduğunuzu ben bilemem.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

7.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    ben polho yatırımcısıyım. siz nesiniz? polhodan uzak tutmak için gönüllü yazar mı? bahsettiğiniz bütün olumsuzlukları kağıdı araştıran herkes görür. ama herşeyin bir vakti vardır. bu vakit kimine göre gelmiştir... belki de henüz gelmemiştir. beklentinin ne zaman gereçekleşeceğini bilemediğimiz için erken alıp oturuup bekleyip zarar da edebiliriz. veya çok şanslı olup büyük bir ralliyi de yakalayabiliriz. insanların yatırım tercihi kendi iradelerinde olan birşey. bu yüzden çok iddialı konuşmamak gerekir. ve hiç kimse polhonun gerçek değerinin piyasa tarafından yansıtıldığını iddia edemez. pendik arasasındaki bahsettiğiniz şerhler bazı parsellerde. arsanın tamamında yok öyle birşey. revize imar planı kesinleşmiş ve kap atılmış her an inşaat ruhsatı ile ilgili bir gelişme gelebilir ve siz böyle bir yazı yazıyorsunuz. ya basiretsizsiniz. ya da birilerinin ekmeğine yağ sürmek için görevlisiniz. hangisi olduğunuzu ben bilemem.
    Hakkımda ne düşündüğünüz beni ilğilendirmiyor. Defalarca yazdım. polhoda zarar ettim param pul oldu, Polhonun büyük kısmını sattım diye. Ben yaşadıklarımı yazdım.Burada yazdıklarımdan faklı birşey olmuşşa ben yalan yazmışım. Kağıttasatan kar, bekleyen herkes zarar etti. Şirket sahipleri bile 60 centten sattı. şirket on sene once 60 centten halka arz olmuş,şimdi 20 cent. Hiç yukarı gitmemiş. Anlaşılan yukarı gitmek için hiç yatırımcı gelmemiş,şimdi siz polho yatırımcısı oldunuzya,kesin Retbul içmiş gibi kanatlanır.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Hakkımda ne düşündüğünüz beni ilğilendirmiyor. Defalarca yazdım. polhoda zarar ettim param pul oldu, Polhonun büyük kısmını sattım diye. Ben yaşadıklarımı yazdım.Burada yazdıklarımdan faklı birşey olmuşşa ben yalan yazmışım. Kağıttasatan kar, bekleyen herkes zarar etti. Şirket sahipleri bile 60 centten sattı. şirket on sene once 60 centten halka arz olmuş,şimdi 20 cent. Hiç yukarı gitmemiş. Anlaşılan yukarı gitmek için hiç yatırımcı gelmemiş,şimdi siz polho yatırımcısı oldunuzya,kesin Retbul içmiş gibi kanatlanır.ytd
    batıçimde 2005 ağustosunda oci alıma başladı. 15 eylül 2005te 5.75ten toplu hisse alarak (hatta en büyük satıcı ismail tarmandı) şirketteki payı yüzde 20 civarına çıktı. bir gün sonra herşeyimizi yatırdık. oci orascom construction industries. biliyorduk ki maksat ele geçirmek. 1.5 yıl bekledik ve 2006 sonunda 8.60tan sattık. adamar 2007 şubatta 12.25ten gönüllü çağrı yaptı. biz de bu haber üzerene 4 tlden bssoke aldık. batısöke 4 tlden 56250 sermayeyle 220 milyon civarı piyasa değeri vardı. ucuzdu. müthiş karlıydı ve batıçim ele geçirilecekti. sonra 2008 krizinde 4 tlden aldığımız kağıt 0.58e düştü. 2016'da 2.71den (aldığımız fiyata göre 3.8den) sattık. bunun yerine 7lerden batıçim aldık. yönetim inat etti satmadı ve yanlış zamanda yanlış iki hamleyle batık duruma geldiler. ve beklenti geçen yıl gerçekleşti. şirket el değiştirdi. ben polhoda böyle bir tehlike görmüyorum. çünkü batıçimdeki yönetim kyye karşı egosu yüksek (yaşadığım tecrübeden biliyorum) basiretsiz iş bilmez boş insanlardı. boş vakitlerinde kitap bile yazanlar vardı yönetimde. bizi hiç ciddiye almadılar. yüzümüze güldüler. hatta bir arkadaşı yönetimdekilerden birinin kızı fırçaladı bile. neyse Allah büyük. alma mazlumun ahını demişler.

polhoda ise sorun yönetim değil. Mehmet bey 23 kişiden 21ini değiştirdik diyor. hacıkamiloğlu, üzümcü.. bunlar polho için çok büyük değerler. birşeyler değişiyor ve patronlar eski batıçim patronları gibi değil. tahtadaki kişi belki her türlü küfrü hak ediyordur. ama o da görevini yapıyor. bu yüzden sabretmekten ve basiretli hareket etmekten başka doğru yol olduğunu düşünmüyorum.

batıçimi 1 milyar dolar verseler de satmayız diyen kişi şu an hem hissesini satmadı hem de yönetimi kaybetti.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Sayfa 359/612 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •