Sayfa 60/612 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 4891 madde; 473 - 480 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. faiz artırımlarına kafayı takmayın 2017 de 2 ye kadar çıkardılar dow yeni rekorlar kırdı bizim borsa zaten ucuz sanayi tarafı çok güçlü şu anda satışlar karlar katlayarak artıyor nakti güçlü sanayi firmaları gözde olacaktır Polisan’da bunlardan biri üretim tarafı böyle güçlü kaldıkça endişe edecek birşey yok patronda biraz insafa gelsin artık bir şirketi alkim kadar ama değeri ondan daha düşük

2. patronda biraz insafa gelsin artık bir şirketi alkim kadar ama değeri ondan daha düşük
    Burada her bilanço döneminde PKİMYA ile ALKIM mukayesesi yapmışımdır, hatırlarsınız. Yatırımcılar artık bunlarla ilgilenmiyor maalesef. Bunu daha dün tecrübe ettik. 3 aylık kârı kadar gayrimenkul satışı yapıldı, saman alevi gibi olduğu yere geri döndü. Bütün güzel haberleri satış için kullandılar. Haber kalmadığı gibi gelen haberlere yatırımcı tepkisi sıfır. Ve biz, bunca malı yüklendik. Nasıl çıkacağımız konusunda hiç bir fikrim yok. Muhtemelen oğluma bırakacağım, ömrüm yetmeyecek gibi bir his var.

Olumlu ya da olumsuz şu Pendik rezaleti ile ilgili bir haber göndersinler Allah rızası için. Fiyata bakmadan vereceğim ne varsa. Bu kadar haysiyetsizlik nedir yahu ? Zulmün de bir haddi hududu olur...

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Burada her bilanço döneminde PKİMYA ile ALKIM mukayesesi yapmışımdır, hatırlarsınız. Yatırımcılar artık bunlarla ilgilenmiyor maalesef. Bunu daha dün tecrübe ettik. 3 aylık kârı kadar gayrimenkul satışı yapıldı, saman alevi gibi olduğu yere geri döndü. Bütün güzel haberleri satış için kullandılar. Haber kalmadığı gibi gelen haberlere yatırımcı tepkisi sıfır. Ve biz, bunca malı yüklendik. Nasıl çıkacağımız konusunda hiç bir fikrim yok. Muhtemelen oğluma bırakacağım, ömrüm yetmeyecek gibi bir his var.

Olumlu ya da olumsuz şu Pendik rezaleti ile ilgili bir haber göndersinler Allah rızası için. Fiyata bakmadan vereceğim ne varsa. Bu kadar haysiyetsizlik nedir yahu ? Zulmün de bir haddi hududu olur...
    kamil bey gördüğüm kadarıyla sizde artık dayanma sınırını zorluyorsunuz bu kadar beklentili ve şirket olarak sağlam bir kağıt yok malesef varlık satışı en muhtemel şirket bu yani zararımızı çıkartacağımız başka bir hisse göremiyorum buralar artık dip noktalar hiçbir beklentide satın alınmadı yatırımcı güveni olmadığı için önce malı görelim diyorlar en geç 1 yıl içinde 3 beklentiden en az ikisi gerçekleşecektir

4. mesele beklenti gerçekleşmesi degil meselehic bi habere..bilancoya tepki vermemes..yaw batmış sirket sanki...ellerindekini batan geminin mallari gibi verip kaciyorlar... pendik isi de olsa ümit kalmadi...ha 3 lira yapar belki pendik haberi ile...
    bu kadar şerefszi ne görmüş me duymuştum

5. Ben diyorum ki burada finansal rasyolar, beklentiler, haberler bugüne kadar hep satış maksatlı kullanıldı ve halen satılmayı bekleyen 20 milyon lot var, bu gelmiş halâ daha sağlam bilmem ne.

La havle...

İyisi mi ben biraz yok olayım. Yoksa ağır konuşacağım şu mübarek gün.

6. Para faize kayar borsada yaprak kımildamaz bukadar net faizde inmez devleti iyi hortumlarlar.

7. bir süre takip etmeyeceğim, fiyata bile bakmayacağım demiştim ama 2 saat kadar önce alakasız bir mecrada arsa satış haberini görünce merakıma yenik düşüp baktım. yorumlarınızı okudum.

öncelikle takip etmediğime pişman oldum, perşembe sabahı mutlaka sat-al yapardım, en az 5 kademe kar ederdim. hisse az tepki verdi denmiş ama bu habere o tepki bile fazla geldi bana açıkçası, 10 kademe yüksekten açılış yapıp 18 kademe yukarıya kadar çıkmış, daha ne olsun, kendi adıma cidden üzüldüm, fena kaçırmışım. çok barizdi o hareket. bunun gibi kağıtlarda kap haberleriyle sadece mal çıkılır. kamil bey pendik kap haberi bekliyor ama eğer o haber şu fiyatlarda gelirse geçmiş olsun herkese. en fazla 1 tavan yapar, o da muamma. eğer o proje bu şirket için çok çok önemli ise daha biz birşey öğrenmeden hisse fiyatı 5-6 liraya getirilir, herkes acaba ne oluyor diye anlamaya çalışırken kap haberi gönderilir (projeye başlıyoruz gibisinden). ayrıca bu satış haberleri neden hisseye prim yaptırır onu da hiç anlamam. sözde ekspertiz yapılmış, 30 küsür milyon kar yazılacak ama belki de esas değeri 100 milyon TL olan bir varlığı 80'e sattılar, örneğini tarlalarda gördük. bunu sadece polho için söylemiyorum, genel olarak varlık satışlarının hisse fiyatını artırması bana anlamlı gelmiyor.

bir de sanırım gltkn bey yarıyıl kar hesabını yaparken direkt 81,8 milyon TL eklemiş ama kap haberinde "Şirket'in TFRS'ye göre hazırlanan finansal tablolarında yaklaşık 32 milyon TL maddi duran varlık satış karı muhasebeleştirilecektir." diye yazmış yani 32 milyon TL kar yazılacak. ilk çeyrek karı 38,7 idi, 32 burdan gelecek, 30 da ikinci çeyrek karı olsa yarıyıl karımız 100 milyon TL'yi aşacak inşallah. ha tabii kağıda fiyat olarak yansıması olmayacak bunun, olsa da max 5 kademe...

gözüm sadece y.dışı borsalarda... eğer zirvelerden dönüş başlarsa o zaman seyreyleyin bizdeki cümbüşü. bu olumsuz senaryo gerçekleşmesin diye dua etmeye devam. endeks biraz stabil hale gelirse 3.00 denemesi yapabiliriz 1,5-2 ay içerisinde.

8. Bence bu fiyatın sebebi yabancı satışı
    Yılbaşından bugüne 2 yabancının deuche ve citi nin lotları 28m dan 8.5m ye inmiş.
    Son günlerde satış durdu hatta hafif alım var.
    Pendik haberi gelirse uçar.
    7-8 milyarlık proje hayal ediyorum
    3 milyar bizim
    Piyasa değerimiz 2 milyar.

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 60/612 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •