Sayfa 511/612 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon
Arama sonucu : 4893 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Uğra ya limana Kontrol et reçine bitmiş mi diye eminim izin verirler sıkıntı yapacaklarını sanmıyorum.
    Hayirli kandiller reçine yılbaşına hazır son rutuşlar yapıliyor asıl mesele subazli ve solvent bazlı boşalan alanlara ne zaman kazma vurulacak artik başlasalar iyi olur .yatırim tavsiyesi degildir siz bildiginizden vazgeçmeyin.

2. Sasa hektaş konusuna ben şu açıdan bakıyorum. Yatırımcı kendine para kazandıran şeye sonuna kadar inanmaya devam ediyor. Siz borsaya yatırımcı çekecekseniz yatırımcıyı dövmeyip para kazandıracaksınız müşteri velinimetinizdir ey patronlar spekler. Win win hayat paylaşınca güzel.

Levent makineci nin yorumu ,sonuna kadar katılıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by Mi16 Yazıyı Oku
    Sasa hektaş konusuna ben şu açıdan bakıyorum. Yatırımcı kendine para kazandıran şeye sonuna kadar inanmaya devam ediyor. Siz borsaya yatırımcı çekecekseniz yatırımcıyı dövmeyip para kazandıracaksınız müşteri velinimetinizdir ey patronlar spekler. Win win hayat paylaşınca güzel.

Levent makineci nin yorumu ,sonuna kadar katılıyorum
    Sasa dediğin şirket sabancıda yıllarca 2 tl fiyatta süründu erdemoglu holding satın aldıktan sonra yatırimlara başladi durmadı yatirim üstune yatirim arazimi devleten tesvikmi devletten ben yapcam diyor şunu uretecem bunu yapcam o araziye bu fabrikayı kuracam adamlar korkmadan yürüyor pol ne yapti 3 yıldir yapmadigi solvent bazliyi daha yeni kendi arazisine kuracam diyor 8 yıldir arazisine çivi çakilmadi ev yapilacak kapasitesini artiracak hicbir adım atilmiyor bos duruyo yerler bunlar vizyon meselesi geç kalinmasaydi 100 tanki buyük recine tesisi solvent bazli uretim tesisi elinde bulunan nakitle daha neler alinirdi bunlarin artik yapilmasi seneleri bulcak büyük adamlar büyük oynar yatırimcisida büyük olur sasada bunlardan biri herkese iyi hafta sonları yatırım tasviyesi değildir siz bildiginizden vazgeçmeyin.

4. Sasa dedğin şirket 4 sabancı holding piyasa değerinden işlem görüyor 9,5 milyar özkaynak var 198 milyar piyasa değeri küçük yatırımcı yinede alıyor. Neden çünkü alan hiç kaybetmedi fiyat balonda olsa müşterisi var. Bizim spek sineğin yağını hesaplıyor küçük yatırımcıyı öpmeye doyamadı dikkat çekmek istediğim işin bu yönü. Bu kadar beklentili potansiyel holding elinde 2 dolar 3 dolar yapsan müşterin yine var büyük düşün büyük kazan tencerenin dibini kazımayı bırak diyorum. 43 cent ne ki bu firma için. Tüm ortaklara slmlar saygılar
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Sasa deyip geçmeyin. Mercedes benzin 5te 1i olmuş. Renaultu geçmiş. Simdi hedef dow chemicals

Katildigim bit nokta var. Vizyon. Patronlar belki kötü niyetli değildir ama vizyonsuz oldukları belli. Polisanin adı var. Potansiyeli var. Fiyati belki potansiyelinin 3te 1i. Sasanin fiyati potansiyelinin belki 5 katı. Demek kısasa başarılı polho başarısız. Tahtacisi da tam bir skja.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

6.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Vizyon. Patronlar belki kötü niyetli değildir ama vizyonsuz oldukları belli. Polisanin adı var. Potansiyeli var. Fiyati belki potansiyelinin 3te 1i.
    İşte tam bu noktada ben yeni kan Tolga bey ve sayın hacikamilogluna güveniyorum.

Yöneticilerin uğraştıkları işlerde bakış açısı bir süre sonra daralıyor yeterli ilgili gösteremiyor bir çeşit monotonlasma oluyor. Örneğin yeni bir işe atildiniz ilk gün ki heyacan gibi olmuyor 5 yıl sonra. Aynı şey, yeni alınan araba veya telefonda bile geçerli. Malesef MEB te de bunu gördüm. Yani bu yüzden yeni kan iyidir. Ama biraz ellerini taşın altına koyacaklar risk alacaklar. Ne güzel bak Z ofisler patır patır satilabiliyormus bunu gördük.

Benim yukardaki düşüncem cfo ve ceo içinde geçerli 5-6 yıl sonra farklı yerlerde degerlendirilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Mesela Tolga bey CEO olabilir. Hacıkamiloğlu da holding ve diğer kurumlardaki yönetim kurulu üyeligine devam edebilir. Yada neden bir Sabancı holding CEO su olmasın bence hak ediyor. Yeni kan iyidir arkadaşlar. Tolga beyi genel kurulda görmenizi isterdim çok istekli gördüm çok istahliydi bir şeyler olsun diye. Yatirimcilarimizla barisacagiz lafını ben çok ciddiye aldım. Güveniyorum kendisine inşallah beni yaniltmaz.
    Son düzenleme : temel analizci; 08-10-2022 saat: 13:08.

7.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    İşte tam bu noktada ben yeni kan Tolga bey ve sayın hacikamilogluna güveniyorum.

Yöneticilerin uğraştıkları işlerde bakış açısı bir süre sonra daralıyor yeterli ilgili gösteremiyor bir çeşit monotonlasma oluyor. Örneğin yeni bir işe atildiniz ilk gün ki heyacan gibi olmuyor 5 yıl sonra. Aynı şey, yeni alınan araba veya telefonda için bile geçerli. Malesef MEB te de bunu gördüm. Yani bu yüzden yeni kan iyidir. Ama biraz ellerini taşın altına koyacaklar risk alacaklar. Ne güzel bak Z ofisler patır patır satilabiliyormus bunu gördük.

Benim yukardaki düşüncem cfo ve ceo içinde geçerli 5-6 yıl sonra farklı yerlerde degerlendirilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Mesela Tolga bey CEO olabilir. Hacıkamiloğlu da holding ve diğer kurumlardaki yönetim kurulu üyeligine devam edebilir. Yada neden bir Sabancı holding CEO su olmasın bence hak ediyor. Yeni kan iyidir arkadaşlar. Tolga beyi genel kurulda görmenizi isterdim çok istekli gördüm çok istahliydi bir şeyler olsun diye. Yatirimcilarimizla barisacagiz lafını ben çok ciddiye aldım. Güveniyorum kendisine inşallah beni yaniltmaz.
    Bu polhonun başindakiler zamaninda bu işlere girisseydi bu piyasada iyi işler dönecekti tank kapasitesi %50 artmıs .recine %35 artmıs .yeni solvent bazli uretim tesisi kurulmuş .yapılan evlerden gelen kaynak ekstra yatırım yapilabilirdi yada ortaklik kurulurdu okadar geç kalindiki bu islerde herseyin pahali hale geldigi donemde yatirima girmek uzun zaman buyük kaynak gerektiriyo bugün piyasada baktığimizda çogu sirketin yatirim üstüne yatirim yaptiği görüluyo yatırimcı hisseye nasıl gelir baştaki adama güvenirse dediklerine inanırsa geliyo tolga bey veya hacikamiloglu bu güveni insallah saglar polhoda .örnek verirsek alarko holding ciosu ayhan yavrucu sirketi nerden nereye taşıdi holdinge guven yatirimciya güven sagladi 3 tllik hisse bugun 67 tl bunun örnekleri çok. yatirımci guvenini saglamak çok önemlidir yabanci bir fon girişi yabancinin oranin artmasi buna bağlı dilerim bunları bundan sonra polhoda görürüz herkesin dilinde sasa varsa bundan sonra polho olsun.yatirim tasviyesi değildir siz bildiginizden vazgeçmeyin.

8. Limanda şu an 2 demirli gemi var. Biri dökme yük biri kimyasal (chemicala ait)
    Bende bu konuda bir fikir bildirmek istiyorum genel kurulda da olabilir bizim neden gemi tankerlerimiz yok acaba bu konuda çalışma var mı? Kendinden entegre işlere bayılırım.
    Son düzenleme : temel analizci; 08-10-2022 saat: 13:58.

Sayfa 511/612 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •