Sayfa 131/359 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon
Arama sonucu : 2866 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Bugün Atatp yatırımcı ilişkileriyle görüştüm.
    Sorularım ve yanıtlarını aşağıda paylaşıyorum..

Soru:Daha önce yapmış olduğunuz yıl sonu ciro (%90 ) ve favok (85) artışları tahmininiz içerisinde greenx gelirleri de var mi?

Cevap:4.ceyrekte olabilecek greenx gelirleri de tahminimizin içerisinde var ancak 2.ceyrekte olduğu gibi beklentimizin üzerinde bir durum gelişirse o zaman yine güncellememizi yaparız.

Soru:Geeenx in onumuzdeki süreçte ciroya % sel olarak ne kadarlık bir etkisi olmasını düşünüyorsunuz.

Cevap:Bununla alakalı bir calismamiz var ama bunu kapa duyurmadan size söylemem doğru olmaz.Ilerde belki bununla ilgili min/max beklentimizi paylasiriz.

Soru:Greenx lansmanini Kasımda yapacaksiniz.Peki şuan bununla alakalı size başvuran müşteriler oluyor mu?

Cevap:Evet oluyor biz de bazı müşterilere bu platformu simdiden sunuyoruz.

Gelelim benim bakkal hesabina..
    Hisse %90 ciro artış beklentisiyle yaklaşık sene sonu ciro 950 milyon eder.net kar marjini %25 olarak aldım.Net kar tahminim sene sonu icin yaklasik 240 milyon yapar.Yil sonu hbk 2.55 eder.Hissenin ortalama medyan f/k 30 alırsak sene sonu fiyatı yaklaşık 75 civari yapar.Hissesin suana kadar gördüğü en yüksek fiyat da 74 oldu.

2024 için de bir tahmin yapabilmek için bu greenx in ciroya ne kadar bir etkisi olabilecegini öngormemiz lazim.Bununla iglili yorumu olan varsa paylasabilirse sevinirim.

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Öncelikle elinize sağlık...
    2023/3 ve 2023/6 bilançolarında hasılat geçen sene aynı döneme göre neredeyse 2 katı geldi..
    Yani firmanın ciromuz %90 artacak demeci oldukça sağlıklı...
    Özel bir gelişme olmazsa dediğiniz gibi yıl sonu 950-1000 milyon gibi bir ciro olur.
    Son 4 çeyrek net kar marjı ortalaması %25.02..
    Zaten sizde %25 almışsınız...O da bence tamam..
    Şimdi burada önemli olan tabi FK ...
    Şu an ATATP 34.8 FK ile güncel fiyatlanıyor.
    Ama sektör ortalaması 21.5 FK...

İş zaten burada ayrışıyor..Ben 30-35 arası bir FK yı öngörüyorum. Zaten firmada şu ana kadar 40 üstü bir FK ile fiyatlanmıyor...
    Ben buna istinaden 4.çeyrek sonunda 75-85 gibi bir fiyatlama öngörüyorum.
    Ama tabi bu sığ bir hisse. Nereye gider bilmek şu an zor..Özellikle haber düşünce psikoloji devreye giriyor.

Ama fiyat eninde sonunda temel değerlemeye gelir...

Teknik olarak da 58 lira destek...72 ve 96 lira bende dirençlerdir..

2. Fonların ilgisi artarak devam ederse pozitif etkilerini görebiliriz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,949
    Spec yalanini opsunler %-4 gidiyor

faydali bir resim
    https://forum.donanimhaber.com/cache...dth=480&text=1
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

4. green x in katkıları büyük olacağını tahmin ediyorum...sürekli büyüyen bir sertifika pazarı var...bu sertifikayı satmak isteyen veya almak isteyenler green x platformunda buluşacak..atatp de bundan güzel bir kazanç sağlayacak...bu işin ayrıca 5 ülkede de uygulanabilmesi ciddi potansiyeller sunacak...küçük sermayesi ile dev işler yapıyor atatp...çok güzel finansalları ile vede çok az halka açıklığı ile büyük çıkışlar yapma potansiyeli var...şahsen ben bu potansiyeli sevdim..uzun vadeli de tutulmaya layıktır...bakalım nasipte neler olacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    green x in katkıları büyük olacağını tahmin ediyorum...sürekli büyüyen bir sertifika pazarı var...bu sertifikayı satmak isteyen veya almak isteyenler green x platformunda buluşacak..atatp de bundan güzel bir kazanç sağlayacak...bu işin ayrıca 5 ülkede de uygulanabilmesi ciddi potansiyeller sunacak...küçük sermayesi ile dev işler yapıyor atatp...çok güzel finansalları ile vede çok az halka açıklığı ile büyük çıkışlar yapma potansiyeli var...şahsen ben bu potansiyeli sevdim..uzun vadeli de tutulmaya layıktır...bakalım nasipte neler olacak ??
    Paylaşımın altına bende imzamı atıyorum abi😅

6. Alıcı tarafi çok cılız bugün de. Tabana oturmadan bir babayiğit el atmalı

7.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Ben mi fazla ihtiyatlıyım bilmiyorum ama 2024'de hemen greenX gelirlerinin patlamasını bekliyor musunuz? Belki de tutmayacak bir yatırım bilmiyoruz ki.

Keko'nun 1 milyar dolar değerlemesini de fazla buluyorum mesela.

Keşke yatırım başarılı olsa, değerlemesi yüksek olsa ben de çok sevinirim ama ben bu seneden ön görüde bulunamıyorum nedense. Şu anda kağıtta bulunma nedenim piyasanın beklentiyi pozitif karşılaması yıl sonuna kadar. Devamında da seneye kalırım yazılım işleri iyi olabilir diye ve de Ata Holding de fena oluşum değil diye.

Sayfa 131/359 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •