Sayfa 228/358 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon
Arama sonucu : 2861 madde; 1,817 - 1,824 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. arkadaşlar son günlerde borsada yazılım şirketleri çoşuyor...bunun bir nedeni de sürekli söylediğim gibi uluslararası konjöktörün artık yazılım ve teknoloji şirketlerinin lehine değişiyor olmasıdır...FED faiz artışlarının sonlarına geldi..bundan sonra belki de faiz indirimi yapacak...bu durumda dünyada dolar bollaşmaya başlayacak...bu bollaşma da ilk önce teknoloji hisselerini ardından da emtiya bazlı şirketleri olumlu etkilemeye başlayacak..yani konjöktür de bizim arkamızdan esiyor...geçmiş yorumlarımda bunu da sık sık dile getiriyordum...

tabi atatp diğer yazılımlardan biraz daha farklı...çünkü çok özel ve çok değerli beklentileri var....atatp bu haliyle efsane bir çıkış yapmaya adaydır...bakalım piyasa nasıl bir değerlemeyi uygun görecek ?? sabırla bekliyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Ky başa beladır ne kadar dökülse iyidir(kendimde öyleyimde 😁 bu sefer dökülmeyip atatp sayesinde balina olmayı planlıyorum ) Atatp de çok büyük 3 hikaye var. Green x , tikla gelsin, yazilim konusunda özellikle çin de buyume ve tabgida ile işbirliği. Tabgidanin cinde dükkan acma potansiyeli bana göre çok fazla . Sanirim 2000 civarı burgerking var. Tamamen sallıyorum Çin gibi bir cografyada 5000 burger king e ulaşmak çok zaman almaz. Buradaki yazilim altyapısının atatpnin Çin deki firmasinin yapacagini düşünürsek sadece Çin deki faaliyetlerinden hem atatp hem tab gida çok büyük gelir saglayabilirler.
    çin de zaten çok muazzam büyüyor...biz bu güne kadar 2500 resturanta hizmet ettiklerini sanıyorduk ama geçen gün patron bu sayının 3000 olduğunu söyledi...Çin 2 milyar nufüsü olan bir ülke...oraya yerleşmek ve orada büyümek her babayiğidin harcı değil...atatp ve tabgıda birlikte bu işi çok güzel götürüyorlar...üstelik Çin de pandemi kısıtlamaları yeni yeni bitiyor...bundan sonra Çin halkı daha çok sosyalleşecek...buda resturant sayısını artıracak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Okan59 Yazıyı Oku
    Kaşıkçı elması gibi
    evet dostum kaşıkçı elması...biz trendyolun 16 milyar dolar...hepsi buradanın 4 milyar dolar...getirin 2,5 milyar dolar olduğu bir ortamda greenx +trade soft+tıkla gelsin =1 milyar dolarlık bir değerleme istiyoruz...=)) bence çok da vicdansızlık yapıp da çok aşırı bir şey istemiyoruz...temennimiz bu yönde...bakalım piyasa hangi değeri verecek...

acaba bir çoban gibi gidip 5 adet tahta kaşığa mı bizi satacak ??? yoksa hiç olmazsa yurtdışında xx milyar dolar edecek bir değeri 1 milyar dolara mı satacak ??

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Arkadaşlar tıkla gelsin bizim için tam bir supriz oldu..açıkçası benim bundan haberim yoktu..ben daha çok green x ve ATATP nin Çin deki büyümesine odaklanmıştım..
    Tıkla gelsin bize bonus bir ödül oldu..
    Trendyol un piyasa değeri 16 milyar dolar..
    Hepsi burada 4 milyar dolar..
    Getir 2.5 milyar dolar...
    Tıkla gelsin ??...
    Tıkla gelsinin artık tüm firmalara hizmet vereceğini düşündüğümüzde vede turkiyede en çok indirilen program olduğunu dusundugumuzde potansiyelinin çok yüksek olduğunu anlayabiliyoruz...
    Bu kadar çok sevilen bir uygulamanin değeri en az 1 milyar dolar etmeli diyor mantığım..buda ilk etapta fiyatın 310 TL lere çıkması gerektiğini bana düşündürüyor...
    hala aynı düşüncedeyim..umuyorum ki piyasamız da bu güzel firmaya hakettiği değeri verir...

5. Tavandan 467 bin lot işlem olmuş bu 467 bin lotun 210bin 641 ,i alış diğer 256 bin 342 lot da satış tarafında olmuş .
    Günlük Aort fiyatı 116,20 TL.

Ayrıca bugün genelde tüm teknoloji yazılım şirketleri tavan oldu . Atatp nerede diğerlerinden ayrışacak bakıp göreceğiz.

6. Diğer kademelerden bugün toplam 1 milyon 184 bin lot işlem olup bunun
    613 bin 130 Adedi Alış,
    469 bin 256 lot satış olup
    143 bin 874 lot alış ağırlıklı olarak günü kapatmış.

7. Bu gün adaya bayağı kişi veda etti sanki

8.  Alıntı Originally Posted by Okan59 Yazıyı Oku
    Bu gün adaya bayağı kişi veda etti sanki
    Buda yeni maliyetlerin oluştuğunu göstermezmi?

Sayfa 228/358 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •